Jump to content
Guest - . . .-

Попе, гледај своја посла!

Оцени ову тему

Recommended Posts

Зашто човек има потребу да полемише? Јер је човек биће дијалога.И увек заболи човека када види да тог дијалога нема.(Заболи га када и код себе то ВИДИ).И да се људи крију иза монолога.Чисто сумњам да би монологисти смели да критизерски,стану лицем к лицу,е.Григорију или нашем Давиду.Не верујем да би направили такав кикс,па буду Голијат(и).Још ако сазнање о њима примамо из погрешних уста и нездравог ума,тек тада ризикујемо да будемо Голијати.Њих треба видети и чути лично.Па судити.(Рецимо наш Давид,Строг попут Павла новог,дубок као Атансије,широк као Игњатије,гостољубив као Аврам.Знам да је опасно хвалити живог човека,овако,али ризиковаћу.Макар добио по брњици.).И знам да сви побројани,сем Аврама,нису баш мерило многима,али мени јесу. Ја не могу да се позовем на Василија,Јована,Максима...њих сам слабо читао и разумео.Све у свему,они су чудо.Али наша вера не почива на чуду,већ на љубави.Ако се искрено волимо ништа нас неће омести да дођемо у познање ИСТИНЕ.Ако пак инсистирамо на монологу ни ИСТИНА нам не може помоћи.Породично се дружимо и са о..."новотарцем",и о.... "старотарцем",јер сматрамо да се искрено волимо.Јер тамо где је дијалог тамо је Бог,а тамо где је монолог...први монолог је изговорио ђаво-

"Ја нећу са тобом!И тачка!И то не једна,него Три!"

***Ако су речи саркастичне и преоштре,а јесу,са намером,срце није! А намера је -

Да Господе,дођи!Да те сви дочекамо као деца Адамова,Аврамова,Маријина и Очева.

То нисам ја рекао. Аутор је јасно напоменуо да говори о екуменизму. Исти аутор је и говорио како Католици од 1054. године немају благодат и да треба да се врате у "праву, отачку вјеру". Да ли је то заправо екуменизам?

evo ovako

florovski.jpg

Guest - . . .-

ljudi su razocarani, a gnev i mrznja su pogresno kanalisane energije

... те самим тим је све дозвољено зар не? Мислим да то ништа не мења и да разочараност не сме да буде изговор за одговорност којим пишемо на јавним сервисима. Ови коментари су заиста за озбиљно психијатријско испитивање.

Такође, примећујем да на свим (али свим) великим сајтовима који коментаришу црквене великодостојнике или црквене прилике се ситуација не мења- само анонимно, безразложно пљување и омаловажавање. Питам се, такође, шта ти људи мисле када прође тај исти Владика или свештеник улицом? Како ће он, ако је верник, од њега узети благослов у Цркви?

Да вам кажем,Владика и те како има право да се изјасни и пастирски укаже на неке чињенице у политичком простору јер је,хтели или не, политика неизоставно уплетена у живот свих нас.Али ово да би пораз требало прихватити је речено у тренуцима проблематизовања резултата избора од стране СНС-а.Коментари на изјаву +Григорија су јако ружни и нецрквени,али када црквени представници дају експлицитне или имплицитне политичке коментаре и изјаве морају бити спремни на критику у том дискурсу-политичком.То је легитимно.

То нисам ја рекао. Аутор је јасно напоменуо да говори о екуменизму. Исти аутор је и говорио како Католици од 1054. године немају благодат и да треба да се врате у "праву, отачку вјеру". Да ли је то заправо екуменизам?

Sem sto taj isti autor(kao, uostalom, i svi ostali antiekumenisti) prelazi preko cinjenice da ne postoji samo jedna ideja ekumenizma vec mnogo njih. Drugim recima, da bismo govorili o ekumenizmu, nuzno je da prvo definisemo sta pod time podrazumevamo.

U suprotnom, samo cemo se vrteti u krug.

... те самим тим је све дозвољено зар не? Мислим да то ништа не мења и да разочараност не сме да буде изговор за одговорност којим пишемо на јавним сервисима. Ови коментари су заиста за озбиљно психијатријско испитивање.

Такође, примећујем да на свим (али свим) великим сајтовима који коментаришу црквене великодостојнике или црквене прилике се ситуација не мења- само анонимно, безразложно пљување и омаловажавање. Питам се, такође, шта ти људи мисле када прође тај исти Владика или свештеник улицом? Како ће он, ако је верник, од њега узети благослов у Цркви?

ovo je vec ne znam koji put po redu(a tome se ne vidi kraj) da ces u usta da mi stavljas ili insinuiras nesto sto niti sam rekao niti mislim

Guest - . . .-

Где је и на ком месту он поменуо СНС? Зар СНС није победио на парламентарним изборима? Не, него је ово само показатељ црквомрштва, расколништва и примитивизма.

Верујем да су ову вест објавили на "чувеној" цркво-бого-борачкој страници на фејсбуку "Истина је само једна ...), па су ови досолили, пошто они (њих десетак) прате све где се о цркви пише у пљују из све снаге.

Једино што баш где би хтели, а то је овде, немају приступ. Зато озбиљни медији погледају обавезно коментаре на ЖРУ-у.

evo ovako

florovski.jpg

БРАВО МАЈСТОРЕ!!!

О.Флоровски је овим показао најдубљу Љубов,према Католицима,Протестантима;Англиканцима и Англиканкама и СВИМА

Guest - . . .-

ovo je vec ne znam koji put po redu(a tome se ne vidi kraj) da ces u usta da mi stavljas ili insinuiras nesto sto niti sam rekao niti mislim

Нећемо да тролујемо тему... оставио сам коментар који сам оставио зато што сам такав утисак стекао. А Ти ако имаш шта да одговориш слободно кажи а не да одговараш класичним тролом без оповргавања онога што је написано. Уосталом, прочитај целу поруку, не односи се на тебе ни у једном делу.

Где је и на ком месту он поменуо СНС? Зар СНС није победио на парламентарним изборима? Не, него је ово само показатељ црквомрштва, расколништва и примитивизма.

Верујем да су ову вест објавили на "чувеној" цркво-бого-борачкој страници на фејсбуку "Истина је само једна ...), па су ови досолили, пошто они (њих десетак) прате све где се о цркви пише у пљују из све снаге.

Једино што баш где би хтели, а то је овде, немају приступ. Зато озбиљни медији погледају обавезно коментаре на ЖРУ-у.

Нико није рекао да је поменуо СНС али је ову изјаву дао у време кад су се учестале најаве да ће бити организоване демонстрације у вези с резултатима избора.То заиста може да се тумачи као подршка Тадићу који је управо тада позивао на стабилност и прихватање резултата.

Guest - . . .-

Нико није рекао да је поменуо СНС али је ову изјаву дао у време кад су се учестале најаве да ће бити организоване демонстрације у вези с резултатима избора.То заиста може да се тумачи као подршка Тадићу који је управо тада позивао на стабилност и прихватање резултата.

Верујем да људи из ДС-а то тумаче као подршку Владике Григорија, али је ја не видим. Зашто то кажем? Зато што још избори нису готови. А ево и ја кажем, ко год да изгуби нека достојанствено поднесе пораз. Зар не треба тако* Зар треба да се изазивају нереди?

А ако овакви типуси гласају за Тому или кога већ, онда тешко нама. Тешко Цркви и тешко држави.

Верујем да људи из ДС-а то тумаче као подршку Владике Григорија, али је ја не видим. Зашто то кажем? Зато што још избори нису готови. А ево и ја кажем, ко год да изгуби нека достојанствено поднесе пораз. Зар не треба тако* Зар треба да се изазивају нереди?

А ако овакви типуси гласају за Тому или кога већ, онда тешко нама. Тешко Цркви и тешко држави.

Ви сте у праву.Међутим, грађани имају право да демонстрирајуи да не прихвате резултате када имају сазнања да су избори покрадени или због нечег другог.Њихово је уставно право да протестују.Ево ја сутра идем на протест који ће почети испред Филозофског факултета.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...