Jump to content
Guest Светлана

Поставите питање свештенику

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest Светлана

Можемо да направимо и групу Свештено лице, па да имају другу боју кад су присутни на форуму, тако да се одмах зна коме чланови могу да се обрате као свештеном лицу. Наравно, ушли би у ту групу само они за које се зна сигурно ко су, чак и када им је ник другачији. Ако се слажете, оци, пријавите се оцу Горану (Alefshin) или оцу Ивану (свештеник Иван Цветковић) да вас прикључе групи Свештено лице. У Свештена лица спадају свештеници, ђакони, монаси и монахиње. Такође, чтеци и појци, могу да буду у посебној групи опет посебне боје, под називом Појци.

Guest свештеник Иван Цветковић

Ја се у потпуности слажем. Идеја је на свом месту.

ja ću odmah da pitam :)

većina već zna da ja stalno zapitkujem ali nikao da stignem i do odgovora :)

Kaže se da je prvi greh upravo greh o postu, tj o jelu, no stalno me kopka pitanje da li  je akcenat na jelu ili neposlušnosti?

Eva nije poslušala savet Boga, a takođe ni Adam, dakle da li je veći greh jelo ili neposlušnost tj koji je ustvari to prekrđšen tj upražnjen

kad kažem savet ja sam Sv.pismo uvek shvatala kao jedno uputstvo za život,a ne kao narednu ili naređenje.

I mi deci koju volimo često kažemo, ne diraj to, ne bacaj ovo...pa mi ej nekako stalno ta ideja o neposlušnosti u glavi

Ovo sad dođe kao pitanje šta ej starije kokoška ili jaje :)

ne zamerite

Наравно , идеја о свештеницима на нету је одлична и ја се са тиме слажем и ево своју немоћ стављам на располагање. Вољан сам по Божијем благослову помоћи Вашем трудољубљу и бити део овога добра у виду пројекта који сте започели. С'поштовањем и Христовом љубављу свештеник Александар Нишевић из Перлеза.

Драги Оче, пошаљи ми Твоју биографију на мој мејл urednik@svetijakov.org , заједно са  Твојом слику, те ћу Те одмах поставити у подфоруму Питатје. Драго ми је, као и свим осталим члановима и модераторима, што си део овог пројекта. Благослови и помјани.

Guest O.Ugrin

Evo probnog balona, da tako kazem, ne bih li video da li se, i kako se, vidim. Dacu odgovor Mariji, ne iz razloga sto o. Ivan nije bio celovit vec jer je to jedino pitanje.

Elem, problem pada je ontolosko-egizstencijalni a ne eticki. Adam tu izabira da iz vlastitih sila crpi mogucnost postojanja, dakle - iskljucivo iz odnosa sa materijom (jedenje ploda), dok odnos sa Bogom, kao taj impuls zivota, odbacuje. Tada se smrt aktuelizovala kao prirodni sled okolnosti jer sve sto ima pocetak ima i kraj i upravo tu lezi ta egzistencijalna bitnost zajednice sa Bogom - jer njome prevazialzimo prirodnu datost otvarajuci se licnosnom zajednicarenju. Dakle, pervazilazimo ono nase smrtno STA-COVEK definisuci se odnosom u ono vanvremeno KO-UGRIN,MARIJA, na taj nacin ostvarujuci odnos licem k licu i besmrtnost kao sopstvenu realnost odabira DA-AMIN, zajednici sa Bogom.

Pozdrav, Ugrin

ja ?u odmah da pitam ideave?ina ve? zna da ja stalno zapitkujem ali nikao da stignem i do odgovora ideaKaže se da je prvi greh upravo greh o postu, tj o jelu, no stalno me kopka pitanje da li  je akcenat na jelu ili neposlušnosti?Eva nije poslušala savet Boga, a tako?e ni Adam, dakle da li je ve?i greh jelo ili neposlušnost tj koji je ustvari to prekr?šen tj upražnjenkad kažem savet ja sam Sv.pismo uvek shvatala kao jedno uputstvo za život,a ne kao narednu ili nare?enje.I mi deci koju volimo ?esto kažemo, ne diraj to, ne bacaj ovo...pa mi ej nekako stalno ta ideja o neposlušnosti u glaviOvo sad do?e kao pitanje šta ej starije kokoška ili jaje :)ne zamerite

??????? ????? ?? ??????? ????????? ????? ????, ???? ????? ??????? ???? ?? ?????? ?????? ??? ?? ?? ?????. ???? ?? ??????? ???? ?? ???? ??? ??? ????,  ?? ??? ? ???????? ??? ????? ?????? ??????? (?????- ?????? ???? ?? ?????? ? ???? ??? ??????). ??????? ?? ?? ??????? ? ?????????????, ??????? ??????,  ??? ?? ??? ?????? ? ???????? ????, ? ????, ??? ??????????? ?????? ??????. ??, ????? ?? ??? ????? ?? ???????, ?? ?? ???? ?? ??????, ??? ?? ?????? ???????? ?????? ?? ??????? ?? ????, ???? ?? ?? ???? ??????? ???? ???? ?? ?? ?????????,? ???? ?? ???????? ?????.??? ?? ??? ???????? ?? ??? ???????? ??????? ???? ???? ????? ???????? ????????? ?????, ?? ?? ? ??? ???????? ???????? ? ??????? ? ?????? ? ????????. ???? ??? ???? ????? ????, ???? ?? ????????  ???? ?? ???????? ?????????? ? ??????? ???? ???? ? ??? ????????? ? ??? ?????, ????? ????? ?????? ? ??????? ?? ?????? ??????, ?? ??????? ?? ???? ???. ???? ?? ??? ? ?????? ???? ????, ??? ????? ????? ? ??? ??? ???? ???????. ??? ?? ????? ?????? ? ???? ????????.
O?e hvala pitah jer sam na jednom forumu banovana zbog jeresi jer napisah  nešto sli?no vašem odgovoru, sdamo možda drugim re?ima.lepo bi bilo otvoriti temu Adama i Eve i zašto i posle 2000 godina muškarci i dalje pokušavaju da dokažu da je  isklju?ivo Eva kriva..Eto, oduvek se rukovodih srcem i od srca se nadam da ?e ovaj forum biti upravo ono što hriš?anstvo zna?i, ljubav'' ??? ??? ????? ?????? :??? ?? ??? ?? ??? ????? ?? ?????? ???? ?? ?????,?? ??? ?? ??????, ???? ?? ???? ??????? ?? ?? ??????????? ??? ?? ??? ??? ?????????? ? ??? ???????? ??? ?? ( ?????? ???? ??????? ) ???? ????'' ( ???. 18. 19-20 )

Evo probnog balona, da tako kazem, ne bih li video da li se, i kako se, vidim. Dacu odgovor Mariji, ne iz razloga sto o. Ivan nije bio celovit vec jer je to jedino pitanje.Elem, problem pada je ontolosko-egizstencijalni a ne eticki. Adam tu izabira da iz vlastitih sila crpi mogucnost postojanja, dakle - iskljucivo iz odnosa sa materijom (jedenje ploda), dok odnos sa Bogom, kao taj impuls zivota, odbacuje. Tada se smrt aktuelizovala kao prirodni sled okolnosti jer sve sto ima pocetak ima i kraj i upravo tu lezi ta egzistencijalna bitnost zajednice sa Bogom - jer njome prevazialzimo prirodnu datost otvarajuci se licnosnom zajednicarenju. Dakle, pervazilazimo ono nase smrtno STA-COVEK definisuci se odnosom u ono vanvremeno KO-UGRIN,MARIJA, na taj nacin ostvarujuci odnos licem k licu i besmrtnost kao sopstvenu realnost odabira DA-AMIN, zajednici sa Bogom.Pozdrav, Ugrin

Hvala i vama o?e Ugrine ideašto više odgovora to više znanja ideajoš da nam znanje pre?e u saznanje...a da tim ?inom ne postanemo gordi..i bi?e sve dobro

Pomaze Bog braco i sestre!

Imao bih jedno pitanje. Pre nekoliko dana na kucnu adresu dobio sam neku dopisnicu u kojoj stoji da samo treba popuniti svoju adresu i dopisnicu vratiti pa vam oni posalju Novi zavet, besplatnu versku literaturu itd. A moj drug je dobio "katalog Sime Ralevica". Takodje besplatne knjige. U razgovoru sam spomenuo to trecem drugu koji je rekao da je verovatno rec o nekoj sekti jer SPC ne praktikuje tako od kuce do kuce i besplatno da deli literaturu, a ja bih sada da cujem vase misljenje. Hvala unapred! Ostavicu i linkove tih udruzenje ili kako vec.

http://evandjelje.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

http://www.duhovnabiblioteka.rs/

Pomaze Bog braco i sestre!

Imao bih jedno pitanje. Pre nekoliko dana na kucnu adresu dobio sam neku dopisnicu u kojoj stoji da samo treba popuniti svoju adresu i dopisnicu vratiti pa vam oni posalju Novi zavet, besplatnu versku literaturu itd. A moj drug je dobio "katalog Sime Ralevica". Takodje besplatne knjige. U razgovoru sam spomenuo to trecem drugu koji je rekao da je verovatno rec o nekoj sekti jer SPC ne praktikuje tako od kuce do kuce i besplatno da deli literaturu, a ja bih sada da cujem vase misljenje. Hvala unapred! Ostavicu i linkove tih udruzenje ili kako vec.

http://evandjelje.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

http://www.duhovnabiblioteka.rs/

Koliko sam ja upoznata ovo je prepoznatljiv nacin rada adventista. Sve sto je pod pokroviteljstvom SPC, to je uvek jasno naglaseno, tako da nije tesko zakljuciti od koga sta potice. Pogledala sam site-ove linkova koje si postavio i defintivno mislim da se radi o adventistima, posebno sto nih jako puno ima u Vojvodini a koliko sam videla, kao centar distribucije ove literature je naveden Vrsac.

Ови који имају Симу Релевића јесу баптисти ("крштени"). Иначе, сам Сима јесте родом из Пећи и доживео је "пробуђење" када му се у сну "јавио" Господ и рекао: "Симо, сруши стару кућу и сазидај нову". Он је тада "схватио" да мора променити веру и сагради баптистичку  "цркву". Њих има око 3000 хиљаде у Србији и Црној Гори.

Ови други су нека од протестантских секти, с обзиром да у литератури имају књигу Вилхема Буша, пастора из града Есена (читао сам кад сам се бавио апологетиком његову књигу Исус-наша судбина), и одавно су активни, те није чудо да су само у Крагујевцу поделили 16,000 књига пред Васкрс. Иначе, кроз своје програме гледају да маловерне и плашљиве застраше страшном сликом која се дешава у свету и да их придобију за себе. Наравно, нико не каже да су ти људи лоши и да имају лоше намере, али су прелешћени и нису Црква, а ко није у Цркви њему нема спасења, јер негира благодат Светога Духа у Цркви коју је сам Христос установио, па ето они су позвани да направе нешто боље од Христа не би ли спасли свет.

26) Prema recima apostola Pavla, zena se spasava radjanjem. Zasto je onda potrebna molitva za ociscenje 40 dana posle porodjaja? Zakljucuje se da najpre zena moli dete od Boga, a zatim po njegovom rodjenju ne moze da udje u Crkvu.Zar to nije protivurecno?

19.10.2000

Draga Marija!

Molitva za ociscenje je potrebna zbog toga sto je radjanje dece (koje je samo po sebi dobro i spasonosno delo) u zemaljskom zivotu izopacenom grehom povezano sa plotskom pohotom, telesnom necistotom, krvlju, stradanjem.

S ljubavlju u Hristu,

Prot. Satov

sad ja imam pitanje , nije žena sama učestvovala u plotskoj pohoti već i muškarac, da li postoji neka molitva za očišćenje muškaraca ili oni nisu, pa sad grubo je reći krivi, ali saučesnici

i kad smo već kod ovoga jedno slično pitanje, neki sveštenici kažu da ej zabranjeno da žena dok ima ciklus ulazi u crkvu, drugi kažu da može

Guest Alefshin

sad ja imam pitanje , nije žena sama u?estvovala u plotskoj pohoti ve? i muškarac, da li postoji neka molitva za o?iš?enje muškaraca ili oni nisu, pa sad grubo je re?i krivi, ali sau?esnici

i kad smo ve? kod ovoga jedno sli?no pitanje, neki sveštenici kažu da ej zabranjeno da žena dok ima ciklus ulazi u crkvu, drugi kažu da može

???????? ???????? ???? ???? ????? ?? ?????? ??????( 3 ???? 12 ??.), ?? ???? ?? ? ????? ?????? ?????? ? ???? ?????????. ???., ???? ?? ???? ???????? 8. ???? ?? ??????, ???? ?? ????? ??? 8. ???? ???? ??????? ?? ??????????? ?????? ? ??? ?????? ??????? ???, ???? ? ???? ? ????????( ?? ??? ???? ?? ?????, ????? ?? ????????? ???? ????????? ????). ???? ?? ?? 40-??? ???? ?????????? ???? ???????? ??? ?? ??????????? ? ???? ???????? ??????????( ???? 2.?????), ? ???? ?? ???? ????? ?????????? ?? ???? ? ?????? ??????? ?? ?????.

???? ?? ???????? ? ?????? ????? ?? ?? ? ?????? ?????? ??????? ????? ???????? ????? ????????, ? ???? ????? ?? ????? ? ???? ?? ?? ??? ??? ?????? ???????? ?? ????????? ?????????( ????? ?????, ???`??, ?????) ? ?? ?? ?? ? ?????????? ??????????? ? ???? ???????? ??????????.

??? ?? ??????? ????, ?????? ???????? ?????? ?? ?? ???? ???? ?? ??????????, ??? ?????? ? ????? ??? ??, ?????? ????, ???????? ???? ? ???? ?? ?????? ????? ? ?? ????? ?????????.

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...