Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
obi-wan

Патријарх Илија и мали чувари патријаршијског трона

Оцени ову тему

Recommended Posts

У Грузији свако четврто дете чувар патријаршијског трона

Постављена слика

Ако родитељи пожеле сваком четвртом детету у грузијској породици биће кум Патријарх, и свако патријархово кумче добиће титулу верног сина отаџбине и чувар Патријаршијског трона, изјавио је Патријарх грузијски Илија II, a преноси портал Благовест-инфо.

...

„Буду ли родитељи хтели радо ћу бити кум сваког четвртог детета у породици. Истовремено, доделићемо им титулу верног сина отаџбине и чувара Патријаршијског трона Грузијске Цркве. То значи да су они дужни да се брину за Патријаршију како би нам отаџбина била јака“, изјавио је Патријарх Илија.

Познато је да свако треће и следеће дете у грузијској породици може бити кумче Патријарха Илије. То решење остаје на снази и даље.

Како је изјавио Патријарх, после подузете иницијативе у Грузији се родило 7 хиљада деце више, него до тада, који су могли не родити се.

Патријарх је својом иницијативом хтео подпомоћи решење демографском проблему у Грузији.

Извор: Епархија горњокарловачка

Да ли би довело до сличне ситуације? Хришћани се и овако труде по својим моћима да буду многодетни, а ове номиналне да ли би то дотакло. Као што каже AVE SERBIA, њихова ситуација је нарочито специфична, некако су збијенији.

Njihova situacija jeste specificna, ali to isto mozemo da kazemo pomalo za svaku pomesnu Crkvu...

Sto se nase SPC tice - inertnost po raznim pitanjima je ocigledna odavno i svuda*, ne bi bilo lose da se pomalo ugledamo na ovakve primere...

..............

*ne znam kako bih ovo i nazvao, ali kao nekakav komplex nize vrednosti, strah od mesanja u nesto, ili sta vec...

Njihova situacija jeste specificna, ali to isto mozemo da kazemo pomalo za svaku pomesnu Crkvu...Sto se nase SPC tice - inertnost po raznim pitanjima je ocigledna odavno i svuda*, ne bi bilo lose da se pomalo ugledamo na ovakve primere.................*ne znam kako bih ovo i nazvao, ali kao nekakav komplex nize vrednosti, strah od mesanja u nesto, ili sta vec...

Написао сам - нарочито специфична - да бих нагласио да је њихова ситуација ипак специфичнија. Било би дивно да се по пуно угледамо на такве примере.

Мора  доћи  и  код  нас  до  неког  позитивног  померања. па  нисмо  ваљда  задњи... bighugbighug

Мада  чини  ми  се  да  имамо  јако моћне  непријатеље...који  ипак  нису  нерешива  енигма...

Питање  је  колико  од  дрвећа  видимо  шуму...

Мада  чини  ми  се  да  имамо  јако моћне  непријатеље..

Сами смо себи највећи напријатељ...

*ne znam kako bih ovo i nazvao, ali kao nekakav komplex nize vrednosti, strah od mesanja u nesto, ili sta vec...

Или научена беспомоћност...

У четвртак 29. септембра, око 450 беба присаједињено је Грузијској Православној Цркви у масовном крштењу у саборном храму Свете Тројице у Тбилисију.

http://radiosvetigor...B8%D1%98%D0%B8/

Слава Богу.Тако је мало лепих и суштински битних ствари данас.Ова вест је заиста радосна.Хвала Богу,да буде и више и код нас и свуда у свету и беба и крштених.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Create New...