Jump to content

Хомосексуалац пред Путиром!?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Недати грешнику који се каје и бори са самим собом Хлеб Живота раван је геноциду. Разврставати грешнике по "врстама" и "редовима", па једнима давати Хлеба а другима не, равно је расизму. Смрад лицемерја који Господ неће опростити.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Да, хомосексуалце треба примити у Цркву. Не треба их одвајати од Христа, само зато што су хомосексуалци. То би било огромно лицемерје, јер нема човека без греха. Са друге стране, Црква не би смела да

Бити у Цркви значи прихватити да другог не гледаш кроз његов/њен грех. Бити у Цркви значи да поље борбе против зла пренесеш са другог на себе. Нисмо позвани да друге осуђујемо нити да се ругамо њихово

Замењујеш тезе. Тако се не води дијалог. Не можеш, барем не у хришћанском контексту, изједначавати хетеро и хомосексуалност. Самим тим не можеш закључивати да оно што важи за хетеро важи и за хомосекс

Недати грешнику који се каје и бори са самим собом Хлеб Живота раван је геноциду. Разврставати грешнике по "врстама" и "редовима", па једнима давати Хлеба а другима не, равно је расизму. Смрад лицемерја који Господ неће опростити.

Да, да..... иако хомосексуалац буде до краја живота, али АКО СЕ БОРИО ПРОТИВ ТОГА, и смрт га нађе у борби,  ја мислим да би га Господ помиловао. Битно је да човјек не пада и у паду не очајава. Због тога имамо Свету Тајну Исповјести, која враћа човјека Господу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

1. Korinćanima 5

3 Moj. 18:8, 5 Moj. 22:30, 5 Moj.

27:20, Jezek. 22:10, 2 Kor. 7:12, Efes.

5:3

Kol. 2:5

Mat. 18:18, Jovan 20:23, 2 Kor.

2:10

Psal. 109:6, Djela 26:18, 1 Kor. 1:8,

1 Tim. 1:20

Gal. 5:9

2 Moj. 12:5, 4 Moj. 9:7, Isa. 53:7, Jovan 19:14, 1 Pet.

1:19, Otkr. 5:6

2 Moj. 12:15, 4 Moj. 9:7, 5 Moj.

16:3

2 Kor. 6:14

Jovan 17:15

11 A sad vam pisah da se ne miješate ako koji koji

se brat zove, postane kurvar, ili tvrdica, ili idolopoklonik, ili kavgadžija,

ili pijanica, ili hajduk; s takovima da i ne jedete.

Десет Божјих Заповести  су морални закон и ко га не испуњава, сам неби требало да долази на причест. А да свакодневно грешимо то да, грешници смо сви зато се и исповедамо и постимо пре причеста.

Овај део обриши ако решиш да одобриш ову поруку.

Горе си без разлога изврнуо моје речи. Тако да ће ово сад што сам написао бити директно супростављено ономе што си ти писао.Збод тога слутим да нећеш одобрити ову поруку, Каква јсе сврха да пишем ако ћеш ти одобрити само оне поруке на које ћеш моћи да ми се подругнеш?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Најновија Научна достигнућа говоре да се гени врло лако мењају под утицајем осећања која имамо.Што говори да не постоји ДАТОСТ као нешто што би одређивало човека. 

Шта то значи? Ако смо којим случајем имали претка који је имао хомосексуалне склоности па смо ми наследили генетску основу за хомосексуалност, ми можемо гајећи другачија осећања исправити те гене и довести их у нормалну функцију?

http://www.youtube.com/watch?v=rGe_iCJsEmA

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@@Гром,

Проблем је што ти уопште не констатујеш (свесно или несвесно, не знам) шта људи овде пишу и какве ставове заступају. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Најновија Научна достигнућа говоре да се гени врло лако мењају под утицајем осећања која имамо.Што говори да не постоји ДАТОСТ као нешто што би одређивало човека. 

Шта то значи? Ако смо којим случајем имали претка који је имао хомосексуалне склоности па смо ми наследили генетску основу за хомосексуалност, ми можемо гајећи другачија осећања исправити те гене и довести их у нормалну функцију?

Ajde?Znači i kad neko ima naslednu fizičku ili psihičku bolest, može gajeći drugačija osećanja da ispravi gene i izleči se? 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако би смо узели часне сестре, и њима је ДАТОСТ да рађају и да имају хормоне, па оне ипак остају невине до краја живота.

Dato im je da rađaju ali je rađanje ipak izbor, nije nevoljni čin.Samo neki/neke ispune zavet ne stupanja u seksualne odnose.

Свети Ап Павле је јасан у томе да педерасти неће наследити Царство Божје, Хоћемо ли им ми уинити добро ако им дозволимо причест?

A ko si ti da nekom dozvoljavaš ili ne dozvoljavaš pričešće?Ne kaže se pričest.

На исповести нико не проверава дали говоримо истину, ко их може спшречити да се причесте, Али Бог који види шта је у нашим срцима ће учинити да такав нема користи од тога већ штету.

A šta bi konkretno bila šteta?

Црква не може дозволити причест ономе ко се јавно представи као неморалан, што би хомосексуалци желели. Да се морал потпуно уништи. Јер шта су Десет Божјих Заповести него морални закон без кога нема друштвеног живота

A šta je moral?Vidim puna ti usta morala.Deset Božijih zapovesti moralni zakon?Mnogo više je to od morala, to je ljubav a ona nema veze sa moralom.

И сваки који је неморалан ради против друштва у коме живи.

Živo me zanima koja su tvoja merila morala i kako bi ti konkretno kaznio nemoralne koji žive " protiv društva"?Obično oni koji najviše morališu, prvi su spremni na epitimije, zabrane i kazne.Ima jedna lepa izreka parafraziram " Čovek koji se udaljio od Boga, čvrsto se drži za moral." 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Најновија Научна достигнућа говоре да се гени врло лако мењају под утицајем осећања која имамо.

Da ti znas bilo sta o nauci ne bi ni pod razno odvalio ovakvu glupost kao ni ovaj cikica sa snimka sa kojim paradiraju svi pseudonaucnici u poslednje vreme.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако би смо узели часне сестре, и њима је ДАТОСТ да рађају и да имају хормоне, па оне ипак остају невине до краја живота. Што доказује да је наша воља изнад телесне датости. Ми треба да господаримо телом а не да служимо телу

Sve po meri duhovnoga rasta.Sad si generalizovao stvari ,nismo svi isti neko nešto može a neko ne može,ili može do odredjenog stepena.

Sveto pismo kaže da treba da smo savršeni,kad je to tako što ti nisi savršen?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Морал је одговоран однос појединца према друштву којег је део, а изражава ље кроз љубав према ближњем?

Дакле неморалан је онај ко не гаји љубав према ближњем и према друштву.Ко подстиче народ на блуд и неморал тај такође нема љубави према ближњима јер уништава друштвени живот. Онај ко се позива на морал позива се на љубав, 

Онај коме смета морал томе смета љубав коју црква гаји према друштвеном животу. Јер Црква је друштво верујућих у Бога кроз Исуса Христа.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Видим да ми у једној поруци копирање није успело па да поновим, да не остане онако шуто.

1. Korinćanima 5

1 Vrlo se glasi da je
kurvarstvo među vama, i takovo kurvarstvo kakovo se ni među neznabošcima ne
čuje, da nekakav ima ženu očinu.

2 I vi se još nadimate, mjesto da plačete, da se izvadi
između vas onaj koji je učinio to djelo.

3 Jer ja, koji ako nijesam kod vas tijelom ali duhom tu
živim, već otsudih kao da sam tamo, da se onaj koji je to tako učinio,

4 U ime Gospoda našega Isusa Hrista kad se saberete vi i moj
duh, sa silom Gospoda našega Isusa Hrista,

5 Da se on preda sotoni na mučenje tijela, da bi se duh
spasao u dan Gospoda našega Isusa Hrista.

6 Nije dobra hvala vaša. Ne znate li da malo kvasca sve
tijesto ukiseli?

7 Očistite dakle stari kvasac, da budete novo tijesto, kao
što ste prijesni; jer i pasha naša zakla se za nas, Hristos.

8 Zato da praznujemo ne u starome kvascu, ni u kvascu
pakosti i lukavstva, nego u prijesnome hljebu čistote i istine.

9 Pisah vam u poslanici da se ne miješate s kurvarima;

10 I to ja ne rekoh za kurvare ovoga svijeta, ili tvrdice
ili idolopoklonike; jer biste morali izići iz svijeta.

11 A sad vam pisah da se ne miješate ako koji koji se brat
zove, postane kurvar, ili tvrdica, ili idolopoklonik, ili kavgadžija, ili
pijanica, ili hajduk; s takovima da i ne jedete.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moral i ljubav ni po difoltu nisu isto.Onaj koji ima ljubavi u sebi " nemoralnog" ne bi osudio, ne bi ga odbio od sebe već bi ga prigrlio.Samo moralan čovek je pre spreman na osudu, odbacivanje  i kažnjavanje.

A vidim i kopirao si već tekstić...naravno moralisti odmah potežu za kurvarstvom i seksualnim slobodama.Tako poznato već i predvidljivo.Njima je seks teški trn u oku, da mogu sve koji se seksaju pre braka bičevali bi javno na trgu.Inače u nemoral ne spada samo kurvarstvo za koje se prvo vatate.Al, svako se češe tamo gde  ga svrbi...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Unijato !!! :D :D

Jesi li se krizmao pre pričesta?  :D

Лепо ја рекох да су најватренији "чувари вере прађедовске" и "антипаписти" углавном у једномислију са средњовековним РК теолозима. Треба ли да помињемо Артемијеву еклисиологију?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moral i ljubav ni po difoltu nisu isto.Onaj koji ima ljubavi u sebi " nemoralnog" ne bi osudio, ne bi ga odbio od sebe već bi ga prigrlio.Samo moralan čovek je pre spreman na osudu, odbacivanje  i kažnjavanje.

A vidim i kopirao si već tekstić...naravno moralisti odmah potežu za kurvarstvom i seksualnim slobodama.Tako poznato već i predvidljivo.Njima je seks teški trn u oku, da mogu sve koji se seksaju pre braka bičevali bi javno na trgu.Inače u nemoral ne spada samo kurvarstvo za koje se prvo vatate.Al, svako se češe tamo gde  ga svrbi...

Ми као хришћани треба да волимо и непријатеље своје,Да им помажемо у невољи, да упутимо лепу реч, да их нахранимо напојимо, да кад вие нашу љубав пожеле и сами да буду као ми, да виде да има смисла в радити и живети за друштво, али их не можемо узимати у цркву док се не покају од свога зла, када се покају и реше да више не чине та ствари које рмете друштвени живот свако је добродошао у цркву и на причешће. Нормално ако верује у Господа Исуса Христа.

Нема смисал да ми се стално изврћу речи и даје им се неки други смисао. Постоји једно велоко неразумевање према свему што пишем.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...