Jump to content
Guest Alefshin

Забрана хиџаба у исламском свету

Оцени ову тему

Recommended Posts

Vama ne dolaze islamski misonari na vrata kao što to rade krščanski po iAfrici pa im nude vjeru u Isusa u zamjenu za komad hljeba itd.Sto se tiče Tunisa i muslimani u Tunisu imaju iste probleme od države ako ideš pet puta nma molitvu ide na informativnio razgovor itd.Ali što se tiče tebe čudi me da ti nisi musliman ako su silom predaci srbi prelazili na islam.Tako da je to široka priča.

можда би онда Ислам требао да нахрани људе, имате Зелени Полумесец, зар не?

у тунису су се дешавали бомбашки напади на туристе, па је због тога пракса претреса таква, а не зато што је тунис хришћанска држава. немој молим те да испада да вас у муслиманској држави неко прогони.

Једна ствар када је ношење фереџе у питању. За то сам да се поиштује туђа слобода, па макар она значила и покривање лица. Међутим, покрити лице значи још нешто: одбијање комуникацијеса другим. Сада, ако дотична особа са фереџом на лицу одбија комуникацију самном, лицем у лице, то је њено право. Међутим, онда је и моје право да одбијем комуникацију са таквом особом. По мени, биће потпуно легитимно када продавац у продавници одбије да услужи такву особу, или када професор на факултету одбије да испитује такву студенткињу. Ако признамо право, онда га признајмо свима. Дакле, можеш покрити лице и сакрити се од мог погледа, али онда не очекуј ни да ја пред тобом покажем своје лице, своју личност. Твоје право и моје право.

продавац и професор немају право да ускраћују робу или знање и да тиме праве од те особе грађанина другог реда.

друга је прича што се угрожавају верска права некога али исто тако и права државе над својим грађанима.

мишљења сам да је ту муслиманска заједница требала да буде колективно непослушна, а не да гурају појединачне примере на врло перфидан начин их правећи некаквим мученицима, поготово децу.

уосталом, то је пример свих муслиманских земаља да се деца гурају у први ред на свим демонстрацијама против државе, а после се бију по глави кад неко дете страда родитељском небригом.

Једна ствар када је ношење фереџе у питању. За то сам да се поиштује туђа слобода, па макар она значила и покривање лица. Међутим, покрити лице значи још нешто: одбијање комуникацијеса другим. Сада, ако дотична особа са фереџом на лицу одбија комуникацију самном, лицем у лице, то је њено право. Међутим, онда је и моје право да одбијем комуникацију са таквом особом. По мени, биће потпуно легитимно када продавац у продавници одбије да услужи такву особу, или када професор на факултету одбије да испитује такву студенткињу. Ако признамо право, онда га признајмо свима. Дакле, можеш покрити лице и сакрити се од мог погледа, али онда не очекуј ни да ја пред тобом покажем своје лице, своју личност. Твоје право и моје право.

Brate da ne ispadne da te opuzujem da nerazumijes , feredža ne znaći da zena ne komunicira zena ni sa kime.Da li krst kojeg nosi neki kršćanin znaći da on sa drugima ne komunicira.Ne znaći , mada je razlika između krsta i feređe to što je krst obiljezje a feređa dio islama kojeg upraznjavaju muslimani koji misle da je ona stroga obaveza.svako dobro

Problem je kada se u trun oka svoga brata gleda a zaboravlja na kolac koji je u svome.

U Egiptu je zakonom uređeno na svaku djamiju koja se gradi gradi se i jedna crkva gdje to ima u krščanstvu.Da u krščanskom svijetu su crkve prazne pa ih mi kupujemo i od njih djamije pravimo tu ne otimamo .Eritreja je zemlja u kojoj se muslimani ubijaju kao i u Somaliji , Etiopiji itd.Vama ne dolaze islamski misonari na vrata kao što to rade krščanski po iAfrici pa im nude vjeru u Isusa u zamjenu za komad hljeba itd.Sto se tiče Tunisa i muslimani u Tunisu imaju iste probleme od države ako ideš pet puta nma molitvu ide na informativnio razgovor itd.Ali što se tiče tebe čudi me da ti nisi musliman ako su silom predaci srbi prelazili na islam.Tako da je to široka priča.

0110_hahaha

ахахахахаххаха..

Какво стручно извртање чињеница... ЦНН стил..100%!

У Сомалији једини који су убијани јесу Хришћани...јер власт твоју мухамеданци сачињавају!

Насилно сахрањивање Хришћана у Египту као мухамеданаца (сваке недеље се деси по један такав ицидент..

А Африка...први бродови пуни робова су били Арапски који су превозили Африканце за Кубу и Америку...

0110_hahaha па сада види....а они који су прешли у мухамеданство су остављени...

А мисионарење је дозвољено само за разлику од вас мухамедових ми хришћани нисмо мисионарили са мачем..већ речју...

А протестантске секте и латинске јеретике немој подваљивати нама Хришћанима...то са њима расправљај!

А мухамеданство сведочи хиљаде и хиљаде мртвих Хришћана...по Асирији, Перзији, Блиском Истоку и Африци...

Нажалост, ово су чињенице. И сам Куран даје јана упутства као поступати са немуслиманима. Ово што Лео и Магнус наводи у потпуности одговара тим куранским упутствима.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...