Jump to content
Guest Светлана

Поставите питање свештенику

Rate this topic

Recommended Posts

Guest - . . .-

kako da postavim pitanje svesteniku?????'?'

bliss jeeee

Одеш код Твог свештеника и почнеш са "Оче, желим нешто да вас питам..."

На форуму може тако што ћеш написати поруку на ову тему.

И мој свештеник тј. духовник је отишао у пензију и повукао се, такорећи, у један манастир километрима далеко од града... А нама је ауто месецима у квару, и ја сам трудна и све ме боли, и сва сам на три ћошка 1314_womens и фали ми његова очинска љубав и разговор са њим.. :cmizdrenje:. Не могу, бре, поново, из почетка са овим новим свештеницима... Све ники млади и убрзани. Не иде ми да овако округла трчим за њима по порти gringrin

Guest - . . .-

Да, то је тешко, али треба да схватите да Црква наставља даље свој пут даље. Свештеник који је на Вашој парохији је од Цркве постављен да Вас духовно води. Није он ту случајно.

Па, оно јес`, то је тачно. Само, није равноправна борба. Он млад човек и примењује технику брзог нестајања из Цркве и околине, а ја у шестом месецу 0102_laugh Ал` нека, доћи ће он да свети водицу пред славу sFun_bat

Шалу на страну, јесте тешко. Кад одеш код другог лекара, ако из неког разлога не можеш код свог, бар понесеш здравствени картон, па овај види о чему се ради и шта ти је фалило и шта ти фали сад. А картон за душу немаш... Но, Богу драгом хвала, идемо из почетка, па доћи ће све на своје место.

helena,ovako cool trudnicu odavno nisam čuo... lol

tehnika brzog nestajanja... nindžicu metoda-eh,mnogi su se sveštenici poslednjih godina izveštili u ovome-čast onima koji nisu a još veća čast onima koji plaču da ih neko saleće i pita za savet i utehu al im kradu oluke sa crkve gringrin

Guest - . . .-

helena,ovako cool trudnicu odavno nisam čuo... lol

tehnika brzog nestajanja... nindžicu metoda-eh,mnogi su se sveštenici poslednjih godina izveštili u ovome-čast onima koji nisu a još veća čast onima koji plaču da ih neko saleće i pita za savet i utehu al im kradu oluke sa crkve gringrin

Олуке са Цркве краду они којима није стало до утехе духовне, него утехе у дрози и алкохолу. Иначе, познајем једног таквог свештеника коме обијају Цркву и краду олуке.

Na osnovu cega je kosovo pojedinim hriscanima "Sveta" Srpska zemlja? I zasto je neka srpska zemlja sveta?

Na osnovu kog dela biblije ili hriscanskog ucenja odredjena Crkvena Lica prave ovakve izjave kao sto je Sveta Srpska zemlja?

Ма шалио сам се,оче... алудирао сам на тебе јер знам да би ти волео да имаш више људи тамо где си тренутно а ето,неки који их имају-беже од њих... парадокс

Guest - . . .-

Na osnovu cega je kosovo pojedinim hriscanima "Sveta" Srpska zemlja? I zasto je neka srpska zemlja sveta?

Na osnovu kog dela biblije ili hriscanskog ucenja odredjena Crkvena Lica prave ovakve izjave kao sto je Sveta Srpska zemlja?

Лепо питање. На основу Библије. За нас је Косово и Метохија душа нашег бића као што је Јеврејском народу Јерусалим. Зато ћете увек да чујете поређење Космета са нашим Јерусалимом.

Guest - . . .-

Ма шалио сам се,оче... алудирао сам на тебе јер знам да би ти волео да имаш више људи тамо где си тренутно а ето,неки који их имају-беже од њих... парадокс

Да, знам :)

Тако је то брате, али Бог пошаље начина да дођемо до људи а можда и до олука :)

Лепо питање. На основу Библије. За нас је Косово и Метохија душа нашег бића као што је Јеврејском народу Јерусалим. Зато ћете увек да чујете поређење Космета са нашим Јерусалимом.

Dakle intepretacija Jevrejskog shvatanja "obecane" t.j svete zemlje? Da li se generalno u Hristovom ucenju igde drugde javlja osnova nacionalizma sem u Jevrejskom delu hriscanstva, tj onim koje dele Hriscani i Jevreji?

Nije mi jasan zapravo odnos Hriscana prema starom zavetu u kompletu jer tamo ima stvari koje se "kose" sa ucenjem hriscanstva, naprimer tamo se otvoreno u nekim delovima poziva na nasilje dok je hristovo ucenje nenasilno. Da li to znaci da sve ono sto nije u suprotnosti sa hristovim ucenjem moze da se uzme kao legitimni deo hriscanastva ak ose nalazi u starom zavetu? Pritom mislim na neke obicaje, norme, moralne i ostale.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...