Jump to content

Питајте Администрацију

Оцени ову тему

Guest Светлана

Препоручена порука

Aha a ta prelest ustvari nije prelest sagovornika...more ja bi vam meto Velizara za administratora.Ništa sem misli Svetih Otaca ne bi smeli da objavite  

Кратосе, што ме зафркаваш, брате? Дакле, вера је потребна за расуђивање о прелести, а не да процениш да ли је неко коректан саговорник (то си и сам написао).

Подели на овим сајтовима

Pa da...ovo sto se zalite na Ivu, dobro je i za vasu i za njegovu dusu...pod onim rasprsavanjem ega, uracunala sam i Ivana Zato ga i treba ostaviti na " vlasti"  

Е, сад, замисли да се и остали администратори понашају као он, овај форум би остао на 20 чланова за мање од месец дана. Баш је понашање супротно Ивковићевом (чему је најзначајнији допринос дао о. Иван) учинило да овај форум буде један од најпосећенијих сајтова (у својој ниши најпосећенији на Балкану, а вероватно и шире).

Да подсетим све да је овај сајт између осталог и званични део Мисионарског одељења СПЦ.

Подели на овим сајтовима

Oh kako je zabavno biti s druge strane moderacije  12:smeha:

Sto se toga tice, mislim da ljudi kod verskih foruma imaju jedan problem sedenja na dve stolice.

Sto se vodjenja foruma tice, bitni su neki drugi kvaliteti nego kod "obicnog coveka". Vodjenje foruma je umece tipicno svetovnog karaktera, i stice se iskustvom vodjenja foruma, bez obzira kakve tematike.

Neko moze da bude izrazito duhovan covek, da bude olicenje dobra i vrlina, ali da jednostavno ne ume da se postavi u situacijama koje su "obicne", tipa komunikacija sa ljudima koji nisu toliko duhovni, lako skretanje u osudu onih koji nisu u podvigu i slicno.

Od moderatora foruma se ocekuje da "smiri strasti", ali prvo svoje, i da nauci da "vodi" ljude, da ih usmerava tamo gde on sa ostatkom moderacije hoce da stignu. Ono palicom - nece bas da ide, pre ce diskretnim usmeravanjem.

Ja ne znam ni Plutona ni Ivkovica, "u moje vreme" ih se ne secam sa verujema. Plutona sam primetila po Vucicu, a Ivkovica po tome kako ume da recimo - postavi pitanje brata Marka - avdenaga  kod oca Save Janjica, bez da je ovaj to trazio i ocekivao u stilu - eto oce recite mu vi kad je neznaven. Sto je meni jako jako zasmetalo. Mislim da je jako ruzno da ti u tudje ime i za tudj racun se mesas u odnose drugih ljudi. 

Da je ovaj hteo da postavi pitanje postavio bi ga sam.

Nego vako sa ljudske strane, umece vodjenja razgovora se takodje uci. Ako njemu smetaju Plutonovi postovi nek ih izbegava ili ako zeli da premesta postove il sta god (nisam razumela sta sve je predmet zalbe), nek se konsultuje sa nekim. Pluton sa svoje strane takodje moze da recimo zali se na njega drugim moderatorima. Ako dobro razumem neki od "starijih" se "iskusno" drze po strani. To ponekad ume i da nervira. Al razumem i moderaciju, bila sam im u kozi :)))

Da mogu deset ljudi da se sloze i da imaju jednoznacan stav po svakom pitanju pa nase vladike bi se odavno slozile :))

Malo vise razumevanja sa obe strane ne bi skodilo.

Ovako se stice utisak da se po Ivkovicu "pljuje" jer je suvise duhovan, ali ma kako mi ponekad vucko smetao iz plutonovih postova, mislim da nije rec o tome da ga pluton procenjuje kao loseg. Samo da ne moze ponekad tako "strogo" da meri i tudje mere i da namece svoje ma kako duhovno iskustvo. Nismo svi isti. 

Ipak je ovo forum svih, i pravoslavnih i onih i ovih, sa prilicno labavom politikom.

Ja protiv ni jednog od ovih dvojice nemam problem niti mi smetaju osim vucka njega bih zabranila i da se pominje ovde dovolje ga je svuda redom :coolio:  :whackado:

Подели на овим сајтовима

A sta kaze pravilnik po ovom pitanju? Regulise li ovakva pitanja pravilnik? Ako ne zasto ne. Ovakve stvari bi se izbegle kad bi imali detaljnije razradjen pravilnik koji bi regulisao kako ponasanje forumasa tako i rad modova.

Подели на овим сајтовима

Кратосе, што ме зафркаваш, брате? Дакле, вера је потребна за расуђивање о прелести, а не да процениш да ли је неко коректан саговорник (то си и сам написао).

Ali kada ti kažeš Ivanu kao sagovorniku da je u prelesti zar to nije procena sagovornika,procena njegovog duhovnog stanja?Mišljenja mogu da budu različita.Šta je prelest kod Ivkovića evo ja kao neznaveni vernik ne znam ali voleo bih da mi ti kao budući teolog objasniš jer ja možda to ne vidim jer nemam te sposobnosti?Znači konkretno neki primer.Na koji način se ispoljava ta njegova duhovna samobmana i soljenje pameti drugima i o kojoj se ovde priča i da treba spašavati dušu toga čoveka od gordosti?Aj možda sam ja stvarno slep kod očiju pa to nisam video...

Подели на овим сајтовима

Ali kada ti kažeš Ivanu kao sagovorniku da je u prelesti zar to nije procena sagovornika,procena njegovog duhovnog stanja?

Нисам нигде то рекао нити сам себе поставио као компетентног да говорим о томе. Само сам теби рекао да такође ниси компетентан и делимично се сложио са Џуманџи, али ништа експлицитно нити коначно.

Mišljenja mogu da budu različita.

Могу, али мишљење и немишљење није исто. Мишљење се образлаже, а немишљење се оправдава фразама Ја тако мислим, не видим где је погрешио, сматрам да сам врховно мерило за културу и да могу да одређујем шта је кич итд.

Подели на овим сајтовима

Sto se tice ovih na vlasti :), ja bih da pohvalim Jessy i Dani, do sad nisam znao da je Ivan Ivkovic administrator tako da ne mogu reci nista o njemu ali ima jedan drugi clan vlasti za koga mislim da svojim pisanjem ne zasluzujee da bude na vlasti na jednom pravoslavnom forumu ali necu vam reci kako se zove.

Подели на овим сајтовима

Има један лепа прича која може да се докаже из ман.Ковиљ/копам по фотосима не могу тренутно да је нађем/

Два монаха из Ковиља нису се никако подносила, и кад су се упокојили,споменици им се приближили .

Лепо се види ко је горе био, два споменика нагнути један према другом, мало изашли из лежишта и нагнули се .

Тако да има времена ако Плутон и Иван не реше размирице.................. :smeh1:

Подели на овим сајтовима

Pa onda najbolje nek se otvori nek tema sa glasanjem da li ste za to da se tom i tom administratoru oduzme moderiranje forumom pa neka članovi foruma glasaju ako je već neki moderator toliko loš po nekima i šteti  forumu pa onda neka administracija na onovu tog glasanja donese odluku.Demokratski. :D

Подели на овим сајтовима

Тако да има времена ако Плутон и Иван не реше размирице..................

Понављам, немам никакве размирице са њим, ми чак и сарађујемо на превођењу неких текстова за Поуке, проблем је његов однос према члановима са администраторске позиције и то није само мој проблем, то је изразило на десетине чланова што је изузетно велики број у односу на број активних чланова и реалност да неће свако ко сматра да лоше обавља своју функцију то и да напише. На њега се жалило неупоредиво више људи него на све друге заједно откад сам ја на форуму.

Подели на овим сајтовима

Унео додатак, Јелена 011.

image.png

Џуманџи:

image.png

Feeble:

sdadasd.png

Додатак: Јелена011

a Ivkovica po tome kako ume da recimo - postavi pitanje brata Marka - avdenaga  kod oca Save Janjica, bez da je ovaj to trazio i ocekivao u stilu - eto oce recite mu vi kad je neznaven. Sto je meni jako jako zasmetalo. Mislim da je jako ruzno da ti u tudje ime i za tudj racun se mesas u odnose drugih ljudi. 
Da je ovaj hteo da postavi pitanje postavio bi ga sam.
Подели на овим сајтовима

Uuuuu Kratose neeeee  :))

Zamisli imas svoju firmu :)))

I recimo sutra dan tvoji zaposleni hoce da demokratski glasaju da te smene :coolio:  :cheesy3:

Ne mogu obicni zaposleni da odlucuju o smeni nekog "iznad", ma koliko bili jednaki posao moderatora je da sprovode politiku vlasnika. 

To bi se pretvorilo tek u anarhiju jer moze meni neko da bude simpatican, pa da mu zbog toga gledam kroz prste, a on posle da glasa za mene i obratno...

To koliko je ko objektivan i ko se kome dopada je nesto oko cega se nikad necemo sloziti.

Moderatori se mogu medjusobom dogovoriti ali to ti je kao ono sto savetuju zeni "budi mudra da muz misli da je on nesto predlozio", tako i ovde da mi budemo mudri da moderacija pomisli .... :)))

Mislim od ovolke kritike i meni bi proradio inat da sam u moderaciji  :))  :ani_biggrin:

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Caњaлицa,
      Имам неколико недоумица у вези са литургијом с обзиром на то да ми је православље ново и још увек не у потпуности познато. Нажалост не успех да пронађем одговоре на интернету, па би ми значило да ми неко разјасни пар ствари. 
      1. Када и да ли током литургије из цркве излазе верници који не желе ( тј не могу) да се причесте?  Да ли само стоје са стране док причест траје? 
      2. Када се на литургији пале свеће? 
      3. Када се исповеда свештенику? Да ли то иде непосредно пред литургију? Да л исе долази дан раније? Уопште ако ми можете објаснити како то функционише. 
      Извините на баналности питања и значило би ми да ми што детаљније објасните сам процес како изгледа у пракси. Хвала унапред! 

• Од Поуке.орг - инфо,
      Поводом објављивања текста Poštuju se zakonom zaštićeni podaci у дневном листу Danas од 28. априла 2020. године, доносимо интегрални одговор Преосвећеног Епископа бачког г. Иринеја на питања новинарке Danas-a Јелене Тасић.     Госпођи Јелени Тасић Новинарки листа Danas Београд   Предмет: Одговори на питања од 26. априла 2020.   Уважена госпођо Тасић,   У вези са Вашим електронским писмом од 26. априла текуће године, обавештавам Вас да на Ваша прва три питања не могу да одговорим јер она нарушавају законом заштићене податке о личности, а истовремено угрожавају људско достојанство лицâ за која се интересујете.   На Ваша последња два питања ћу радо одговорити.   *Kako komentarišete kritike na Vaše izjave i stav u Vaskršnjoj poslanici Sabora SPC da vernici, uz poštovanje propisanih mera, treba redovno i aktivno da posećuju hramove tokom praznika – da li je to na bilo koji način uticalo da tok pandemije u Srbiji i zdravstvenu situaciju u Crkvi?   Као и увек до сада, на сваки позив Цркве и њених епископа, са једне стране стижу критике, а са друге похвале и благодарност за исказан став. Тако је и у овом случају. О изреченим ставовима и држању читаве наше Цркве у датим околностима и утицају на ток епидемије у Србији могу да говорим искључиво из сопственог искуства и ситуације у Епархији бачкој. Наш позив свештенству и верницима да се усрдније моле Богу, да примењују све мере заштите које је прописала Влада Србије и да искористе могућност да ван забране кретања дођу у свете храмове, који су све време били отворени, а и сада су, очигледно су уродили плодом јер је према свим званичним показатељима на подручју Војводине у току трајања епидемије био најмањи број заражених вирусом корона. Закључак је јасан: света Литургија и свето Причешће, уз поштовање мерâ заштите, није била нити може бити узрок ширења епидемије.     *Da li će pandemija odložiti redovno majsko zasedanje Svetog arhijerejskog sabora?   Највероватније је да хоће све док се не стекну сви услови потребни за сазивање Светог Архијерејског Сабора, од којих су најважнији престанак епидемије, отварање међудржавних граница и могућност путовања.   Са поштовањем и најбољим жељама   Епископ бачки   Иринеј     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
      View full Странице
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Поводом објављивања текста Poštuju se zakonom zaštićeni podaci у дневном листу Danas од 28. априла 2020. године, доносимо интегрални одговор Преосвећеног Епископа бачког г. Иринеја на питања новинарке Danas-a Јелене Тасић.     Госпођи Јелени Тасић Новинарки листа Danas Београд   Предмет: Одговори на питања од 26. априла 2020.   Уважена госпођо Тасић,   У вези са Вашим електронским писмом од 26. априла текуће године, обавештавам Вас да на Ваша прва три питања не могу да одговорим јер она нарушавају законом заштићене податке о личности, а истовремено угрожавају људско достојанство лицâ за која се интересујете.   На Ваша последња два питања ћу радо одговорити.   *Kako komentarišete kritike na Vaše izjave i stav u Vaskršnjoj poslanici Sabora SPC da vernici, uz poštovanje propisanih mera, treba redovno i aktivno da posećuju hramove tokom praznika – da li je to na bilo koji način uticalo da tok pandemije u Srbiji i zdravstvenu situaciju u Crkvi?   Као и увек до сада, на сваки позив Цркве и њених епископа, са једне стране стижу критике, а са друге похвале и благодарност за исказан став. Тако је и у овом случају. О изреченим ставовима и држању читаве наше Цркве у датим околностима и утицају на ток епидемије у Србији могу да говорим искључиво из сопственог искуства и ситуације у Епархији бачкој. Наш позив свештенству и верницима да се усрдније моле Богу, да примењују све мере заштите које је прописала Влада Србије и да искористе могућност да ван забране кретања дођу у свете храмове, који су све време били отворени, а и сада су, очигледно су уродили плодом јер је према свим званичним показатељима на подручју Војводине у току трајања епидемије био најмањи број заражених вирусом корона. Закључак је јасан: света Литургија и свето Причешће, уз поштовање мерâ заштите, није била нити може бити узрок ширења епидемије.     *Da li će pandemija odložiti redovno majsko zasedanje Svetog arhijerejskog sabora?   Највероватније је да хоће све док се не стекну сви услови потребни за сазивање Светог Архијерејског Сабора, од којих су најважнији престанак епидемије, отварање међудржавних граница и могућност путовања.   Са поштовањем и најбољим жељама   Епископ бачки   Иринеј     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Пред нама је Томина недјеља. Зашто је она битна у циклусу празновања Васкрса, Христовог васкрсења?     – Сви су чули за израз невјерни Тома, којим се карактерише не само један тип човјека, већ и означава једна страна свечовјечанска којој је потребна потврда вјере, данас би рекли увјерења која можемо живјети као изразе сопствене воље само ако их освједочимо. Црква прославља прву недељу послије Васкрса као недељу апостола Томе или потврду Васкрса, који се увјерио у оно што је вјеровао, али и више од тога. Апостол Тома није само искушавао своју вјеру већ и ишчекивао да се његова љубав у Христоса обнови, која је устрептала у данима од Његове смрти до Васкрсења, па кад се увјерио у ране Христове узвикује као заљубљени човјек из цијелога свога бића који је пронашао поново смисао свога живота:“Господ мој и Бог мој „ а заправо оне значе Љубав моја, Христос мој. Невјерни Тома је увијек за мене значио и заљубљени Тома, друга страна свакога човјека да воли без обзира на све и да је човјек биће које зна да воли.   Колико се о питању вјере може причати из свјетовне визуре, па тако и научне – медицинске? Јер, питање причешћа и његовог значаја за вјерујућег, а притом и питања слободне воље, слободне одлуке вјерујућег да се причести, на тај начин се, чини се, измјештају из контекста и вјере и религије као праксе?    – Питања вјере су и медицинска питања јер је у основи живот који требамо да бисмо оздравили а не обољели у сваком смислу, посебно у оном у којем наука нема ни један одговор а то су питања смрти и живота. Овај Васкрс је посебан за нас у Црној Гори, јер је он заправо и потврда наших Литија, једно Томино овјеравање Литија. У Опроштајној вечери Христоса са својим ученицима пред страдање, Он каже њима односно Томи:“ И куда ја идем знате, и пут знате“. На то му апостол Тома одговара питањем: „Господе не знамо куда идеш; и како можемо знати пут?“. Али ако свети Тома није знао тајну која се пред њим одвијала, ми знамо из искуства Цркве да је пут Литија заправо Via Dolorosa (пут суза), односно стаза сваког хришћанина којом мора проћи свако ко се пропутио. И пандемија вируса је прилика да види сваки хришћанин какав би живот био уколико смо дуже и трајније одвојени од Онога кога волимо и Који даје смисао нашем животу. Причешће није само органски чин узимања вина и хљеба и симболике коју му дајемо, већ потврда Томине љубави „Господ мој и Бог мој“. Али то не може разумјети ни медицина, ни наука већ само човјек који воли а он може бити и епидемиолог, и вирусолог и политичар било који човјек који трага.   Када говоримо о слободи, слободном избору који је дат човјеку, колико је ово вријеме пандемије вријеме да човјек уопште, не само вјерујући, избори – докаже могућност постојања слободе – мисли, воље, дјелања… етц? (Да ли смо у „практиковању” вјере заиста слободни данас, или се све своди на демагогију?)   –   Ја мислим, да је прави одговор већ дјелимично садржан у Вашем питању, да слобода није дата већ се она увијек мора освојити и нико Вам је неће поклонити, а то смо видјели из наших Литија. Видимо из искуства ових дана и рада нашег Национално кординационог тима да сваки облик слободе за њих је из њихове идеологизоване визуре непожељан под изговором бриге за добро човјека. Само који је то човјек за кога је то добро и који има право на такву слободу то је право питање и чини ми се да грађевински радник у Црној Гори може бити слободан а вјерник не може. И овдје није у питању тај радник, јер он и нема избора и није слободан већ се бори да прехрани своју породицу, и заслужује свако поштовање већ је идеја једне наметнуте и неслободне заједнице коју промовише политика која има све облике богоборства и братомржње. Ми немамо избора, стављени смо пред мојсијевску дилему изласка кроз Црвено море, само што је овога пута оно идеолошки црвено и црно.   Не тако давно, најавио си да би требало да изађе твоја збирка прича. Докле је стигла та „прича”? О каквим причама је ријеч, које су најчешће теме? Да ли ће се наћи и неки „опис” не тако нам давних литија?    – Читав сам скоро живот записивао оно што сам искушавао, а најчешће су те приче о људима које сам сретао и који су мој пут одређивали на различите начине. Неке сам приче већ објавио као приче о владици Атанасију, митрополиту Амфилохију, оцу Јустину Тасићу, мајци, брату а сада сам додао и Литијске приче, саме су се избориле и наметнуле. Такав ће и наслов књиге бити Литијске приче.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Плаво Небо,
      @Иван Ц. Помаже Бог, Христос Воскресе и свако Добро од Господа вама и вашим ближњима!
      Ето, живим на селу па имам једну недоумицу и питање за вас да ме посаветујете. Купио сам саднице јагода и ето, на пример, сутра је један од најрадоснијих празника, Васкрс, а имао бих још неке обавезе око њих, конкретно, требао бих да их баш добро натопим водом, да развучем црево, пошто немам систем кап по кап, и да их залијем. Размишљао сам да прво дан, ако да Бог, посветим Њему, молитви, а онда касније да одрадим тај посао. Тешко је некад ускладити све обавезе, испланирати и одрадити нешто на време, а притом испоштовати Црквену заповест не делати на празник. Искрено, мислим да у томе нема ништа лоше јер и ми пијемо воду, стоку појимо па зашто не би то учинио и када су јагоде у питању. Само што ето, не бих вас замарао са овим питањем него сутра због све ове ситуације не могу да идем у цркву па се нећу ни видети са својим парохијским свештеником па рекох да вама мало зановетам
  • Креирај ново...