Jump to content
Guest Светлана

Поставите питање свештенику

Оцени ову тему

Recommended Posts

Оче Неубојит сја,питање-Када се изговори : Љубимо једни друге да бисмо једнодушно исповедали,

народ,а НАРОЧИТО хор, пева-Оца и Сина...Кад је олтар препун пева се више пута!!!

Да ли се УВЕК то певало?или је неко вешто сакрио тај део од народа?

Да се у том тренутку верујући целивају,да би ЈЕДНОДУШНО исповедали СИМБОЛ ВЕРЕ,а не Оца и Сина...?

Рећи ћу и своје мишљење,које не укида моје искрено питање.

Ми исповедамо Оца и Сина и Духа Светога на почетку-Благословено Царство...

а сада исповедамо симбол вере,а предуслов је макар да разговарамо једни са другима,ако се већ тешко,са муком,волимо.

Mislio sam na fakultet,bio sam prosle godine d anapisem molbu kod svestenika koji je zaduzen za moj deo grada i rekao mi je da moze da se napise molba ali sa naznakom na drugoj strani da nikada ali nikada necu traziti posao svestenika,a ja ako bih i zavrsio za svestenika verovatno u Obrenovcu ne bih ni radio,vec negde u Sumadiji,ali taj otac je rakao,da nece oni da izgube posao da bi se mladi zaposlili,znam sta sam slusao,a ja sam smao trazio molbu da poslaje Valjevskom episkopu,a nisma naravno trazio posao.Mogu kod drugog svestenika u drugom gradu to je lako,ali onda moram da se odjavim iz Obrenovca i prijavim u taj grad sto je malo problematicno,videcu ali Boga ima pa kako ko radi neka mu tako daje.

Guest - . . .-

Volela bih da se ispovedim,ali nisam upucena u sam cin i gde mogu u Beogradu to da uradim?

Драга сестро, добродошла на ЖРУ међу своје.

Дакле, идите код свог свештеника (онога који Вам долази у кућу и освештава славку, васкршњу водицу) и слободно, без икаквог устезања му приђите и реците: Оче, желим да се исповедим.

Он ће вас исповедити и то што будете рекли по цену службе и останка у Цркви (свештеник који каже исповест свога верника бива анатемисан, изопштен, избачен из Цркве), остаје само између Вас, Бога и свештеника који је ту само сведок да то што говорите јесте истина.

Зато без снебивања, страха идите у своју Цркву. Ево мале препоруке:

Сутра је недеља, идите на Литургију (која вероватно почиње око пола девет, девет...), па дођите мало пре почетка, бар 15-20 минута и замолите да Вас свештеник исповеди и ако Бог да и причести.

Чујемо се и јавите нам се сутра ако Бог да исповеђена и причешћена :)

Свештеник Иван.

Guest - . . .-

Problem je u tome sto slavu slavim kod bake i deke u drugom gradu,a zivim u Beogradu.Pritom ne idem cesto u crkvu,ali se molim svako vece.Iskreno nemam lepo misljenje o popovima,jer sam neke videla sta rade.

Ма јасно је... многи немају лепо мишљење о поповима и кад-кад имају право, али Црква не може без попова јер попови су ти који исповедају, причешћују, крсте, венчавају, освећују колач, врше опело и парастос када умремо... е сад што су и попови људи са свим манама као и други људи је добро, јер нам то показује да смо сви у Цркви грешни и да се не спасавамо од смрти нашом личном праведношћу (што никако не значи да томе треба да тежимо, то је заповест Божија), већ се спасавамо милошћу и љубављу Божијом.

Зато отиђите у најближу Цркву код вас у вашем крају где живите.+ и потражите било ког свештеника. Послаће Господ оног правог.

Је л би то била прва исповест?

Guest - . . .-

Da,iskreno strah me je.Kada god sam bila kod mene u crkvi nisam nailazila na svestenike.A kada i naidjem imam utisak da nisu raspolozeni za pricu.Meni treba neko sa kim cu prvo da popricam,da steknem poverenje,mozda cudno zvuci.

Ево, и сада разговарамо :) и ја сам тамо неки поп... ето, не познајемо се али лепо раговарамо, макар и на овај начин. Но, то није довољно. За исповест је потребно лино присуство свештеника и онога који се исповеда.

Сестро, нема разлога за страх, свештеник је човек као и сви други људи, обичан и грешан... али који има од Цркве поверену службу да буде тај који служи Литургију. Слободно сутра иди, таман да будеш у Литурији.

Ево, подели сутра са нама како је све то протекло. Ако којим случајем видиш да је свештеник заузет, мораш и то да разумеш... ко зна која га је и њега мука стисла... немој да се одмах разочараваш. Но, верујем да ће сутра све бити како треба.

Ај, чујемо се сутра, јави нам. :)

Posto imam problem sa svestenikom u Obrenovcu gde zivim,jer me svestenik uslovljava da pozadi molbe za dobijanje blagoslova od Valjevskog episkoga gospodina Milutina,da napisem naznaku da nikada ali nikada(dva puta mi je naglaseno) necu traziti posao svestenika!!!Ja posao nisam ni trazio,a i pitanje je da li bih zavrsio fakultet a i ako zavrsim ko zna sta ce biti za 4,5 godina,e pa sada razmisljam da odem licno u Valjevsku episkopiju(posto Obrenovac pripada Valjevskoj episkopiji kako mi je svestenik ovde u Obrenovcu rekao) kod gospodina episkopa Milutina da trazim blagoslov i da me blagoslovi,da li neko zna gde se u Valjevu nalazi episkopija tacno,i ako ima telefon neka ostavi ovde,pa da odem izmedju srede i petka.Hvala unapred.

Праштајте Свети оци на овом мом писанију !

Мало ћу да вас све упознам са мојим недоумицама и мучења , незнам вала како и да почнем са овим ? Посаветујте ме шта да урадим јер сам у "хаосу " на неки начин незнам шта да радим и да помогнем самоме себи и оном коме је заиста потребна помоћ . Већ неко време има вала и више од три месеца како се појавила мука и патња моја и мојих ближњих , прво ми се мајка пуно разболеле и постала непокретна и уз савет предивног оца Ивана сам успео да наговорим моје да доведем свештеника да се причести Богу хвала . Она је и даље закована за постељу тако да је мајка још увек у статус кво позицији , једном недељно се ,сада причешћује и то је мој неки успех . После свега тога неких петнестак -двадесет дана од моје супруге мајка је пала и сломила кук , да напоменем да је она старица од 84 година , нашли смо везу на Војно медицинској академији ито ни мање ни више начелника трауматологије на ВМА . Човек је одма извршио операцију и набављен кук за 24 сата и све то средио . После недељу дана од операције су је пустили на кућну негу . Међутим када смо је довели кући после неких двадесетак дана она је пала и испао јој је кук па је ишла код истог човека да јој наместе и вратили је кући али ташта је јако недисциплинована и сутра дан је поново пала и средила поново кук шта ћеш куд ћеш ајде поново на ВМА начелник се ухватио за главу и рекао да је баба психо , што није човек далеко од истине . Морао је поново да је остави на одељење и да је вежу небили мировала и да се бар једно двадесетак дана то некако стабилизује и колико толико све то некако слегло и ојачало мало . То вече онако везану она је устала и поново пала и кук се заглавио да је поново била потребна операција . То је све поново сређено на Божију милост , сада је била везана и руке и ноге да неби поново направила неку глупост али она је почела да прави проблеме и да се дере и виче тако да је ометала остале болеснике са драњем . Супруга и остале ћерке и син су је прво молили па претили да прекине са глупостима јер ће на крају да је сместе у " Лазу Лазаревић " као луду жену али ни то није помогло она је по старом радила није дозвољавала ни да јој дају инфузију ни лекове и општи хаос . Једне ноћи је , Бог свети зна , покидала све то и устала и ПОНОВО да падне и испадне кук . Сутрадан када је моја супруга отишла код ње ујутру незнајући шта се дешавало сачекао је начелник и рекао да ће јој сада извадити кук и послати кући да буде непокретна . Супруга је плакала и молила да неучини то и он је ипак преко свега тога прешао и наместои кук . Сада су ташту комплетно везали и тело и ноге и руке да никако нема шансе да се помери . Шта да вам кажем ујутру када је поново супруга дошла нашла ју је са ногама на земљи а пошто је тело везано није могла потпуно да устане . КАТАСТРОФА ! Ташта је тада звала ћерку моју супругу да јој шапне нешто и када је пришла рекла јој је да каже доктору како је моја мајка умрла и треба да је пусти да иде на сахрану !? Немам коментара на ово . Погубио сам се и незнам како да наставим писање , да напоменем да је ташта одувек тешка жена била и остала и да воли да командује свима . Прошла је кроз тежак живот и изгубила је сина кога су убили у чувеним сачекушама из почетка 2000-их година , и сви причају да јој није лако што сви ми знамо да није . Разговарам са супругом и њој није јасно како мајка њена успева да покида све са ње и да повреди саму себе . Можда сам ја у заблуди или незнам шта рекао сам јој да је у њу ушао ђаво и да јој даје невиђену силу и снагу да чини зло и пре свега себи па и свима нама . Опростоте али морао сам да се некако изјадам и поставио бих питање Светим оцима коме да се обратим и шта да урадим да ли да доведем свештеника да истерају ђавола из ње ? ПОМАГАЈТЕ ЧАСНИ ОЦИ !!!!!!!!

Guest - . . .-

Posto imam problem sa svestenikom u Obrenovcu gde zivim,jer me svestenik uslovljava da pozadi molbe za dobijanje blagoslova od Valjevskog episkoga gospodina Milutina,da napisem naznaku da nikada ali nikada(dva puta mi je naglaseno) necu traziti posao svestenika!!!Ja posao nisam ni trazio,a i pitanje je da li bih zavrsio fakultet a i ako zavrsim ko zna sta ce biti za 4,5 godina,e pa sada razmisljam da odem licno u Valjevsku episkopiju(posto Obrenovac pripada Valjevskoj episkopiji kako mi je svestenik ovde u Obrenovcu rekao) kod gospodina episkopa Milutina da trazim blagoslov i da me blagoslovi,da li neko zna gde se u Valjevu nalazi episkopija tacno,i ako ima telefon neka ostavi ovde,pa da odem izmedju srede i petka.Hvala unapred.

Ово је сајт епархије ваљевске

http://www.eparhijavaljevska.rs/

Imala bih pitanje, malo je opsirnije ali ..... zaista mi treba savet. Naime, sa svojim nevencanim suprugom (pravili smo samo veridbu i potom presla da zivim sa njim) imam jedno dete. Problem je nastao kada je njegova majka pocela da me maltretira, da smislja razne nacine kako bi pravila svadju izmedju mene i supruga. Ja sam to sve objasnila njemu, medjutim on nista nije poduzeo kako bi se bilo sta promenilo. Sta vise, i on je poceo sa maltretiranjima, jednom me je gurao niz stepenice kada smo se raspravljali i to dok sam bila trudna. Nakon porodjaja je dva puta nasrnuo na mene, gurao me, stezao. Ucenjivao me zato sto mi je stalo mleko, jer dete nije htelo da doji, pa me je cesto ostavljao bez hleba kod kuce kada ode na posao. Uglavnom, vredjao me je stalno, vredjala me je njegova majka, na nju ni ton nikada nisam povisila sta god da mi je rekla i uradila, a kamoli da sam se svadjala sa njom. Ocekivala sam da ce on razgovarati sa njom, ali ne. Nikada ga nisam naogvarala da se svadja sa roditeljima, da ih se odrekne, vec da smiri situaciju. Sta god su on i njegovi obecavali, lagali su, ocekivala sam da cemo se vencati jer jako verujem u Boga i zato mi je vencanje bilo na pameti stalno, ali oni ni da cuju. Na kraju sam morala da odem od njega i vratim se sa detetom kod mojih, na zalost. Odbio je predlog da idemo u savetovaliste, odbio je bilo koji moj predlog da spasemo nas zajednicki zivot i ovo dete. Od kada sam dosla kod roditelja, on nije pitao za dete, nista se ne interesuje da li dete ima, jos kaze kako je to samo moja briga. Ne znam, trazim misljenje svestenika sta da radim, da li je veliki greh sto je dete rodjeno van braka, ja sam zelela vencanje u crkvi, ali se sve preokrenulo sa njegove strane. Svaku opciju da spasem nas zivot sam pokusala, ali je on odbio, jer nama nema zivota u njegovoj kuci, njegova majka me je nagovarala da se odreknem svojih roditelja, zabranjivali su mi da odlazim kod mojih, ljutili se od prvog dana kada odem kod njih na nekoliko sati da ih posetim. Da li je, i kako je moguce spasiti sve to? U stanju sam da sve oprostim i zaboravim kada bi se on potrudio i kada bih videla da je i on u stanju da se promeni. Molim za odgovor i hvala veliko unapred.

pomaze Bog svima! najpre da kazem da sam u velikoj dilemi i da mi je hitno potrebna pomoc oko jednog pitanja? Naime,radi se o sledecem,...moja tetka,znaci od majcinog ujaka cerka, zeli da se uda za mog kuma kojem sam kumovao na krstenju,..e pa sad da li je to dozvoljeno i koje smo koleno ja i tetka? hvala unapred

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...