Jump to content

Хомосексуалац пред Путиром!?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Трагедија је што поистовећујемо љубав са страшћу. И то поремећеном.

Страшно је да неко ко је православни теолог овако нешто потура. Језиво. Баш сам се разочарао.

Ovo nije odgovor na pitanje...

Očigledno je da si u ćorsokaku i da nemaš argumenata pa posežeš za ovakvom reakcijom koja podrazumeva tvoje lično mišljenje.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Да, хомосексуалце треба примити у Цркву. Не треба их одвајати од Христа, само зато што су хомосексуалци. То би било огромно лицемерје, јер нема човека без греха. Са друге стране, Црква не би смела да

Бити у Цркви значи прихватити да другог не гледаш кроз његов/њен грех. Бити у Цркви значи да поље борбе против зла пренесеш са другог на себе. Нисмо позвани да друге осуђујемо нити да се ругамо њихово

Замењујеш тезе. Тако се не води дијалог. Не можеш, барем не у хришћанском контексту, изједначавати хетеро и хомосексуалност. Самим тим не можеш закључивати да оно што важи за хетеро важи и за хомосекс

Бојим се да си сам, својим наступом, изазавао такав коментар. Неприхватљиво је нешто што је потпуно страно хришћанском предању и етосу представљати као вредност (за хришћане). 

Onda si me potpuno pogrešno shvatio.

Ja samo pokušavam da problematizujem stvar te nas sve hipotetički postavljam u situaciju u koju ćemo možda jednom doći...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Očigledno je da si u ćorsokaku i da nemaš argumenata pa posežeš za ovakvom reakcijom koja podrazumeva tvoje lično mišljenje.

Нисам у ћорсокаку. Ја говорим као православни хришћанин, ослањајући се на Свето Писмо и Свето Предање своје Цркве. Не могу да назовем добрим нешто што кроз све векове, једнодушно, моја Црква назива злом. Да назовем љубаву нешто што кроз све векове моја Црква назива најпрљавијом страшћу. Ја сам хришћанин и ја за друго не знам и не желим да знам. Ко жели друго, не браним му.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нисам рекао да осећају само страст. Рекао сам да је жалосно за неког ко је хришћанин такву страст назвати љубављу.

Ti onda ne razlikuješ ljubav i strast.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Слажем се. Ни је не подржавам величање хомосексуалности. Подржавам прихватање таквих људи у Цркву (уколико желе), али не, као што неки овде покушавају, да хомосексуалност уздигну на светотајински пијадестал и да је назову "онтолошком љубављу". Хомосексуалност је грех, са хришћанске тачке гледано. И ту нема дискусије.

Malo smo homofobični izgleda, a? :)

Mislim, očigledno je jer mi stavljaš u usta ono što nisam rekao. Ponavljam da samo hipotetički govorim problematizujući celu stvar...

Ja nisam homoseksualnu ljubav nazvao ontološkom, ja sam pitao da li homoseksualac može ontološki da voli BLIŽNJEG, ne svog partera, nego sve ljude na svetu uključujući neprijatelje?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Onda si me potpuno pogrešno shvatio.

Ja samo pokušavam da problematizujem stvar te nas sve hipotetički postavljam u situaciju u koju ćemo možda jednom doći...

А ја само размишљам Предањем своје Цркве. Хомосексуалност је грех и ништа друго не може бити, када је Црква у питању, него грех. И ту не може бити никаквог компромиса. Лаж се не може назвати истином. А какав став имам према хришћанима са хомосексуалном склоношћу, то сам већ рекао. Не желим да понављам.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mislim, očigledno je jer mi stavljaš u usta ono što nisam rekao. Ponavljam da samo hipotetički govorim problematizujući celu stvar...

Ja nisam homoseksualnu ljubav nazvao ontološkom, ja sam pitao da li homoseksualac može ontološki da voli BLIŽNJEG, ne svog partera, nego sve ljude na svetu uključujući neprijatelje?

А зашто мало не размислиш: зашто си тако често нејасан? Двосмислен? Наравно да хомосексуалац може, по свему осталом, да буде добар човек, да воли ближње, итд. Ко је то овде уопште спорио?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Смеј се ти колико хоћеш, али та пошаст ће једног дана доћи на стару листу, на којој је одувек и била.

kako da se ne smejem? Vide li ti brojke? 13% neverstva?! Hahaha... Pa to nema nigde:-D

a tebi ce mnogo da bude smorno kad legalizuju gej brakove... Pocni lagano da se pripremas na taj scenario... Cisto da lakse podneses ;)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

ih, malo? :-D

Al pazi kako koristis tu rec... Naucnici su dokazali da su homofobi zapravo gejevi isfrustrirani zbog svoje seksualnosti, pa neko moze ozbiljno da se uvredi ako ga tako nazivas...

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja se vrlo retko gađam citatima jer mislim da ne priliči toliko nama pravoslavnima, ali...

Kako ono beše? - Nečistima je sve nečisto. :-P 

Добро, ти си чист, тако да слободно можеш да напишеш и "службу" за венчање хомосексуалаца. Тај кога си цитирао рекао је управо и ово: "Или не знате да неправедници неће наследити Царство Божије? НЕ ВАРАЈТЕ СЕ: ни курвари, ни идолопоклоници, ни прељубочинци....НИ МУЖЕЛОЖНИЦИ....."

А ти причај шта хоћеш.... Ја знам да би људи попут тебе врло радо редиговали и саму Библију и Свето Предање. Наравно, битно је да си мене назвао нечистим, зато што не желим да одступим од става да је хомосексуалност грех, нечистота. Ја нисам толико битан, али треба да знаш да си нечистима назвао све свете оце који су ејднодушно овај грех називали нечистотом. Назвао си Библију и цело Предање нечистотом, јер свуда тамо стоји да је хомосексуалност "гадост пред Богом" и нечистота. Наравно, не мора сваком Библија и Предање Цркве да буду узор. Али, страшно је када нису узор некоме ко се издаје за хришћанина, па још и теолога.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако мислиш да ли су способни да воле људе око себе, да буду рођаци, пријатељи - да, наравно да су способни. Оно што ја одбијам да назовем љубављу јесте хомосексуална страст која везује два хомосексуалца. Та "осећања" нису љубав. То је страст и то поремећена страст. Понављам - то је моје, лично мишљење. Не љутим се на оне који мисле другачије. 

A šta ako - samo hipotetički - postoji prvo drugarstvo, pa prijateljstvo, pa osećaj potpunog psihičkog i mentalnog jednoumlja sve do duhovnog jedinstva u ljubavi dve ličnosti koja zajedno čine dobra dela upućena potrebitima i svedoče svoju veru i ljubav na taj način, i na kraju dođe kao kruna i telesno sjedinjenje?

Je l' i to samo strast?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

kako da se ne smejem? Vide li ti brojke? 13% neverstva?! Hahaha... Pa to nema nigde:-D

a tebi ce mnogo da bude smorno kad legalizuju gej brakove... Pocni lagano da se pripremas na taj scenario... Cisto da lakse podneses ;)

Ма нека буде, ако тако људи буду хтели. Нећу да дижем револуцију, не бој се. Свако је слободан да чини шта хоће и ја сам последњи који би стао на пут нечијој слободи. Износим само свој став, без убеђења да треба да спречавам било кога у било чему. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A šta ako - samo hipotetički - postoji prvo drugarstvo, pa prijateljstvo, pa osećaj potpunog psihičkog i mentalnog jednoumlja sve do duhovnog jedinstva u ljubavi dve ličnosti koja zajedno čine dobra dela upućena potrebitima i svedoče svoju veru i ljubav na taj način, i na kraju dođe kao kruna i telesno sjedinjenje?

Je l' i to samo strast?

Не желим више о твојим хипотезама. Ван памети је, па чак и хипотетички, у хришћанском контексту правдати хомосексуалност. Да, то је само болесна страст и ништа више. Понављам, за оне који су хришћани. Који нису, нека схватају како мисле да треба.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...