Jump to content
Guest Светлана

Поставите питање свештенику

Оцени ову тему

Recommended Posts

??? ??? ??? ??? ???? ???????????? ????? ?? ????????? ???? ????? ????????????. ???? ??? ???????? ????????, ? ??? ?? ?? ?????? ? ??? ????????? ?????? ??????????? ?????:

YouthMv | ??????? ????? ????

??????? ?????? ???? ???? ?? ?????????...

http://loadup.ru/video/view/?id=v742200885f

http://loadup.ru/video/view/?id=v7402950e1d

Rusi su radili eksperimente sa vodmo, iyme]u ostalog kako voda menja molekularni sastav dok su pored suda sa vodom sve[tenici i monasi iygovarali delove Jevan?elja i molitve, slu?ajnost ili ne, kada sam reinstalirala ra?unar izgubila sam taj link, i u pravo ovih dana pokušavam da ga na?em, , trebalo bi ga pro?itati i odgledati snimak, kakvo veli?anstveo :cheesy2:
ako nadjes, molim te sto pre baci ovde, citao sam o tome na stranici manastira lepavine :)

---

blazeni su oni koji poveruju a ne vide ... a Bog daje i levo i desno, cuda onome kome su potrebna, Rec onom drugom ... onaj koji nece sve to, bogatstvo i lep zivot - mada iz moje perspektive bolan, jer je priroda covecija i Bozja, a dusa pati neumereno kad je odvojena od Njega, i onda Mu tezi kroz patnju nanoseci sebi i svojoj okolini bol. nekako ja to kapiram kao autodestrukciju.

imam drugara koji je pitao svog duhovnika u dilemi: sto oce oni tamo voze skupa kola i Bog im sve daje sto im treba, a mi zivimo od danas do sutra i siromasni smo, a verni smo mu ?

mudri duhovnik mu je objasnio da Bog daje ono sto traze, vernima veru, onima koji je nece ono sto traze, da bi potvrdio - istite i dace vam se. Bog sve voli, i one koji nisu sa njim, i daje velikodusno, jer ko je dostojan ...

?????? ?? ?? ???? ????????? ???? ?? ?? ???? ???? ?????? ?? ?????????? ????. ???? ?? ???? ??? ?????? ????? ?????? ??????? ???? ???? ??????. ?? ???? ?????????? ???? ? ????? ???? ??? ???? ????? ???? ??? ??????? ????? ?????? ????????, ?? ???? ???? ???????????? ???????? ??????? ? ??????? ??????????? ? ?????? ????? ??????????.

??? ?? ???? ???? - ?? ??????? ? ???? ?? ???????? ??????? ?????? ??????? ?? ???? ??? ????????...??? ?? ?? ??????? ????????? ?????? ??????, ??? ?? ???? ?????.? ???? ???? ????? ?? ????? ?????? ???? ?? ??? ?????.

?????? ?? ?? ???? ????????? ???? ?? ?? ???? ???? ?????? ?? ?????????? ????. ???? ?? ???? ??? ?????? ????? ?????? ??????? ???? ???? ??????. ?? ???? ?????????? ???? ? ????? ???? ??? ???? ????? ???? ??? ??????? ????? ?????? ????????, ?? ???? ???? ???????????? ???????? ??????? ? ??????? ??????????? ? ?????? ????? ??????????.

??? ?? ???? ???? - ?? ??????? ? ???? ?? ???????? ??????? ?????? ??????? ?? ???? ??? ????????...??? ?? ?? ??????? ????????? ?????? ??????, ??? ?? ???? ?????.? ???? ???? ????? ?? ????? ?????? ???? ?? ??? ?????.
?uda postoje samo treba verovati u ?uda :cheesy1:

jesum, vise puta, cak obrnuo ceo njegov opus :) veliki sam fan SF-a

al nije to to, kao kad imas papir pravi, sa pecatom :( a ono kula krece u pesak da tone ...

nisam zlobiv, nego se nadam da cu uspeti uz pomoc Bozju, da popusti jaram nad mojom porodicom posle tri generacije :)

fali mi jedan, da bude ko sto je obecano - gde je dvoje ili troje ... i onda verujem da ce biti teze ali lakse :)

Guest Alefshin

??? ?????, ??????? ?? ???? ???????????? ?? ????, ?? ?? ??????? ? ????? ???? ??? ???????? ??. ????? ? ??????? ?????.

??? ?????, ??????? ?? ???? ???????????? ?? ????, ?? ?? ??????? ? ????? ???? ??? ???????? ??. ????? ? ??????? ?????.
E o?e dok neki ljudi to shvate pro?e im životSve je ?udo, pogledajmo prirodu, to savršenstvo, ma  moram opet citirati Lazu...A ko se brine o ona dva crva?  :cheesy1:

slazem se, koliko samo propustamo da primetimo ...

Ја имам питање у вези са изразом Блажени.

Код римокатолика је то први степен беатификације, али шта је код нас?

Понегде налазим везу са јуродивошћу али не могу ништа прецизно да одредим.

Да ли је то неки степен светости и који?

Отац Георгије Витковић, мој даљи рођак (погледати аватар) је добио овај епитет у следећем чланку.

http://www.hilandar.org/index2.php?option=com_content&task=view&id=19&pop=1&page=0&Itemid=158

Шта то значи?  :confused:

Да ли су "бакарне" кости икакав показатељ? На Хиландару сам чуо из прве руке да су само жуте кости Свете.

Ово су Георгијеве кости опране у вину.

Постављена слика

Guest ilkos

Поздрав браћо и сестре,

лепо је и корисно проводити време на овом форуму.

Споменули сте документарац "Велика тајна воде" па остављам линкове

Мени су се допали.

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...