Jump to content
Guest Светлана

Поставите питање свештенику

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest свештеник Иван Цветковић

Blagoslovite, ?asni oci!Imao bih jedno pitanje, u vezi Bogojavljenja, odn. bogojavljenske vode.Iz mnogih izvora sajee mišljenje  da je,navodno, ''tajna nekvarljivosti'' Svete vode, u bosiljku koji sveštenik,zajedno sa ?asnim Krstom, pogružava u posudu sa vodom, prilikom Velikog vodoosve?enja...(to je svugdje praxa?)Eto, ako možete da prokomentarošete. Ja,naravno, vjerujem da Sveti Duh dolazi na vodu koju osve?ujemo, ali,proradio je crv sumnje... :;D: Praštajte i pomenite!

?? ????? ?????? ?? ??????? ?? ?? "?????" ? ???????? ?? ???? ??????? ?????? ?? ?????????? ? ?? ???????? ???????. ???, ??? ??? ???? ??? ????????????? ??????. ???????, ???? ?? ????? ??? ?? ??????. ??????? ?? ?? ??? ????? ,???? ??? ?????????, ???? ?? ?? ???? ?? ?????. ????, ?????? ??? ?? ??? ????. ??, ???? ??? ???? ???? ?????, ?? ???? ???... ??? ? ??? ?? ????? ?? ?? ???: ????????? ?????? ??? ???????? ???, ??? ??? ??????????? ? ???? ???????. ???? ?? ?? ?? ??????? ????????? ??????, ????????? ?? ?? ??????? ???????? ???????, ??? ?????? ??????? ???? ?? ?? ? ???. ??? ????? ???? ???? ???? ? ???? ?? ????? ?? ????? ?????? ?? ?????. ??, ??? ?? ?? ?? ?????? ? ?? ???????, ??? ??? ?? ??? ?????? ?? ?? ???????? ?????? ????. ???? ?? ?? ?? ???? ?? ???????, ??? ?? ??????? ???? ?? ????? ? ????? ???? ??????? (??????? ???? ?? ????? ?????? ? ???????? ???? ?? ???? ??? ???? ??????? ???????, ??? ??? ??????????? ?? ??? ????, ? ?? ??? ???? ?? ???? ??????? ???????, ????????). ???? ??? ???? ?? ?? ???? ???? ??????? ?????? ????, ? ?? ???? ?? ???? ???? ??????, ? ? ????, ?? ?????????? ????.  

Zahvaljujem.

Znam da se piše i priča svašta, od kojekakvih ''naučnika'' i bogoboraca...nije baš lako izaći na kraj sa tim...Eto, iskren sam. Htio sam da pitam, da taj ''bosiljak'' jednom za svagda ''ostavim'' iza sebe... Blagosloven Bog!

Bog se javi!-;D se javi!

Pozdrav

Blagoslovite, ?asni oci!Imao bih jedno pitanje, u vezi Bogojavljenja, odn. bogojavljenske vode.Koliko znam, mi,Pravoslavni, trdimo da je Sveta voda(bogojavljenska) nekvarljiva.?uo sam mišljenje  da je,navodno, ''tajna nekvarljivosti'' Svete vode, u bosiljku koji sveštenik,zajedno sa ?asnim Krstom, pogružava u posudu sa vodom, prilikom Velikog vodoosve?enja...(to je svugdje praxa?)Eto, ako možete da prokomentarošete. Ja,naravno, vjerujem da Sveti Duh dolazi na vodu koju osve?ujemo, ali,proradio je crv sumnje... :;D: Praštajte i pomenite!

Haha, izmijenio sam post, ali Vi ste ve? odgovorili u odnosu na stari... Bila je greška u re?enici. Ono, ''iz mnogih izvora...'', se odnosilo na to da se naša Sveta voda ne kvari, a ne na ''bosiljak'',ali nešto sam pisao-brisao, pa je ispalo ovako,kako je ispalo... Zato sam post i izmjenio.Ina?e, to u vezi bosiljka sam pro?itao na nekim forumima.

meni niko ne odgovori....

????? ?????, ??? ?? ???? ???????, ?? ??? ???? ??? ?? ?????, ???? ???? ?? ???????? ????? ????????????. ??? ?? ??????, ????? ???? ???? "???? ??" ? "?? ???? ??"? ???? ?? ????? ???????? ????? ?? ?? ?? ???? ????????? ? ???? ???? ??? ????? ??? ???? ?? ????? ?? ?? ???? ????? ?????. ?? ??? ?????????? ????????? ?? ??????????? ?? ??? ??????. ????? ?? ????? ??????????, ???? ? ????? ??? ????? ????? ???? ???? ??? ? ????. ?? ?? ???? ??? ?? ??????, ??? ?? ?????? ?? ?? ?? ???????. ?? ??? ????? ?? ???? ???????????? ????? ?? ????. ???. ????????? (????????) "?????? ???? ??? ??? ?? ?????" . ????? ?? ???????? ?? ?????? ?????????? ?????, ? ?? ????? ?????????? ?????????. ? ??????????? ?????? ?????? ????? ????????????? ? ????? ?? ????? ?????. ?? ?????? ?? ????? ? ????? ?? ???????? ???? ??????? ???? ?????, ?????? ???????, ????????? ? ???????????. ???? ?? ??? ?? ???? ? ?????: ????? ?????? ?? ??????? ????????. ?? ??? ????? ????? ?? ????? ??????. ?? ?? ??????? ?????? ???????????. ?? ?? ????????, ?? ??? ??? ?? ??????? ????? ????? ? ??????? ?? ?????? ???? ????, ??? ???? ???????? ?? ???? ????????. ????? ?? ??? ?? ????? ??. ????????? ??????: "?????? ???? ?????? ???????????? ????? ???, ??? ????? ????? ?? ?? ?? ?????????????".  ??? ???????? ???? ?????? ???? ? ?????? ?? ?????????? ?? ????? ??? ?????? ????. ????? ?? ?? ?? ?? ???????, ??? ?????? ??? ? ????? ?? ???????????.

Zahvaljujem.Znam da se piše i pri?a svašta, od kojekakvih ''nau?nika'' i bogoboraca...nije baš lako iza?i na kraj sa tim...Eto, iskren sam. Htio sam da pitam, da taj ''bosiljak'' jednom za svagda ''ostavim'' iza sebe... Blagosloven Bog!Bog se javi!-;D se javi!Pozdrav

??? ????? ?????, ?? ??? ?? ???? ???? ?????, ??? ????? ???? ???????? ?? ?? ????????? ?? ?? ???????. ????? ??, ???? ???? ?? ?? ????, ?? ???? ???? ?? ????? ?????? ? ?? ?? ???? ????????...

Александре,

то што су они радили са тим бројаницама

је апсолутно погрешно.

Знам само да терба да се носи на левој руци и да не ваља да се носи као украс.

Мада ја моју са руке не користим јер има баш мале чворове,

носим је као знак припадности. Мада је, могуће, и то погрешно.

Guest Alefshin

Кад смо већ код воде препоручујем свима да одгледају овај руски документарац. Вода има изузетна својства, а све се то уклапа у већ постојећу праксу Православне Цркве:

YouthMv | Великая тайна воды

Титлове можете лако наћи на интернету...

http://loadup.ru/video/view/?id=v742200885f

http://loadup.ru/video/view/?id=v7402950e1d

??? ??? ??? ??? ???? ???????????? ????? ?? ????????? ???? ????? ????????????. ???? ??? ???????? ????????, ? ??? ?? ?? ?????? ? ??? ????????? ?????? ??????????? ?????:

YouthMv | ??????? ????? ????

??????? ?????? ???? ???? ?? ?????????...

http://loadup.ru/video/view/?id=v742200885f

http://loadup.ru/video/view/?id=v7402950e1d

Rusi su radili eksperimente sa vodmo, iyme]u ostalog kako voda menja molekularni sastav dok su pored suda sa vodom sve[tenici i monasi iygovarali delove Jevan?elja i molitve, slu?ajnost ili ne, kada sam reinstalirala ra?unar izgubila sam taj link, i u pravo ovih dana pokušavam da ga na?em, , trebalo bi ga pro?itati i odgledati snimak, kakvo veli?anstveo :)

Одувек ми је било занимљиво како се то људи лако везују за разноразна чуда. Није ни чудо што управо преко разних привида ђаво куша човека. За боље разумевање чуда и зашто људи нон стоп траже чуда као потврду неких својих веровања, од свег срца препоручујем поглавље Легенду о Великом Инквизитору у роману Браћа Карамазови.

Наравно, мора човек да прође разне фазе. И ја сам имао милион питања и дилема.. да ли треба овако или онако....  зашто је то тако а не онако...  и нормално је да се човек интересује и да истражује...  А данас ми је од свега тога важно само једно- Св. Литургија и Причешћивање Св. Даровима, Самим Христом.

Све овоземаљско своју потврду добија управо на Св. Литургији... али, да не идем ван теме...

п.с. и кад ће више та тема о Литургији, нестрпљив саам    :cheesy1:

?????? ?? ?? ???? ????????? ???? ?? ?? ???? ???? ?????? ?? ?????????? ????. ???? ?? ???? ??? ?????? ????? ?????? ??????? ???? ???? ??????. ?? ???? ?????????? ???? ? ????? ???? ??? ???? ????? ???? ??? ??????? ????? ?????? ????????, ?? ???? ???? ???????????? ???????? ??????? ? ??????? ??????????? ? ?????? ????? ??????????.???????, ???? ????? ?? ????? ????? ????. ? ?? ??? ???? ?????? ?????? ? ??????.. ?? ?? ????? ????? ??? ?????....  ????? ?? ?? ???? ? ?? ?????...  ? ???????? ?? ?? ?? ????? ?????????? ? ?? ?????????...  ? ????? ?? ?? ?? ????? ???? ????? ???? ?????- ??. ????????? ? ???????????? ??. ????????, ????? ???????.??? ??????????? ????? ??????? ?????? ?????? ?? ??. ?????????... ???, ?? ?? ???? ??? ????...?.?. ? ??? ?? ???? ?? ???? ? ?????????, ????????? ????    :cheesy1:

meni li?no ne trebaju ?uda, ceo moj život je ?udo :(U eksperimenutu ruski nau?nici su rekli...što dalje odmi?emo u pokušaju da dokažemo da enma Boga sve ssmo bliže ?injenici da  nam Bog dokaže da postoji... :)nemam ništa protiv ?uda koja ?e nevernima ipak dokazati da Bog postoji :(

Да ли ће чуда невернима показати да има Бога или не.. то је на Њему да одлучи... никад нисам волео мистификације, страх, таму и сличне ствари...  Зато и та прича са чудима ми је .. да кажем страна. Чуда су свуда око нас. Али, ако хоћемо неког да преобратимо, не знам баш колико је паметно да причамо о чудима у Православљу (те св. водица, те мошти, те Огањ...). Мислим да је много више потребније да погледамо себе и у себе и да покушамо уз Божију помоћ својим примером некога да изведемо на пут.

Мада, како ћемо неког извести на пут када ни сами нисмо на том путу...  ту је цака...

?? ?? ?? ???? ????????? ???????? ?? ??? ???? ??? ??.. ?? ?? ?? ???? ?? ??????... ????? ????? ????? ?????????????, ?????, ???? ? ?????? ??????...  ???? ? ?? ????? ?? ?????? ?? ?? .. ?? ????? ??????. ???? ?? ????? ??? ???. ???, ??? ?????? ????? ?? ???????????, ?? ???? ??? ?????? ?? ??????? ?? ??????? ? ?????? ? ??????????? (?? ??. ??????, ?? ?????, ?? ????...). ?????? ?? ?? ????? ???? ?????????? ?? ????????? ???? ? ? ???? ? ?? ???????? ?? ?????? ????? ?????? ???????? ?????? ?? ???????? ?? ???. ????, ???? ???? ????? ??????? ?? ??? ???? ?? ???? ????? ?? ??? ????...  ?? ?? ????...

vera nikada nije bila protiv nauke, za razliku od nauke koja je ?esto protiv vereAko i dokažu da Bog postoji ( smešno ej dokazivati Istinu ali neka ih) onda ?e to biti naravno sa Njegovim dopuštenjemKvaka 22 :)Ako nekome treba ?udo, Bog ?e mu ?udo i dati

?? ?? ?? ???? ????????? ???????? ?? ??? ???? ??? ??.. ?? ?? ?? ???? ?? ??????... ????? ????? ????? ?????????????, ?????, ???? ? ?????? ??????...  ???? ? ?? ????? ?? ?????? ?? ?? .. ?? ????? ??????. ???? ?? ????? ??? ???. ???, ??? ?????? ????? ?? ???????????, ?? ???? ??? ?????? ?? ??????? ?? ??????? ? ?????? ? ??????????? (?? ??. ??????, ?? ?????, ?? ????...). ?????? ?? ?? ????? ???? ?????????? ?? ????????? ???? ? ? ???? ? ?? ???????? ?? ?????? ????? ?????? ???????? ?????? ?? ???????? ?? ???.

????, ???? ???? ????? ??????? ?? ??? ???? ?? ???? ????? ?? ??? ????...  ?? ?? ????...

vera nikada nije bila protiv nauke, za razliku od nauke koja je ?esto protiv vere

Ako i dokažu da Bog postoji ( smešno ej dokazivati Istinu ali neka ih) onda ?e to biti naravno sa Njegovim dopuštenjem

Kvaka 22 :)

Ako nekome treba ?udo, Bog ?e mu ?udo i dati

????? ?? ???? ???????? ?? ??? ??????? ?? ??????? ???????. ?? ?? ???? ??? ???

? ????? 22... ????? ?????? ??? ????.. ?????? ???  :(

?? ?? ?? ???? ????????? ???????? ?? ??? ???? ??? ??.. ?? ?? ?? ???? ?? ??????... ????? ????? ????? ?????????????, ?????, ???? ? ?????? ??????...  ???? ? ?? ????? ?? ?????? ?? ?? .. ?? ????? ??????. ???? ?? ????? ??? ???. ???, ??? ?????? ????? ?? ???????????, ?? ???? ??? ?????? ?? ??????? ?? ??????? ? ?????? ? ??????????? (?? ??. ??????, ?? ?????, ?? ????...). ?????? ?? ?? ????? ???? ?????????? ?? ????????? ???? ? ? ???? ? ?? ???????? ?? ?????? ????? ?????? ???????? ?????? ?? ???????? ?? ???.

????, ???? ???? ????? ??????? ?? ??? ???? ?? ???? ????? ?? ??? ????...  ?? ?? ????...

vera nikada nije bila protiv nauke, za razliku od nauke koja je ?esto protiv vere

Ako i dokažu da Bog postoji ( smešno ej dokazivati Istinu ali neka ih) onda ?e to biti naravno sa Njegovim dopuštenjem

Kvaka 22 :)

Ako nekome treba ?udo, Bog ?e mu ?udo i dati

????? ?? ???? ???????? ?? ??? ??????? ?? ??????? ???????. ?? ?? ???? ??? ???

? ????? 22... ????? ?????? ??? ????.. ?????? ???   :(

nisam ni ja gledala  film, ?itala sam knjigu :smiley:

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...