Jump to content

Uzmeš Djokoviću, platiš radnike ....

Оцени ову тему

Mironosica

Препоручена порука

Не могу да верујем какве су ове глупости! Срамота !

Што мало тај Ђукић не прича о себи и осталим организацијама , нек сви други богаташи, од неплаћеног пореза, дају онолико колико даје Ђоковић и деци и болеснима итд.!

Зашто људи имају потребу да блате успешне, добре и позитивне особе?

Pa zato što im bodu oči svojim postojanjem. Najgluplje čto sam pročitala je tvrdnja da za nedelju dana tenisa Đoković dobije milione. Kakva nedelja dana? Kamo treninzi? Pa kad bi političari posvetili državi toliko svog vremena i života kao Đoković tenisu, gde bi nam bio kraj. Nego polazi čovek od sebe verovatno. E baš da im ne da ni cvonjka. Da oni manje kradu bilo bi i za narod. Davno kad je Divac hteo da kupi Knjaz Miloš neko lepo reče: "Šta on tu traži? Pa baš mu nije mesto da konkuriše sa ostalim kupcima. Jedio se za njega zna odakle mu pare. Nema smisla da kvari."

Подели на овим сајтовима

Ја сам за то да се богатима узима више него сиромашнима - иако Србија функционише обрнуто.

Штета само што је Ђоковић грађанин Монте Карла...

Подели на овим сајтовима

Ја сам за то да се богатима узима више него сиромашнима - иако Србија функционише обрнуто.

Slažem se. Ko više zarađuje, više je u mogućnosti da doprinese državi. Neke male plate sramota i da se oporezuju.

Подели на овим сајтовима

Па више се и узима (друга је ствар неефикасност наплате пореза, али то је посао за полицију и судове). Ако је пореска стопа нпр. 20%, богати ће дати више пара. То је већ подобра расподела. Они који немају ништа, већ ће добити од Ђоковића и свих ”ђоковића” сасвим довољно за основну социјалу (осигурање, образовање, помоћ за најугроженије...). Али Ђоковић ће и даље имати за јахту, а ја ћу и даље имати за јавни превоз или евентуално неки аутић до 1200 кубика. Једино што ми се неће десети да умрем неосигуран јер ми нека људождерска осигуравајућа кућа лупи неку астрономску суму коју не могу да платим јер имам хронични бронхитис или тако нешто. И једино што ће и моја деца, уместо да због мог финансијског стања немају образовање и заврше на улици, моћи да иду у школи и имаће шансу да и они сутра постану неки нови ”ђоковићи”. Ово што овај предлаже је чист комунизам, такозвана ”једнакост” свих. Да се узме Ђоковићу и свим ”ђоковићима” скоро све, а онда подједнако расподели, тако да сви имају исто. То не само да је крајња неправда, него је директан пут у пропаст. ”Ђоковићи” неће имати ни мотив ни рачуницу да уопште постоје у таквом окружењу, те ће једноставно да оду.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

ivice, ne primaj se na duznost... samo sam prokomentarisao da neoliberalni kapitalizam (ako uopste znas sta je to) ne treba olako braniti...

Ја знам, али ти изгледа не знаш. Либерални капитализам данас ретко где постоји. Не постоји ни такозвани лесефер кога заступају десни анархисти и минархисти (углавном амерички либертаријанци), нити постоји онакав либерални капитализам кога је заступао Хајек, у коме неке ствари могу или треба да буду регулисане и у коме може да постоји социјала, али не на штету конкуренције и слободе. Либертаријанци, насупрот Хајеку (класични либерал), тврде да свака регулација и свака социјала нужно одузимју слободу, ал добро сад. Данашње државе углавном или регулишу свашта или узму најгоре из оба система, те регулишу оно што не треба, а дерегулишу оно што би можда требало и праве џумбус или у бољем случају успоравају развој. Србија је отприлике све најгоре и још горе од тога. Либералног капитализма видела није, нити је чак видела умерено регуласани капитализам. Видела је само феудализам, комунизам и данас буразерски и партијски капитализам. Капитализам као економски систем не само да не доприноси глади, него је заслужан за развој цивилизације и смањење глади. Ту се слажу либерали (у било ком облику), разне социјалдемократе и сви између њих. Једино што се не слажу у којој мери је капитализам сам по себи способан да све одради, а у којој мери треба да буде регулисан и социјализован. Они који су против капитализма су једино крајњи левичари - комуњаре, а видели смо кроз историју где су нас они довели. Овај идиот из текста је више него очигледно изашао из комуњарске кухиње.

Подели на овим сајтовима

Па као што рекох, већ су и отишли...

Нису, отишао је Ђоковић. Он је само метафора за ”ђоковиће”. Многу су битнији ”ђоковићи” који производе и стварају радна места. А они су или отишли или су остали у Србији неспособнои да било шта ураде, али никако због малих пореза, већ напротив - због великих намета и државног монопола и контроле над буквално свим и свачим.

Подели на овим сајтовима

Prvo treba da se uzme od nasih lopuza koje su na vlasti, a ne od Djokovica koji je ceo zivot predao tenisu. Slazem se da i on treba da odvoji deo ali ljudi, o cemu vi pricate???

Pa u SVAKOM GRADU postoji 3 tajkuna koji drze ceo grad u malom prstu i pritom ih policija ne primecuje... JEDINO ONI OSTASE POSTENI ?!?!? I ovaj ce da uzme pare od Djokovica?!

Pa gde je Dinkic, Djelic, Palma i ostalo djubre pa da se uzme od njih. SRAMOTA

Mada za Srbiju - ipak malim slovom, Mada za srbiju nije nista cudno, kakav smo narod, neslozan i tako "izdrzljiv" Bice bolje? !!! Koje godine? Dokle ce da nas lazu a mi da cutimo? Tako nam i treba.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Pravo u centar.

Подели на овим сајтовима

NEDELJA 25.03.2012 | 12:11

Uzmeš Đokoviću, platiš radnike...

IZVOR: DNEVNIK

Zašto da Tajger Vuds ili Novak Đoković budu toliko plaćeniji nego što je bio kardiohirurg Majkl Debejki, pita Jovica Đukić, pokrajinski sekretar za finansije.

Ја би пре увео порез...да се све преко 100% зараде узима...

па ако на нечему зарадиш 101%..тај 1% држави

Подели на овим сајтовима

Placam, za kucu. Osiguranje za kola takodje i eventualne poreze.

Мало је то, пријатељу. Ти си, за српске услове, прилично богат. Више мора да ти се узме.

Подели на овим сајтовима

Мало је то, пријатељу. Ти си, за српске услове, прилично богат. Више мора да ти се узме.

Pa, posteno, ja bih svakom gasteru uzimao 1000 evra po dolasku u Srbiju, ili mozda 2000 po porodici ako zeli da zadrzi neka prava, na primer biracko i slicno. Potpuno si u pravu da bi trebalo vise da placamo.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...