Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black

Recommended Posts

Cega se najvise plasite? Kako se vasi strahovi ispoljavaju u svakodnevnom zivotu, kako se branite od njih, kako ih prevazilazite? Ignorisanjem ili suocavanjem? Sta za vas znaci strah? Da li imamo stalno veru da pomeramo planine, jer kako jedna ovde dobra dusa rece, ljubav izgoni strah... Hajte klapklap

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Najveci strah imam od sebe same..

Sapta koji srcu otvaraju mogucnosti a dusi rane..Bojim se prevelikih dilema i neodlucnosti..jer istina tako cvrsto stoji kao jedna jedina mogucnost,bez kolebanja ..

Bojim se da cu umreti a necu se pokajati kako treba..iskreno i cisto..

I bojim se gubitka straha Bozijeg..

To i bili strahovi..e sada kako se protiv njih borim..pa recimo da su najbolji oslonac u tom poslu dobra dela i molitva..no kada bi malo konkretizovala pricu.. sitna odricanja mogu da utemelje  coveka u shvatanju njegove ontoloske nadmoci nad strahom.. dakle,dajmo prednost banalnostima 0110_hahaha nemoj ici uvek autom do grada iako mozes..nekada prosetaj..  :smiley:

no kakve li to veze ima sa strahovima.. klapklap ko razume shvatice..

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

0110_hahaha

Zlato, prepoznah se u tvojim recima, ali kada sam otvarala temu nisam mislila na tu vrstu strahova...

Kako mi uopste i dozivljavamo zaista Gospoda, kako se odnosimo prema smrti, ono najdublje i najintimnije, a ne sta mislimo da osecamo i kako treba da osecamo.

Na recima smo svi jaki ali da zaista imamo "jaku veru", ma, vere ko zrno goruscino planine bismo pomerali, a gledaj nas, pogledas oko sebe i vidis zivot, vidis toliko bola, toliko stradanja i lutanja. Pa sad onda nesto s nasom verom nije u redu jelte, jer da zaista verujemo koliko o tome trubimo ne bi ovaj narod takav bio...

Delim neke od tvojih strahova, meni je najskoriji strah bio da cu poludeti, ali tu dilemu sam razresila, poludeh :cheesy2: klapklap

Salu na stranu videh mnoge ljude koji su pred kraj zivota "pomerili pamecu", koji su bili meni neka vrsta uzora, dobri ljudi, sjajni, cvrsti u veri, ali stize bolest, i op, kao da im je razum potpuno nestao, nema, odbijaju da se priceste, ne zovu svestenika ni one bakice koje su u veri koliko mi skupa imamo godina...

Tako sam nesto pricala sa kominicom, starom inace, kaze ona meni, "eh, to mi je najveci strah sada, ako poludim pod starost, kako cu?"

Slazem se, sitnice, sitnice...

Pa ko ne moze da nadje radost u "sitnicama" on ce uvek traziti sve vise i vise i nista ga nece "zadovoljiti", uvek ce traziti jos.

A Gospod nam je dao i nebo i zemlju i ptice i biljke i svasta nesto...

Samo sto mi nekad ne mozemo da prepoznamo lepotu i smeta nam radost, meni prvoj, to je vec ozbiljan problem.

Mnogo smo jaki na recima, ali sa strahovima se valja i suociti.

0110_hahaha

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

meni je najskoriji strah bio da cu poludeti, ali tu dilemu sam razresila, poludeh joooj joooj

0104_cheesy

onaj ko se pita retko kada odluta  klapklap a psihicka kriza, ukoliko se pravilno iskoristi moze samo dobre plodove da donese..ojaca i razvije resurse,upotpuni licnost kroz sazrevanje..

jedna moja sestra mi rece "ako drvo ne treses sa  njega ce padati samo truli plodovi..a kada ga dobro prodrmas,nacice se tu i oni zreli" mudra joj ta bese  0104_cheesy

zanimljivo je tumaciti koliko pozitivnih rezultata donesu takva pitanja..no to nemam opet veze sa temom..izvini..pogodila si mi zicu pa sam se nadovezala  joooj

Sto se tice konkretnog odgovora, ne mogu da odgovorim..ne zato sto necu..vec zato sto ni sama ne znam i nemam definisan odgovor..sve zavisi od duhovnog razvoja coveka..iz perioda u period sam drugacija,naravno da su osnove iste,ali opet uvidjanje se menja..Lepo je to svestenik Ivan rekao,parafraziram, kada nekoga zaista volimo onda tu osobu zamisljamo kroz vecnost tj besmrtnost..sve ostalo proizilazi iz truda :)

Prastaj sestro  meni nedostojnoj..

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Бојим се понекад саме себе...

Као што рече Афтр Сајленс, тачно се некад бојим да ћу да полудим...али то је више неки страх од губитка контроле (као и да имам неку контролу :drugarstvo:)...

Чудан је овај период сазријевања, понекад и тажак, почне човјек да измишља страхове... :smiley:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Strah me straha...

onaj koji dolazi svaki dan i nikada ne odlazi..

onaj koji mi je ostavio dozivotne traume...

jos veci je strah da se necu moci odvojiti od njega...

ne ignorisem ga, brojim..

znam da ce doci svaki dan, ali ga pustam u sebe na kratko...

mozda je moja greska sto se povlacim duboko u sebe,

ali jedino na dnu mene nikada nije dosao...

a po sebi i oko sebe ga osjecam...

kao mala sam se sakrivala u ormar.. i stavljala ruke na usta da ne disem glasno...

a sa nekih 14 godina kada je moj strah bio najveci zatvarala sam oci...

strah me jer nisam naucila zivjeti bez straha...

i dalje se bojim mraka...

praznih soba..

svoje majke...

strah me buducnosti..

i neizvjesnosti..

ne znam da li vise mogu...

razbili su me negdje kao malo dijete....

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

„Ne smem da se bojim. Strah satire um. Strah je mala smrt koja donosi potpuno brisanje. Spremno ću se suočiti sa strahom. Dopustiću mu da prođe preko mene i kroz mene. A kada bude minuo, upraviću svoje unutrašnje oko da mu osmotrim tragove koje je ostavio.Ali tamo kuda je strah prostrujao neće ostati ničega. Preostaću samo ja

Herbert, Dina

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moj se upravo ostvaruje crvenilo

Tavi srcee srcee srcee

Duso, kad god pozelis da zakoracis, znaj da cemo te docekati ne samo sa onim balonom za naduvavanje koji sprecava pad nego i kaficom i kolacima i zagrljajem i toplinom...

Karadjordje, pisi slobodno!

Ovo su zive reci utehe bleh

Zlato 0703_read i mene si pogodila ali sada ne mogu pisati duze...

Slozicu se sa tobom, ne da nas ponekad treba tresti nego dobrano prodrmati osamucen

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Размишљала сам шта да одговорим и ево: имам страх да напишем чега се све плашим. То је турбо страх, јел да др Афтер?  :drugarstvo:.gif' class='bbc_emoticon' alt='0202_238' />

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

??? ?????? ?????: ????????? 5 ???????? ???????

strah je jedna od osnovnih emocija, ?ak se može re?i da je strah uslovljen, bebe se ra?aju sa uro?enim strahom od jakog zvuka(iznenadnog, prodornog) ipropadanja, na primer :smiley:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

?????????? ??? ??? ?? ????????? ? ???: ???? ????? ?? ??????? ???? ?? ??? ??????. ?? ?? ????? ?????, ??? ?? ?? ??????  0506_music.gif' class='bbc_emoticon' alt='crvenilo' />

0501_music

khm, khm, sada ce vama dr after da da dijagnozu i terapiju, nista se vi ne sekirajte 0507_music0504_music

dg: nepopravljivi saljivdzija i veseljak i zena lafica koju mi je cast poznavati! 0508_music

terapija: mnogo smeha, ispijenih kafa, ljubavi i mazenja sa Miljanicom i detencem na putu!

0505_music

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Логос,
      У Недељу месопусну, 23. фебруара 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Божанску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Пријепољу. Саслуживали су архијерејски намесник пријепољски протојереј Игор Ерић, парох бањички јереј Игор Грацун, парох берански јереј Милош Цицмил, јереј Милан Стојковић из Грачанице и протођакон Никола Перковић.   Звучни запис беседе   Ове недеље, треће припремне пред Велики пост, Црква Христова нас кроз Јеванђељске приче упућује на пут којим треба ускоро да кренемо, пут поста, како телесног још више духовног, да би смо ходећи тим путем били спремни да видимо и доживимо у пуноћи Христов крсни ход, добровољно поругање, распеће и славно Васкрсење а све ради нашег спасења.   Тумачећи присутнима прочитани одељак из Јеванђеља, Епископ Атанасије је указао какав треба да буде наш однос према Богу и ближњима: – Најсавршенији однос човека према Богу и према људима је однос служења. Најузвишенији однос према другима, најправилнији и најздравији јесте однос служења. Не управљања, тлачења, искориштавања, надгорњавања, него однос служења. Служења другима ради њиховог добра. Не служење у нечему што другима шкоди него што другима помаже да буду здрави, напредни, срећни, да живе вечним животом. Када Господ нама говори Он каже: Ја хоћу да имају живот, и да га имају у изобиљу. Из тог разлога Господ је дошао у овај свет. Дошао да буде слуга да би смо ми имали живот. Послушан ономе који га је послао, Богу Оцу, а служитељ нама.   – Као слуга нашега добра раскрчио је наш пут пред нама, разгрнуо десно и лево све оно што се на том путу испречило и људима сметало на путу живота. Уклонио болести, исцељивао, одгонио таму незнања и заблуда својом науком и скршио моћ онога који се гордио у својој моћи, моћ ђавола, и уништио оно чиме је он заробљавао, смрт надјачао за нас и нас води тим путем, и показује нама да је пут служења савршени пут јер је то израз Његове највеће заповести, заповести о љубави. Јер служити другима ради њиховог добра могу они који имају љубави према другима. Љубав се изражава у служењу. Љубав се испољава у служењу и то у радости, не као нешто наметнуто. Онај ко воли он осећа задовољство што може да служи другима.   – Када дође крај света, крај историје, јер оно што је започело негде ће се и завршити, имаће свој закључак. А закључак ће дати Творац овог света, зачетник историје, Господ наш. И Он ће онда направити хармонију, све ће доћи на своје место, и тачно ћемо видети шта је шта, ко је ко, какав је ко, где је ко. На крају, кад Господ дође, онда ће свако стати на своје место које је себи спремио својим животом. Суштина на основу које ће све то бити распоређено, то нам говори Господ у данашњем прочитаном Јеванђељу, закон по којем ће бити то распоређивање, биће закон љубави изражен у служењу другима, подсетио је и опоменуо присутне Епископ Атанасије.   У току Божанске службе Епископ Атанасије је рукоположио чтеца Ивана Савића, родом из Мрчајеваца, у чин ђакона, служитеља олтара Божијег. У својој беседи Преосвећени је представио новорукоположеног ђакона верном народу, пожелео му да буде добар слуга Божији како би кроз то служење другима помогао и себи и њима на путу спасења, путу ка Царству Небеском.   Братство Саборног храма са старешином јерејем Гораном Крстићем је припремило скромно послужење за све присутне у парохијском дому да би и кроз овакав вид дружења и зближавања упознали једни друге и новом ђакону пожелели добродошлицу.     Извор: Епархија милешевска
    • Од Логос,
      На дан када прослављамо Светог великомученика Харалампија у Месопусну недељу, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Харалапије у селу Костур код Пирота.   Звучни запис беседе   Његовом Преосвештенству саслуживали су свештеници Архијерејског намесништва Пиротског: јереј Душко Видачић, архијерејски намесник пиротски, јереј Миљан Панић, јереј Жељко Миловић, протођакон Стеван Кричка и ђакон Немања Шево.         По прочитаном Јеванђелском зачалу о Страшном суду, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније поучио је присутни народ поучном беседом. Након заамвоне молитве, Његово Преосвештенство освештао је кољиво и принео славски колач у славу Божију и Светог Великомученика Харалампија, заштитника овог храма.         Овај велелепни храм подигнут је 1864. године прилозима верног народа Пирота и околине. Посебу вредност овог храма представља дуборезни иконостас, зографске иконе и особене фреске.     Извор: Радио Глас
    • Од Поуке.орг инфо,
      У суботу пред Месопусну недељу Црква нас позива на молитвено сећање свих оних који су уснули у нади на Васкрсење и на живот вечни.
      Да бисмо разумели значење везе Великог поста са молитвама за умрле, потребно је да имамо на уму да је хришћанство религија љубави. Христос није оставио својим ученицима неко учење о индивидуалном спасењу већ заповест да љубе један другога. Љубав представља основ и суштину Цркве. Грех је увек одсуство љубави а самим тим и одвајање, изолованост, рат против свих. Молећи се за мртве ми их сусрећемо у Христу. У Христу нема разлике између живих и мртвих, јер су у Њему сви живи. Љубећи Христа, љубимо све оне који су у Њему; љубећи оне који су у Њему, ми љубимо Христа. Наша љубав у Христу одржава их живим.
      Извор: Парохијски гласник храма Светог Димитрија, Нови Београд
    • Од Логос,
      Празник Светог Великомученика Трифуна, заштитника винара и виноградара, прослављен је 14. фебруара 2020. године свечаним евхаристијским сабрањем у манастиру Буково чије братство годинама узгаја најквалитетније сорте винове лозе и прави вина врхунског квалитета.       Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију у цркви Светог Николаја Мирликијског а саслуживали су му архимандрит Козма, протосинђел Симеон, јеромонах Енох, јереј Дарјан Комненовић, архиђакон Илија и јерођакон Марко, док су за певницом појали Дарко Ђорђевић и Душан Стојменовић.   Епископ Иларион је у беседи честитао свим винарима и виноградарима славу и пожелео родну и благословену годину. У свом обраћању истакао је да брига о винограду нема за циљ само производњу вина већ и васпитавање човека да се у труду узраста у стално напредује, као и подсећање да уз добар плод узносимо и благодарност Богу на свему што нам дарује.   Након свете Литургије литијски се пошло до винограда где је, уз традиционално орезивање лозе, владика благословио род а освећен је и нови виноград.   У манастирском конаку је затим уприличено послужење и дегустација вина за верни народ и успешне винаре неготинског краја.     Извор: Епархија тимочка
    • Од Логос,
      Љубав је изнад свега. Оно што треба да заокупља нажу пажњу, децо моја, јесте љубав према другом човеку, јесте његова душа. Што год да чинимо, - молитва, савет, опомена - све чинимо са љубављу. Без љубави од молитве нема користи, савет вређа, опомена шкоди и упропашћује другог, који осећа да ли га волимо или не волимо и реагује на одговарајући начин. Љубав, љубав, љубав! Љубав према брату нашем припрема нас да више заволимо Христа. Зар то није дивно?   Несебично дарујмо своју љубав свима, ни најмање не гледајући на њихово држања према нама. Кад у нас уђе благодат Божја, више се нећемо занимати за то да ли нас други воле или не воле, или да ли нам се обраћају са добротом или без ње. Осећаћемо потребу да ми волимо све. Егоизам је када хоћемо да нам се други обраћају са добротом. Нека нас не жалости супротна појава! Препустимо другима да нам се обраћају онако како сами осећају. Немојмо да просјачимо љубав.   Ако ти брат твој досађује и замара те, помисли у себи: сад ме боли моје око, моја рука, моја нога; морам да је негујем својом љубављу (ср. I Кор.12, 21). Али немојте да размишљате нити о томе да ћемо бити награђени за наша тобожња добра дела нити пак о томе да ћемо бити кажњени за зла која смо учинили. Долазиш до познања истине када волиш љубављу Христовом. Тада не тражиш да те воле; то је зло. Ти волиш, ти дајеш своју љубав; то је исправно. Од нас зависи да ли ћемо се спасти. Бог жели наше спасење.   Извор: Ризница литургијског богословља и живота
      View full Странице
  • Креирај ново...