Jump to content

Manastir Ilinje - otac Isaija

Препоручена порука

verujem da vernici ne mogu da budu opsednuti djavolom ali mogu da budu demonizirani tj. da demoni mogu da sputavaju vernika u duhovnom rastu. da li sam u pravu?

Jesi potpuno si u pravu! U nemoći tvojoj se moja moć pokazuje kaže Bog Apostolu. Nemoć= zaborav onog šta nam je Bog dao (blagodat večnoga života)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 343
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Па добро бре,шта је са вама више?? На основу својих знања,образовања?? Духом Светим су били просвећени,ушли у велике тајне,па зар да не знају је ли Господ излечио демонизованог или умноболног?? Па

Христос воскресе. На овој теми се стварно начитах свачега па бих да и сам напишем неколико ствари,које мисли да су битне: 1. Отац Исаија је заиста једна света и честита душа који се са огромном љубав

ja sam na svakoj liturgiji u svojoj crkvi; jutrenje i vecernje u postu prilicno redovno; da sluze jeleosvecenje, i tu bih bila. u manastir odem kad imam priliku ili kad me pritisne muka i nevolja. nas

Znam coveka licno,misljenja sam da je dobar covek i repektibilan duhovnik.Mnogi kazu da je u prelesti,mnogi ne mogu pratiti njegov tempo Bogosluzenja.

Nadam se da je Bog  sa njim.Pored onakvih ljudi kakvi traze pomoc ,nije lako ostati pribran.Nisam ga video tri godine.

Možda se ipak malo sam upustio u borbu. Nije na nama da sagledavamo , već da ljubimo i da se volimo.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 2 weeks later...

Znam coveka licno,misljenja sam da je dobar covek i repektibilan duhovnik.Mnogi kazu da je u prelesti,mnogi ne mogu pratiti njegov tempo Bogosluzenja.

Nadam se da je Bog  sa njim.Pored onakvih ljudi kakvi traze pomoc ,nije lako ostati pribran.Nisam ga video tri godine.

А јел знаш и монаха Спиридона?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Isterivanje ....  

Kako necastivi ulazi u coveka ?

P.s. 

Овде има нешто о томе:

У сваком човеку који непокајано живи у греху, живи и бес (демон), који, као у кући, располаже свим што је у њему. Када грешник, по благодати Божијој, доживи скрушеност због својих грехова, каје се и престаје да греши, ђаво бива изгнан из њега. Он га спочетка не узнемирава, јер је у покајаном много ревности која као огањ сажиже бесове и одбија их као стрела. Међутим, када ревност почне да се хлади, ђаво приступа издалека са својим предлозима, убацујући сећање на ранија задовољства и призивајући к њима. Добро се чувај, покајниче, јер се од везивања осећањем за њих брзо прелази ка жељи. И ако се ни овде не опоменемо и не вратимо у стање раније трезвености, пад неће бити далеко. Из жеље се рађа склоност ка греху и решеност, и унутрашњи грех је већ готов. За спољашњи се, пак, само чека повољна прилика. Укаже ли се она - грех ћe се учинити. Са тим и бес поново улази и почиње да гони човека од греха ка греху, и то још брже него раније. Господ је то описао у причи о поновном враћању беса у очишћени и пометени дом (Мт.12,42-45).

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Hvala na odgovorima. joooj

Sada kada znamo,mozemo da preveniramo upad svakog lopova i razbojnika u nasa srca i misli.

Ali sta je sa decom ? Ima i dece koja imaju taj  problem?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Hvala na odgovorima. joooj

Sada kada znamo,mozemo da preveniramo upad svakog lopova i razbojnika u nasa srca i misli.

Ali sta je sa decom ? Ima i dece koja imaju taj  problem?

Previše ih Bog čuva da bi tako mali uzljubili greh.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Kako necastivi ulazi u coveka ?

Данас сам слушао владику Порфирија у емисији Верски Недељник на РТВ, мислим да је то нешто снимљено раније. Углавном, тумачио је причу из јеванђеља кад Христос истера демоне из бесомучног човека и пошаље их у свиње. Не могу наравно све да препричам, јер ми је памћење као у комарца (или шта већ има слабо памћење), али се сећам да је рекао да су опседнути људи они који су егоисти. А таквих нас је много, чини ми се :) Уствари рекао је да су то људи који немају љубави, који не желе да се отворе према другима и да приме нити дају љубав. Штета што не могу наћи тај снимак, било би корисно. Мене лично је добро продрмало..

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Данас сам слушао владику Порфирија у емисији Верски Недељник на РТВ, мислим да је то нешто снимљено раније. Углавном, тумачио је причу из јеванђеља кад Христос истера демоне из бесомучног човека и пошаље их у свиње. Не могу наравно све да препричам, јер ми је памћење као у комарца (или шта већ има слабо памћење), али се сећам да је рекао да су опседнути људи они који су егоисти. А таквих нас је много, чини ми се :) Уствари рекао је да су то људи који немају љубави, који не желе да се отворе према другима и да приме нити дају љубав. Штета што не могу наћи тај снимак, било би корисно. Мене лично је добро продрмало..

taj se deo iz Jevanđelja po Mateju čitao na jučerašnjoj Sv. Liturgiji  :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 4 weeks later...

Pomaze Bog.... Trazeci fotografije po netu, da vidim da li je jos negde objavljena ova prica, naidjoh i na ovaj sajt i forom kao i ovu temu. Da budem iskren, nisam bas sve procitao, ali nekih 70% postova jesam. Mozda cu biti malo duzi u pisanju, ali nemojte se ljutiti.

Ja sam fotoreporter koji je inace to fotografisao i slusao oca Isajiu, prisustvovao vecernjoj molitvi kao i jeloosvecenju. Necu sada da ulizam u to da nekoga ubedjujem da li je to istinito ili nije, jer sam video da ima nevernih toma, a moja kratka poruka moze da bude, nije daleko, odite i vidite sami, covek najbolje veruje svojim ocima.

Procitao sam da su neki clanovi pljuvali tekst zato sto je deo objavljen na Blicovom sajtu. To nije prica Blica vec NIN-a, da je svako ko je to napisao procitao vest do kraja, lepo bi na kraju teksta video da pise, "Celu reportažu možete da pročitate u novom broju magazina NIN" jer je to prica NIN magazina. E pa, pravac na trafiku pa kupite NIN i procitatjte ceo tekst kao i istrazivanje sta drugi misle, pa onda mozete da "mozda" napisete nesto negativno sto je NIN u istoj firmi gde i Blic.

Ja koji sam to fotkao, garantujem da je novinar sve tacno napisao od reci do reci, od razgovora sa ocem Isajiom do celog desavanja u manastiru, jer smo tamo ostali da spavamo da bi doziveli celu pricu. Nista gore nema nego kada neko pljuje bilo sta a da je povrsno obavesten ili da ga mrzi da bilo sta sazna do kraja ili da procita do kraja.

Ja sam fotoreporter koji je neutralan u bilo kojoj prici i svoje verovanje ne mesam u posao, jer moj posao je da prikazem onako kako jeste i ono sta vidim, a ovde sam procitao neke postove koji su totalno povrsni pa cak i svoje gledanje na neki medij mesaju kroz poloticki pogled.

Kada god procitate nesto u nekim novinama, a ne verujete u to jer mislite da je neka novina naklonjena nekoj stranci, vi onda lepo sednite u kola pa paravac da to proverite. Najlakse je sedeti kuci ispred kompa i neobavesten pljuvati bilo sta i bilo koga.

Da, istina je da je jedna devojka izpustila neverovatn krik, istina je da je govorila nerazumljivim jezikom, istina je da je rekla "Zasto me mucis", istina je da je svaki put kada je otac iSaija prisao sa osvescenim uljem njoj, ona vikala i ispustala neverovatne svukove koje ja u svom dugogodisnjem poslu nisam nikada cuo. Jedino mi je zao sto nisam imao fotografiju samog cina, iako sam imao blagoslov oca Isajia, zbog postovanja vernica koje su malo negodovale sa malo neubedljivim razlozima. A u NIN-u mozete videti mnogo vise fotografija.

A sada jedna molba za sve ljude koji znaju zanimljive price o manastirima i crkvama. Ovu pricu smo cekali nekoliko meseci a ja licno volim ljudske price i istinu, bio bih veoma zahvalan ako bi ste podelili sa mnom zanimljive price o nekom zabacenom manastiru, neobicnim obicajima, neki zanimljiv seoski obred vezan za crkvu, da li postoji jos negde u Srbiji gde je kao i u manastiru Ilinje, bilo sta sta moze da bude zanimljivo da se pricita a da za to vecina ljudi nije culo i da vredi da se cuje i procita za to.

Nadam se da nisam bio previse dug i da nisam bio previse ostar prema onima koji su neverni i malo pljuvali pisanje o ocu Isajiji i isterivanju necastivog. Nista ne moslim lose, ali prvo treba nesto procitati pa onda ocenjivati. Tako i za ovu pricu, ja nista nisam mislio dok nisam otisao da vidim svojim ocima i zabelezim svojim fotoaparatom.

Bog vam pomogao,pisem vam jer me je naterala pregolema muka,ja jesam cula za manastir i bila pre pet-sest godina.Tada nisam mislila da cu doci u takvu situaciju da trazim pomoc,ali na zalost nismo ni svesni koliko ima zlih ljudi oko nas.Vaspitana sam (ne samo ja nego imoja porodica) tako da u svakom coveku vidim i trazim nesto dobro ali verovatno nas je to dovelo tu gde smo sada u paklu u kome se nalazimo.Necu Vas zamarati svojom mukom dalje ,jedino sto mi treba jeste kako licno stupiti u kontakt sa ocem Isaijem,srdacan pozdrav i svako dobro! 

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 9 months later...
Манастир Илиње је “метох“ манастира Привине главе. “Свемоќни“ јеромонах Исаија чини небројна „чудеса“... Чак и код нас у МПЦ су послали део од овог братства, који среќом је сасечен у корену...

Bijah skoro u Ilinju, manastir prazan, otac Isaija dosta izmijenjen, ne prima ljude, kaže da je bolestan, dodjite sutra, prekosutra... sjenka onog čovjeka koji je neumorno primao rijeke naroda

zna li neko šta se tu dešava? 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...