Jump to content
w.a.mozart

Ekumenizam na sopstvenoj koži

Оцени ову тему

Recommended Posts

Praveći postere konačno sam doživeo i slučaj pozitivne reakcije-mimo lajkova- primih danas ovu poruku od sestre u Hristu-K.G. pa rekoh da podelim to sa vama

Дословно просветљење !

Већ пар година не могу да попуним мозаик о екуменизму у глави . Ништа ми ту није јасно . Ко је ту у праву ? Ко је у криву ? Зашто ми нападају Цркву ? Зашто за мог свештеника кажу да је новтар ? Зашто то доживљавам као личну увреду ? Мислим се...... Kо каже ? И схватим да су то драги људи из комшилука које знам од рођења . И који су ми увек помагали кад је фрка . И схватим онда да су то углавном они што се причешћују једва кад- кад у току задње године или евентуално две и немају појма шта је уопште екуменизам . Па молим лепо , не пада ми на памет да објешњавам сад у време гугла и кад су сви паметни . Немам времена !!! Морам да будем лепа ! Лепота ће спасити свет , али то је друга прича J У покушају да не судим и да се не свађам са комшилуком оставих Богу да ми објасни кад буде хтео .

Данас је дошао тај дан .Бог ми је помогао кроз Православни мотивациони постер…..ево линк http://www.facebook.com/photo.php?fbid=395725140461513&set=a.208705522496810.57165.208704085830287&type=3&theater........нпр у књизи Живот Светог Саве Владике Николаја , издате од Петровград 2002 пише на стр. 141 следеће : .....„Кад је Он ( Први српски архиепископ ) стварао Српску националну цркву , он није тиме желео да распламсава шовинизам међу Србима , а још мање да подгрева њихову бившу паганску веру . Он је само желео да кроз националну организовану цркву учини свој народ достојним чланом универзалне православне Христове породице . Он је лично био прожет духом хришћанског екуменизма и као такав , он се осећа као код куће , у свакој православној заједници сваке расе и језика „............

А хуманистички екуменизам је оно због чега на крају пише на овом неверОватнОм Православном мотивационом постеру come and get them ! Дођи и узми га ! “ Нисам дошао да донесем мир , него мач „ ( Мт. 10 .34 ).....и....... цитирам Аву Јустина Поповића „Тај духовни мач свете Истине мора са собом носити сваки хришћанин и одлучно се са њиме служити у случају да види насртај на рођене светиње . „( православна догматика са постера )

У том духу ово и пишем и заључила бих нескромно , да треба подвући разлику између хришћанског екуменизма и хуманистичког екуменизма , јер....... не може да буде мира између истине и лажи . Исто као што је , нпр . у економији термин шпекулација са позитивном конотацијом . А што се тиче комшија волела бих да их чешће виђам на Литургији , па ће их Бог сигурно просветлити ако заслуже , а и ако не заслуже . Мада , да сам ја Бог , ја бих све то право у пакао , али срећом нисам , па за њих још увек има Наде, а и за мене .

Ух !

Просветљење дословно !

a evo i postera

54840539572514046151320.jpg

Свети Марко Ефески: „Латини нису само расколници, него су и јеретици. Наша је Црква дуго ћутала о томе, понајвише због тога што су њихови народи знатно већи и јачи од нашег."

Свети Кипријан Картагински: „Црква је Невеста Христова, и она не може бити прељубница. Она је непорочна и чиста; познаје Један Дом, чува са чистом смерношћу свештеност једне постеље. Она нас чува за Бога, она означава синове које је родила за Цара. Ко се одваја од Цркве, спаја се са прељубницом, отуђује се од обећања датих Цркви. Не може достићи награду Христову онај ко се одваја од Цркве Христове; тај је странац, оскврњен, непријатељ. Не може имати Бога за Оца ко нема Цркву за Мајку... Ко није са Црквом, није са Христом... Тело Христово и Светиња Господња, не може бити избачена ван - једног Дома - Цркве, нити има друге обитељи за верне осим Једне Цркве. Тај Дом, то огњиште слоге Свети Дух показује... Бог је Један, и Христос је Један, и Црква Његова је Једна, и вера је једна, и народ је један, повезан у чврсто јединство тела свезом слоге. Ово јединство не може се разбити и распасти. И Епископат је један и нераздељив... Ко није са Епископом, није са Црквом. Епископ је у Цркви, и Црква је у Епископу... И Крштење је једно; изван Католичанске Цркве не постоји Крштење, ни Евхаристија, ни Епископ... Јеретици и расколници немају право, ни моћ да крштавају... Свети Дух се не даје онима који се крштавају изван Католичанске Цркве."

Па молим лепо , не пада ми на памет да објешњавам сад у време гугла и кад су сви паметни . Немам времена !!! Морам да будем лепа ! Лепота ће спасити свет , али то је друга прича

...................

Ух !

Просветљење дословно !

То сестро, апсолутна подршка за овај став :). Буди ти нама лепа, насмејана и ведра!!! :cheesy2:

mislim da je po sredi nesporazum
Екуменизам је свејерес, а антиекуменизам свеболес'. Православни треба да буду со и светлост, а не да се шлихтају јеретицима, нити да се клошеришу са лујкама...

Свака част госн Моцарте!

То је права просвета међ' непросвећеном светином. (мисија, сведочење)

Само напред!

Сваки богоугодни труд ће Господ благословити и наградити.

Екуменизам је свејерес, а антиекуменизам свеболес'. Православни треба да буду со и светлост, а не да се шлихтају јеретицима, нити да се клошеришу са лујкама...

Да, и да се уче на теологији светог Петра Могиле 0212_rolleyes

па јес, ал кад се надојиш цитатима светог Јустина ишчупаним ван контекста не мош ни да разумеш ... and now behold! ;)

СВЕТИ ЈУСТИН НОВИ (ЋЕЛИЈСКИ)

ПИСМА

10. БУДУЋЕМ МОНАХУ О ОМОЛИТВЉЕЊУ УMA И О СВЕПРАВОСЛАВНОМ CAБOPУ

"Екуменизми" су у моди. Но при томе се, изгледа ми, превиђа оно најбитније: Екуменизам Богочовечанске Истине је срце Богочовечанског = Православног екуменизма, који је увек Ипостас Богочовека Христа, у њеној козмичкој, и свекозмичкој, и надкозмичкој, и свеукупној целостности, и у земаљској историјској конкретности. Никада човек, нити ишта човечије, не може бити ни мерило, ни символ, ни конкретум екуменизма. Никада човек, ма који човек, већ увек и само Богочовек. Сва је трагедија Запада што je кроз cвoje сваковрсне хоминизме и хуманизме одбацио Христово Богочовештво ...

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Bogoslovlje/PismaJustinCelijski/PismaJustinCelijski10.htm

после тога узми си и образуј си да не испадаш глуп у друштву :)

http://www.eparhija-prizren.com/sr/vesti/episkop-atanasije-artemijeva-sekta-parasinagogaparacrkva

Да, и да се уче на теологији светог Петра Могиле

Noooooooooooooooooooooooooooooooooo! Само он не. Уместо да га анатемишу, они га глорификовали, ку-ку!

па јес, ал кад се надојиш цитатима светог Јустина ишчупаним ван контекста не мош ни да разумеш ... and now behold! ;)

СВЕТИ ЈУСТИН НОВИ (ЋЕЛИЈСКИ)

ПИСМА

10. БУДУЋЕМ МОНАХУ О ОМОЛИТВЉЕЊУ УMA И О СВЕПРАВОСЛАВНОМ CAБOPУ

"Екуменизми" су у моди. Но при томе се, изгледа ми, превиђа оно најбитније: Екуменизам Богочовечанске Истине је срце Богочовечанског = Православног екуменизма, који је увек Ипостас Богочовека Христа, у њеној козмичкој, и свекозмичкој, и надкозмичкој, и свеукупној целостности, и у земаљској историјској конкретности. Никада човек, нити ишта човечије, не може бити ни мерило, ни символ, ни конкретум екуменизма. Никада човек, ма који човек, већ увек и само Богочовек. Сва је трагедија Запада што je кроз cвoje сваковрсне хоминизме и хуманизме одбацио Христово Богочовештво ...

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Bogoslovlje/PismaJustinCelijski/PismaJustinCelijski10.htm

после тога узми си и образуј си да не испадаш глуп у друштву :)

http://www.eparhija-prizren.com/sr/vesti/episkop-atanasije-artemijeva-sekta-parasinagogaparacrkva

Стани Медо, за шта ме ти то сматраш, за неку лујку?

Стани Медо, за шта ме ти то сматраш, за неку лујку?

на добром си путу 0102_laugh 0102_laugh 0102_laugh :drugarstvo:

кажи, шта не ваља?

на добром си путу 0102_laugh 0102_laugh 0102_laugh :drugarstvo:

кажи, шта не ваља?

Па познајеш ме, знаш да нисам неки псевдо-зилот па да ми потураш текстове оца Јустина и владике Атанасија. А нисам ни „старотарац”, па да ми Лаза потура Петра Могилу. Зар је у данашње време грех бити конзистентан?

А нисам ни „старотарац”, па да ми Лаза потура Петра Могилу. Зар је у данашње време грех бити конзистентан?

Ма, Петар Могила је авангарда за "старотарце" :)

Црква Христова је екуменска (васељенска), а не екуменистичка. Ужасни утемељивач екуменизма, Џон Мот, није случајно за назив свог покрета позајмио грчки термин "оеcumenicos"- који показује вечно дело и свеобухватност апостолске проповеди, јединство и универзалност Цркве.

Очигледан циљ ове замене је био откривање намера да под православним насловом, екуменистички покрет придобије свет, јер будући "хришћански", себи на тај начин даје историјску изворност, да би после извесног времена, полагао једнака права и овлашћења са Седам Васељенских Сабора Цркве.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...