Jump to content

Хомосексуалац пред Путиром!?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Čovjek se rađa bez seksualne orjentacije jer kao dijete nije svjestan svoje seksualnosti. Samim tim je besmisleno tvrditi da se neko rađa kao homoseksualac ili heteroseksualac. Tek kad počne da sazrijeva, odlučuje koga će da voli, mužjake ili žene.

Kad sam bio baš mali,nisam išao u vrtić,čuvala me tetka.

U sestrinoj sobi je bila neka lutka,koja je tada bila veća od mene,ja sam se kao mali,nesvesno,na takav način igrao sa lutkom ,da mi je sestra zabranila igranje sa dotičnom lutkom :)

Negde sam bio našao neke erotske novine,gledao i kad je setra došala sam rekao Sejo ,ova plava mi se svidja...Dakle ja sam kao vrlo mali imao orjentaciju da su nalepše prsate plavuše :D

Obrati pažnju na ovaj klip i šta ti je snaga kad je nešto urodjeno :)

Подели на овим сајтовима

• Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Колко сам схватио Св. Ап.Павла, он прави разлику између духовног човека и телесног човека, притом је овај телесни као човек кога је створила природа па је он природни човек. Као природни човек он се понаша као део природе; јачи преживљава, ту нема места за морал. Док духовни човек се рађа из овога природног човека да би био господар природноме. И овог духовног Чине Љубав, Доброта, Милосрђе итд. Ко нема ово за њега се каже да је нечовек, тј. да се понаша по правилима природног човека. Значо постоје особине које називамо врлинама и оне одређују човека. Значи тачно одређене особине. Ако се појаве неке друге особине тада то више није човек. Најкраћи одговор на питање шта је човек у ствари је: Љубав према ближњем  А Пошто је Бог Љубав тада долазимо до једног занимљивог одговора, да је Бог Човек. Не као тело него као дух Љубави. Дакле или си Човек па са самим тим Бог или си нечовек.

Isti apostol kaže da postoji čudan zakon u udovima njegovim i da često čini ono zlo koje ne želi, umesto ono dobro koje želi.

Ovo je ruski pravoslavni filozof Višeslavcev protumačio (pre II svetskog rata) kao delovanje onog podsvesnog u čoveku.

Ti imaš moralni zakon pred sobom koji ti je stran, tuđ i kojeg ne voliš, a ipak iz nekog razloga želiš svoj život organizovati po njemu.

Ovo mi se čini kao neka vrsta pakla.

Подели на овим сајтовима

Dejane,ma ti se fenomen. :D

A video je teška glupost...ne naravno djeca na njemu nego smisao koji mu se želi dati.

Mislim da je samo prirodna urodjenost sklopljena u klipu,da bude smešna...

Ništa tu nije netačno

Подели на овим сајтовима

Čovjek se rađa bez seksualne orjentacije jer kao dijete nije svjestan svoje seksualnosti. Samim tim je besmisleno tvrditi da se neko rađa kao homoseksualac ili heteroseksualac. Tek kad počne da sazrijeva, odlučuje koga će da voli, mužjake ili žene.

Ahahahahahaha oces da kazes da si ti u jednom periodu svog zivota BIRAO dal ces da budes sa muskarcima ili sa zenama???

E pa moram da ti kazem da heteroseksualci uglavnom ne BIRAJU, nego jednostavno ZNAJU... nema sta da biram, nikada nisam bio ni blizu dvoumljenja oko moje seksualnosti...

A to sto si ti BIRAO, bojim se da govori dosta o tebi... tj. ne dosta, ali jednu stvar mogu skoro sa sigurnoscu da ti kazem... hahahah!

PS. Cisto da znas da nisi jedini na forumu koji zastupa tezu da se seksualnost BIRA u nekom trenutku svog zivota... ali je moje kontra pitanje "Ako ste birali, da li se secate tog momenta kada ste odlucivali o svojoj seksualnosti"  apsolutno ostalo bez ikakvog odgovora ;)

Подели на овим сајтовима

A sta je to "dete"? Na koji uzrast mislis, tacno?

Подели на овим сајтовима

А ко заговара опцију да је морал променљива ствар. Опет ови којима је неморал мио.  За превог хришћанина који разуме да друштвени живот зависи од моралног односа појединца према друштву морал је један и непромењив. Ајде признај који те грех наводи да размишљаш како је морал променљива ствар. Ти би волео да будеш моралан, ал ако би твој грех могао да уђе у морал па макар на мала врата. Кога је још брига за друштво и друштвени живот кад смо окружени неморалом. Сви смо грешни, и неморални, па што небисмо мало направили комоције у том моралу. Исправна логика, јел да?

Ja sam napisao da je istorija Crkve dokaz o promenljivosti morala.

Dakle, ontologija je ista - ona je stalna i nepormenljiva. Moral izvire iz ontologije ali je ipak nestalan i promenljiv.

Ne kažem ja nego istorija Crkve!

I nije ovde reč o meni nego je tema homoseksualnost. Jasno je da o tome govorimo...

Подели на овим сајтовима

Борити се за човека, а не за његову особину (хомосексуалност). Дакле, не тако што ћеш тражити оправдање за хомосексуалност, што ћеш покушавати да још даш светотајинску димензију - јер она то није и не може бити. Не поистовећивати човека (његово биће) са његовом особином.

Slažem se, no složićemo se da je brak sveta tajna otuda što se savršavao (i savršava se) na Liturgiji.

Drugi i naredni brakovi se vrše isključivo van Liturgije i to svakako govori što-šta o njima. Da li to znači da nisu svete tajne?

Подели на овим сајтовима

Pa ovo uopće nije smješno, niti hit dana..Čovjek mudro zbori, djeca nisu sexualna bića, jer da jesu pedofilija ne bi bila bolest a niti zločin. Sexualnost se razvija postepeno kao i cijela ličnost .

Covek zbori kojestarije po svom losem starom obicaju. Androgeneza mozga je dosta dobro uzucen fenomen i poznato je da je veoma cesto, ne uvek, seksualnost u najvecoj meri determinsiana pre rodjenja. A pedofilija nije zlocin zato sto deca nemaju seksualnost nego zato sto ima ostavlja traume jer nisu sazreli dovoljno sto naravno ne znaci sa nemaju odredjenu seksualnost. 

Подели на овим сајтовима

Колко сам схватио Св. Ап.Павла, он прави разлику између духовног човека и телесног човека, притом је овај телесни као човек кога је створила природа па је он природни човек. Као природни човек он се понаша као део природе; јачи преживљава, ту нема места за морал. Док духовни човек се рађа из овога природног човека да би био господар природноме. И овог духовног Чине Љубав, Доброта, Милосрђе итд. Ко нема ово за њега се каже да је нечовек, тј. да се понаша по правилима природног човека. Значо постоје особине које називамо врлинама и оне одређују човека. Значи тачно одређене особине. Ако се појаве неке друге особине тада то више није човек. Најкраћи одговор на питање шта је човек у ствари је: Љубав према ближњем  А Пошто је Бог Љубав тада долазимо до једног занимљивог одговора, да је Бог Човек. Не као тело него као дух Љубави. Дакле или си Човек па са самим тим Бог или си нечовек.

E, bravo! To je ontologija - ljubav prema bližnjem!

Pošto je to najvažnije - u čemu se slažemo - šta bi onda bio problem da homoseksualac ima tu ontološku ljubav prema bližnjem isto kao heteroseksualac? 

Подели на овим сајтовима

Pa ovo uopće nije smješno, niti hit dana..Čovjek mudro zbori, djeca nisu sexualna bića, jer da jesu pedofilija ne bi bila bolest a niti zločin. Sexualnost se razvija postepeno kao i cijela ličnost .

Naravno da je smešno.Seksuaalni nagon postoji još kod beba pre rođenja.I kakve veze pedofilija ima sa ovim?

Подели на овим сајтовима

Ok, dugujem ti izvinjenje vidim da si informisana.

Znam da su još od devedesetih godina bezuspešno tražili gen koji je odgovoran za homoseksualizam i da ga do sad nisu našli, ali i ono što su pronašli dovoljno govori o tome da postoje različite vrste homoseksualaca. Jedni koji su od rođenja homoseksualci imaju "grešku" u prenatalnom razvoju mozga i može se reći da se rađaju sa tim da ih seksualno privlače muškarci. Za žene ovo isto ne vredi. Neki mogu zbog pogrešnog odnosa sa ocem razviti homoseksualno ponašanje. Oni nisu homoseksualci od rođenja itd. Ovo zadnje bi moglo da se leči. Ovo prethodno teško.

Dalje, seksualnost je u vlasti nagona, ma kakva ona bila mislim da ju je nemoguće svesno kontrolisati kako neki ovde misle.

I još dalje, verujem da će se i to stanje (homoseksualac od rođenja) u budućnosti moći lečiti, kao i obrnuto naravno ako neko zaželi.

Treba razlikovati homosexualnost i homosexualno ponašanje..Da li ti razumješ razliku između toga? Sve studije u posljednjih godina su pobile homosexualnost kao urođenost. Navela sam ti jednojajčane blizance. Dakle, to nema nikakve veze sa urođenosti, nego sa upravo ovim što ti navodiš, pored onoga sto sam ti ja navela, jedan od razloga , što si napisao loš odnos sa ocem. Ako netko ne moze kontrolirati svoje nagone onda mu je mjesto negdje drugdje a ne među normalnim ljudima. Ako heterosexualna osoba kontrolira svoje nagone, u čemu je razlika pa da homosexualna svjesno ne kontrolira? To ne stoji i kod jednih i kod drugih moze se takvo nesto događati, a to je onda za liječenje na visoj instanci. Ako je netko po tvojoj teoriji homo, od rođenja, ajde mi objasni kako mozes dijagnosticirati ili utvrditi sto je od rođenja a sto je posljedica loseg odnosa sa roditeljima?  Nikako! Zato što homosexualnost nije uređena, već stećena sklonost. I kod zena i kod muskaraca javlja se iz istih razloga..niti kod jednih od rođenja..

Covek zbori kojestarije po svom losem starom obicaju. Androgeneza mozga je dosta dobro uzucen fenomen i poznato je da je veoma cesto, ne uvek, seksualnost u najvecoj meri determinsiana pre rodjenja. A pedofilija nije zlocin zato sto deca nemaju seksualnost nego zato sto ima ostavlja traume jer nisu sazreli dovoljno sto naravno ne znaci sa nemaju odredjenu seksualnost. 

Djeca nisu sexualna bića, sexualnost se razvija kasnije i otkriva kasnije..Androgeneza nema nikakve veze sa homosexualnoscu. Jesi kad čuo da postoje osobe sa xy karitipom, sa zenskim karakteristikama i obrnuto i nemaju homo sklonosti. To je jos jedna potvrda da homosexualnost nije urođena. Pedofilija je teska sexualna devijacija, a i zločin, kao i silovanje i druge sexualne divijantna ponasanja. Ženska osoba odrasla, koja je sexualna sazrela, po tome ne bi trebala imati traume silovanja jer je dovoljno zrela. Ne radi se o zrelosti već o sexualnosti koja se razvija kasnije a ne jos u trudnoci kao fetusu, što nema nikakve veze sa traumama i zreloscu. 

Naravno da je smešno.Seksuaalni nagon postoji još kod beba pre rođenja.I kakve veze pedofilija ima sa ovim?

Meni je ovo smjesno. Da li si kompetentna da iznosis ovakve teze? Djeca sexualna bica od prije rođenja? Bez uvrede, ali ovakve izjave mozes pročitati u knjizi Kinslijevi pedofili..Ako nisi pročitala savjetujem da pročitas..

Подели на овим сајтовима

Cloudking, nije to momenat/trenutak kada neko kaže "e,sada ću da volim žene". To je proces na koji utiče okruženje u kojem odrastamo. Jednom riječju - socijalizacija. Da sam,na primjer, usvojen od strane homića, postoji velika vjerovatnoća da bih i ja bio isto to.

Подели на овим сајтовима

Cloudking, nije to momenat/trenutak kada neko kaže "e,sada ću da volim žene". To je proces na koji utiče okruženje u kojem odrastamo. Jednom riječju - socijalizacija. Da sam,na primjer, usvojen od strane homića, postoji velika vjerovatnoća da bih i ja bio isto to.

Ma sta mi naprica! Kako onda da tolika dece heterokseskualnih parova ipak jesu homoskeskualci.

Подели на овим сајтовима

Ma sta mi naprica! Kako onda da tolika dece heterokseskualnih parova ipak jesu homoskeskualci.

Ма јок - много је више деце " истополних родитеља " који су, временом, постали - хомосексуалци !

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...