Jump to content

Писмо оца Ивана у име нашег сајта и форума Danas-у

Оцени ову тему

Препоручена порука

Bilo bi lepo da je cula istinu o tim dogadjajima... a ne besmislene konstrukcije...

Ali nema veze... postoji uvek i pravo na objavljivanje odgovora...

Важи, само образложи шта је конструкција и шта је лаж у оном писму? Да се на сајту АС позива на рушење цркава - позива се. Било је пејстовано на теми о томе. Да је Малдоран терао клинца да чини кривично дело - терао је, било је пејстовано. Да се са тог сајта стално шири мржња према верницима, да се они називају најгорим именима - и то је истина, и пејстовано је сто пута.

Дакле, шта је тачно конструкција?

Подели на овим сајтовима

• Одговори 135
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Zapravo prenosi Dawkinsovo poredjenje... hocete i Dawkinsa da 'apsite? :D

Jeste Dokinsovo poredjenje ali ga je prihvatio kao svoje.

Dokins......a ..... pa i Njega cemo da hapsimo, da znas ( parodija na "Munje" :) )

To naravno nije rekao... ali projekcija)]je cudo...

Nije rekao ni Staljin da ce ubijati milione nevinih, vec da se takodje bori protiv "opijuma za narod" uz pomoc zdravog razuma,nauke u cilju stvaranja boljeg drustva oslobodjenog iluzija.

Jel imas neki predlog?

Npr

]Ko javno iskaze stav da je religija negativna pojava u drustvu, da se kazni kaznom zatvora od jedne do tri godine.

ili tako nesto?

Nije rekao da je negativna pojava nego da smo zarazene i bolesne jedinke koje sire zarazu....... a sta se takvima radi, zna se !

Подели на овим сајтовима

• Гости

Ма да, бесмислене конструкције. Малдоран углавном алегоријски мисли када говори о верницима. Дај Авокадо, молим те, не буди смешан.

...и алегорисјки је мислио када је детету од 12 година говорио: руши им сајт, шта чекаш...- он је то мислио фигуративно у смислу "руши им философским приступом концепцију њихове антропологије у домену посмодернистичког приступа проблему"..

Подели на овим сајтовима

...и алегорисјки је мислио када је детету од 12 година говорио: руши им сајт, шта чекаш...- он је то мислио фигуративно у смислу "руши им философским приступом концепцију њихове антропологије у домену посмодернистичког приступа проблему"..

Да, мислио је да мали напише неку песмицу којом ће емотивно да нас покоси. 0102_laugh

Подели на овим сајтовима

Значи, нисам крив ако преносим Хитлерове мисли, успут изражавајући своју сагласност са њима? Хм, чудно размишљање.

Докинс није Хитлер, Александре. Он је пре свега сјајан биолог и лош философ. А што се саме кривице тиче, зависи где си. У Америци ниси крив ни за шта све док не покушашаш да Хитлерове мисли спроведеш у дело. Штити се слобода говора као највећа светиња, чак и кад је говор највећа могућа глупост и бизарност. Нисам сигуран како је у Енглеској. Оно што ти никако да схватиш је да је то само Докинсово или само Пеђино мишљење. Мени је оно смешно. То да је вера вирус ума је толико наивно да не могу да верујем њима самима не да боде оче. Али то није никакав позив на насиље. Не верујем да би то прошло чак и у нашем правном систему. Исто као што Ренди има право да части атеисте свакаквим посластицама, тако атеисти имају праву да кажу шта год хоће о верницима. Нема белих медведа и светих крава у слободном друштву. Ако Пеђа стварно предузме кораке да ти одузме слободу, е то је већ друга прича. Кажем, да је мало памети и међу једнима и међу другима, и атеисти и верници би заједно требало да се боре да нам се држава што је могуће више скине с врата, а не да је вуку за сукњу да их заштити од пљувања.

Подели на овим сајтовима

Докинс није Хитлер, Александре. Он је пре свега сјајан биолог и лош философ. А што се саме кривице тиче, зависи где си. У Америци ниси крив ни за шта све док не покушашаш да Хитлерове мисли спроведеш у дело. Штити се слобода говора као највећа светиња, чак и кад је говор највећа могућа глупост и бизарност. Нисам сигуран како је у Енглеској. Оно што ти никако да схватиш је да је то само Докинсово или само Пеђино мишљење. Мени је оно смешно. То да је вера вирус ума је толико наивно да не могу да верујем њима самима не да боде оче. Али то није никакав позив на насиље. Не верујем да би то прошло чак и у нашем правном систему. Исто као што Ренди има право да части атеисте свакаквим посластицама, тако атеисти имају праву да кажу шта год хоће о верницима. Нема белих медведа и светих крава у слободном друштву. Ако Пеђа стварно предузме кораке да ти одузме слободу, е то је већ друга прича. Кажем, да је мало памети и међу једнима и међу другима, и атеисти и верници би заједно требало да се боре да нам се држава што је могуће више скине с врата, а не да је вуку за сукњу да их заштити од пљувања.

Нисам рекао да је Докинс Хитлер. Хтео сам да кажем да је лоше оправдање ако неко преноси нечије лоше мсили и идеје, слажући се са њима, говорити: он преноси предавање тог и тог.

Без обзира колико неко говорио да је мишљење право на слободу изражавања, то је веома опасна ствар. Мишљења, идеје су иницијатори разних ствари. Ако ја говорим да Јевреје треба истребити, то је онда опасан говор, опасна идеја. То се не би смело толерисати. Морало да буде санкционаисано. Како је то у пракси европских држава, не знам. Нисам се бавио тим питањем. Говорим онако како се то мени чини.

Подели на овим сајтовима

То да је вера вирус ума је толико наивно да не могу да верујем њима самима не да боде оче. Али то није никакав позив на насиље. Не верујем да би то прошло чак и у нашем правном систему.

Ni izjava da je religija opijum za narod nije bila poziv za nasilje ?

Ova izjava da je virus i da smo zarazeni i da inficiramo zdrave ( samo ateisi su po njemu zdravi ) jedinke je jos gora od komunisticke. "Opjum" mozes oduzeti ali inficiranog koji "odbija da se leci" moras da izolujes ili uklonis. Da je kojim slucajem na vlasti videli bi mi da li ne bi bilo nasilja.

Covece, to je klasican staljinizam. Iste misli kako je religija zlo i pozivanje na nauku,zdrav razum,napredak bez religije, kao da religija nesto smeteta napredku i nauci.

Подели на овим сајтовима

Значи, нисам крив ако преносим Хитлерове мисли, успут изражавајући своју сагласност са њима? Хм, чудно размишљање.

Naglasak je bio na tome da je u pitanju poredjenje sa virusom a ne tvrdnja da su vernici bolesni... a Dokins svakako nije Hitler...

Ма да, бесмислене конструкције. Малдоран углавном алегоријски мисли када говори о верницима. Дај Авокадо, молим те, не буди смешан.

Po 1000 put... iskoristili ste hvalisanje jednog deteta i Maldoranovu zajebanciju na tu temu da pravite konstrukcije protiv naseg Udruzenja iako niko od njih nije nas clan i tema je obrisana...

Druga konstrukcija je jos ludja... tu imamo opet nekog ko nije nas clan, ko ne poziva na rusenje crkava vec kaze da bi on rusio crkve i onda mu dva admina kazu da je to fasizam i da to ne sme da prica i vi od toga konstruisete da Udruzenje poziva na rusenje crkava... to vec nije konstukcija vec CISTA LAZ! Krsenje vasih zapovesti...

Ako je neko smesan u ovoj prici to ste vi... ja razumem da smo vam trn u oku ali mogli ste da nadjete neki bolji povod za napad na nas... pa vasi ljudi (pojedini) vam se smeju i cude...

Подели на овим сајтовима

Ако ја говорим да Јевреје треба истребити, то је онда опасан говор, опасна идеја. То се не би смело толерисати. Морало да буде санкционаисано. Како је то у пракси европских држава, не знам. Нисам се бавио тим питањем. Говорим онако како се то мени чини.

Da, samo sto ni Dokins ni Pedja nisu nikada rekli da bi vernike trebalo istrebiti... te su poredjenja u tom smislu potpuno besmislena...

Подели на овим сајтовима

Мени се мало чини да је ово претеривање у реакцијама на неке зезанције са Фејсбука, и неозбиљне пљувачине са новина. Мислим, када би узели у обзир изјаве многих наших попова кол'ко би се тек ту скупило материјала за тужбе...

Подели на овим сајтовима

Jeste, ali ne zbog toga sto " razotkrivate lazi i nelogicnost " nase vere nego zbog primitivnog vredjanja, iznosenja lazi o religiji,sirenja mrznje, i pozivanje na krsenje zakona ove drzave.

Ne mislim na tebe naravno.

Aha... i od citave nase mrznje... pozivanja na krsenje zakona... staljinizma, nacizma, fasizma... opsteg zla i satanizma... vi ste uspeli da izvucete ovo??? Izjave ljudi koji nisu nasi clanovi i koje je nasa administracija uklonila ili opomenula i Pedjino prenosenje Dokinskovog poredjenja???

:cheesy2:

Ako na osnovu toga ne izdejstvujete zabranu Udruzenja AS... to ce sigurno biti samo usled zavere masona, iluminata i Vatikana...

:D

Подели на овим сајтовима

Naglasak je bio na tome da je u pitanju poredjenje sa virusom a ne tvrdnja da su vernici bolesni... a Dokins svakako nije Hitler...

Po 1000 put... iskoristili ste hvalisanje jednog deteta i Maldoranovu zajebanciju na tu temu da pravite konstrukcije protiv naseg Udruzenja iako niko od njih nije nas clan i tema je obrisana...

Druga konstrukcija je jos ludja... tu imamo opet nekog ko nije nas clan, ko ne poziva na rusenje crkava vec kaze da bi on rusio crkve i onda mu dva admina kazu da je to fasizam i da to ne sme da prica i vi od toga konstruisete da Udruzenje poziva na rusenje crkava... to vec nije konstukcija vec CISTA LAZ! Krsenje vasih zapovesti...

Ako je neko smesan u ovoj prici to ste vi... ja razumem da smo vam trn u oku ali mogli ste da nadjete neki bolji povod za napad na nas... pa vasi ljudi (pojedini) vam se smeju i cude...

Мада то нерадо признајем, овде морам да се сложим са воћком Авокадом. Заиста је у овој ситуацији страна верника испала поприлично неспретна.

Разлог је следећи: ово је само последица једне вишемесечне промашене политике односа према атеистима. Суштина промашаја је што су верници атеистима покушали аргументима да докажу да Бог постоји. Нико никада у православној историји није неверницима доказивао да Бог постоји. Бог се не спознаје аргументима већ преображајем срца.

Да не улазимо у то шта је прображај срца, јер је то основни камен православне вере, и сувишно је објашњавање. Христос кад је био пред Пилатом није му ништа објашњавао, а могао је да га изује из ципела аргументима, али није. А сада, пошто су атеисти по дефиницији скептици и лукави људи,они ће у свакој дискусији аргументима неумитно да ствари искриве, редефинишу, и уопште искористе свако лукавство разума да би прво себи, а онда и другима, доказали да су они у праву.

Верници овде су заборавили основне поставке Православља и нису атеистима приступали онако како се то до сада чинило у наших 2.000 дуге историје. Због тога су по правилу у дискусијама испадали смешни и неозбиљни.

Е сада воћкице да ти одговорим на твоју опаску да сте ви нама трн у оку: Shut up! Илити на српском: покри се ушима и ћути. Како ти прах и пепео можеш да будеш трн у оку нама који смо господари Универзума ...... буа ха ха ха ха ха ....

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Ako na osnovu toga ne izdejstvujete zabranu Udruzenja AS... to ce sigurno biti samo usled zavere masona, iluminata i Vatikana...

Zaboravio si crne vitezove Istocne loze Velikog Orijenta, Eeeeee ti su najopasniji i nadredjeni svima koje si pomenuo.

Подели на овим сајтовима

Аха, а вируси су "синоним" за здравље, поготово када се наспрам њих говори о "здравим јединкама" (=атеистима)? Добро, ако ти тако кажеш. Докинс није Хитлер. Оне је, како Ивица рече, добар биолог али јако, јако лош философ. Зато кад почне да философира потпуно поклопи своју научну (неспорну) величину и личи на мепетовца.

Ово не желим да кометаришем јер је неозбиљно. Оно, опсујем ти матер, запретим да ћу ти запалити кућу, а кад ти реагујеш ја кажем: шалио сам се. Такве приче, Авокадо, не пролазе. Веома је јасно колико Малдоран мрзи веру, теологе. Да, добро си чуо: МРЗИ.

Када сте реаговали? Када сам, опет ја, на овом форуму реаговао. Сети се Авокадо. Не обраћате ви пажњу на говор мржње кога има на вашем форуму, а о фејс групи да и не говорим.Ето, и г.Воја Антонић нас оптужује за злочиначко удруживање ради обмањивања народа и каже да нам је место у затвору. Шта је то? Говор љубави, толеранција? Када г.Шрек постави слику терористе и СВИМ, пази добро: СВИМ (то је он нагласио) муслиманима честита Бајрам, шта је онда то? Говор љубави, толеранција?

Ви вршите најгрубљу дискриминацију и понижавање људи на основу тога што су верујући. Немој ми сада набацивати ону твоју флоскулу да су то приватни ставови, а да Удружење издаје званичне ставове. То јесу приватни ставови, а не некакви апстрактни ставови Удружења. То су приватни ставови вашег предедника, потпредседника и многих утуцајних чланова. То и брине. Јер ми живимо једни са другима, а не са званичним ставовима Удружења.

Ко је коме трн у оку, није тешко закључити. Погледајте саджај нашег писања и вашег писања. Ми овде пишемо о својој вери, о свету и жицвоту који гледамо очима своје вере. Ви тамо, искључиво, пишете против нас, против вере, пишете о нама. Суштина вашег деловања је да се бавите нама, као паразити. Када не би било нас, ви не бисте имали шта да пишете. Ви сте се и удружили да бисте деловали против, да бисте, како г.Шрек каже, убрзали нестанак религије. Ко је онда коме трн у оку?

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...