Jump to content

Хомосексуалац пред Путиром!?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Јесте! Има курви и хомосексуалаца који су задужили уметности културу. Стварно би њине иконе лепо стајале поред рецимо иконе Св. Петке. А и лепше су за очи. Јел ово из Алан Форда а ја нисам скачио шалу.

Šalim se samo ne zameri...

Opšte je poznato da su pederi u principu glupi, da nose usku roza odeću i slušaju samo disko muziku.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Да, хомосексуалце треба примити у Цркву. Не треба их одвајати од Христа, само зато што су хомосексуалци. То би било огромно лицемерје, јер нема човека без греха. Са друге стране, Црква не би смела да

Бити у Цркви значи прихватити да другог не гледаш кроз његов/њен грех. Бити у Цркви значи да поље борбе против зла пренесеш са другог на себе. Нисмо позвани да друге осуђујемо нити да се ругамо њихово

Замењујеш тезе. Тако се не води дијалог. Не можеш, барем не у хришћанском контексту, изједначавати хетеро и хомосексуалност. Самим тим не можеш закључивати да оно што важи за хетеро важи и за хомосекс

Od kuda tebi to da se rađaš kao homosexualac? I zaštomisliš da se to ne može promijeniti?

Čitao sam neke članke i razgovarao s nekim ljudima, malo se bavio time, onako - da ne budem neobavešten pošto je aktuelna tema... zatim sam malo i razmišljao o tome (jednom sam zapitao sebe zašto mi se ne diže kad recimo u teretani vidim neko dlakavo muško dupe?)

i tako uglavnom ...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Čitao sam neke članke i razgovarao s nekim ljudima, malo se bavio time, onako - da ne budem neobavešten pošto je aktuelna tema... zatim sam malo i razmišljao o tome (jednom sam zapitao sebe zašto mi se ne diže kad recimo u teretani vidim neko dlakavo muško dupe?)

i tako uglavnom ...

Stvarno degutantno..Ti isimijavaj koliko hoćeš i pravi lakrdiju od toga..ali ja ti garantiram da homoseksualnost niti kod zena niti kod muskaraca, kao ni bisexualnost, te poremećaji identiteta kao sto su transexualnost i transvestizam nemaju veze niti se naslijeđuju..ali se zato itekako mogu liječiti na nekoliko načina .smesko.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Čovjek se rađa bez seksualne orjentacije jer kao dijete nije svjestan svoje seksualnosti. Samim tim je besmisleno tvrditi da se neko rađa kao homoseksualac ili heteroseksualac. Tek kad počne da sazrijeva, odlučuje koga će da voli, mužjake ili žene.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Stvarno degutantno..Ti isimijavaj koliko hoćeš i pravi lakrdiju od toga..ali ja ti garantiram da homoseksualnost niti kod zena niti kod muskaraca, kao ni bisexualnost, te poremećaji identiteta kao sto su transexualnost i transvestizam nemaju veze niti se naslijeđuju..ali se zato itekako mogu liječiti na nekoliko načina .smesko.

A čime mi garantuješ?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Čovjek se rađa bez seksualne orjentacije jer kao dijete nije svjestan svoje seksualnosti. Samim tim je besmisleno tvrditi da se neko rađa kao homoseksualac ili heteroseksualac. Tek kad počne da sazrijeva, odlučuje koga će da voli, mužjake ili žene.

Ahhahha hahhahha hahhahhahhahhahahha.Izvini ali ovo je HIT dana! :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A čime mi garantuješ?

Na faklutetu sam radila diplomski rad o tome, sudjelovala na kongresima na tu temu gdje su sve teze podkrijepljenje kliničkim studijama, koje pobijaju teoriju o nasljeđivanju. Jer po toj teroriji jednojajčani blizanci ili blizanke bi bili oboje homosexualni, jer nasljeđuju istu genetski materijal. A znamo i imamo slučajeve gdje je jedan homo a drugi hetero. Dakle, terorija otpada. Homoseksualna orijentacija i homoseksualno ponašanje su dvije različite stvari. Isto postoje dokazi psihijatrijskog liječenja, te egzorcizma, gdje osobe više nisu o tome razmisljale,A svjedok sam i osobe koja se kasnije udala i ima 3 djece i vise nikada nije joj palo napamet lezbijski odnosi. Najlakše je vikati ja sam tako rođen ili rođena ne mogu protiv toga i nastaviti po starom, bez da se ista poduzme ili trazi pomoć stručna, duhovna. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ahhahha hahhahha hahhahhahhahhahahha.Izvini ali ovo je HIT dana! :D

Pa ovo uopće nije smješno, niti hit dana..Čovjek mudro zbori, djeca nisu sexualna bića, jer da jesu pedofilija ne bi bila bolest a niti zločin. Sexualnost se razvija postepeno kao i cijela ličnost .

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne da se zaobiđe moral, nikako!

Samo smo konstatovali da je moral promenljiva stvar. Nešto što danas sablažnjava ne znači da će sablažnjavati u bližoj ili daljoj budućnosti - vrlo jednostavno...

А ко заговара опцију да је морал променљива ствар. Опет ови којима је неморал мио.  За превог хришћанина који разуме да друштвени живот зависи од моралног односа појединца према друштву морал је један и непромењив. Ајде признај који те грех наводи да размишљаш како је морал променљива ствар. Ти би волео да будеш моралан, ал ако би твој грех могао да уђе у морал па макар на мала врата. Кога је још брига за друштво и друштвени живот кад смо окружени неморалом. Сви смо грешни, и неморални, па што небисмо мало направили комоције у том моралу. Исправна логика, јел да?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Na faklutetu sam radila diplomski rad o tome, sudjelovala na kongresima na tu temu gdje su sve teze podkrijepljenje kliničkim studijama, koje pobijaju teoriju o nasljeđivanju. Jer po toj teroriji jednojajčani blizanci ili blizanke bi bili oboje homosexualni, jer nasljeđuju istu genetski materijal. A znamo i imamo slučajeve gdje je jedan homo a drugi hetero. Dakle, terorija otpada. Homoseksualna orijentacija i homoseksualno ponašanje su dvije različite stvari. Isto postoje dokazi psihijatrijskog liječenja, te egzorcizma, gdje osobe više nisu o tome razmisljale,A svjedok sam i osobe koja se kasnije udala i ima 3 djece i vise nikada nije joj palo napamet lezbijski odnosi. Najlakše je vikati ja sam tako rođen ili rođena ne mogu protiv toga i nastaviti po starom, bez da se ista poduzme ili trazi pomoć stručna, duhovna. 

Ok, dugujem ti izvinjenje vidim da si informisana.

Znam da su još od devedesetih godina bezuspešno tražili gen koji je odgovoran za homoseksualizam i da ga do sad nisu našli, ali i ono što su pronašli dovoljno govori o tome da postoje različite vrste homoseksualaca. Jedni koji su od rođenja homoseksualci imaju "grešku" u prenatalnom razvoju mozga i može se reći da se rađaju sa tim da ih seksualno privlače muškarci. Za žene ovo isto ne vredi. Neki mogu zbog pogrešnog odnosa sa ocem razviti homoseksualno ponašanje. Oni nisu homoseksualci od rođenja itd. Ovo zadnje bi moglo da se leči. Ovo prethodno teško.

Dalje, seksualnost je u vlasti nagona, ma kakva ona bila mislim da ju je nemoguće svesno kontrolisati kako neki ovde misle.

I još dalje, verujem da će se i to stanje (homoseksualac od rođenja) u budućnosti moći lečiti, kao i obrnuto naravno ako neko zaželi.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Како разлучити грех ( хомосексуалност....), са етичког у онтолошком контексту?

Борити се за човека, а не за његову особину (хомосексуалност). Дакле, не тако што ћеш тражити оправдање за хомосексуалност, што ћеш покушавати да још даш светотајинску димензију - јер она то није и не може бити. Не поистовећивати човека (његово биће) са његовом особином.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

To je još teže pitanje, nego ovo iz naslova, šta je čovek u stvari? (ako nije zbir svojih osobina i ako ga one ne određuju).

Ту управо долази до изражаја богословље. Учење о личности која није скуп особина већ нешто друго. Поготово није скуп садашњих, пролазних, смртних особина. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

To je još teže pitanje, nego ovo iz naslova, šta je čovek u stvari? (ako nije zbir svojih osobina i ako ga one ne određuju).

Колко сам схватио Св. Ап.Павла, он прави разлику између духовног човека и телесног човека, притом је овај телесни као човек кога је створила природа па је он природни човек. Као природни човек он се понаша као део природе; јачи преживљава, ту нема места за морал. Док духовни човек се рађа из овога природног човека да би био господар природноме. И овог духовног Чине Љубав, Доброта, Милосрђе итд. Ко нема ово за њега се каже да је нечовек, тј. да се понаша по правилима природног човека. Значо постоје особине које називамо врлинама и оне одређују човека. Значи тачно одређене особине. Ако се појаве неке друге особине тада то више није човек. Најкраћи одговор на питање шта је човек у ствари је: Љубав према ближњем  А Пошто је Бог Љубав тада долазимо до једног занимљивог одговора, да је Бог Човек. Не као тело него као дух Љубави. Дакле или си Човек па са самим тим Бог или си нечовек.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...