Jump to content

Хомосексуалац пред Путиром!?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Naravno da bih prihvatio. Nisam mislio da mu se nužno nešto uskraćuje, nego samo ako uživa u svom grijehu bez želje za mijenjanjem.

Па да ли неко овде покушава да брани тако нешто? Зашто у разговор упетљаваш нешто што нико од нас овде не тврди? Тиме само уносиш смутњу.

Подели на овим сајтовима

• Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Па да ли неко овде покушава да брани тако нешто? Зашто у разговор упетљаваш нешто што нико од нас овде не тврди? Тиме само уносиш смутњу.

Ok, oprosti. Nismo se razumjeli.

Подели на овим сајтовима

Mislim da treba imati na umu i da je seksualnost jedna od determinišućih crta ličnosti, ako ćemo po naučnim teorijama.

Čak i ap.Pavle kaže da se uzdržavaju oni koji mogu, a oni koji ne mogu da se udaju i žene - da se ne bi raspaljivali.

Dakle i iskustvo Crkve se slaže da se sa seksualnošću nije igrati i da bez nje mogu samo oni sa posebnim darom od Boga...

U tom smislu mi homoseksualce na neki način teramo na greh pošto im ne dozvoljavamo da se žene ili udaju, zar ne?

Подели на овим сајтовима

Mislim da treba imati na umu i da je seksualnost jedna od determinišućih crta ličnosti, ako ćemo po naučnim teorijama.

Čak i ap.Pavle kaže da se uzdržavaju oni koji mogu, a oni koji ne mogu da se udaju i žene - da se ne bi raspaljivali.

Dakle i iskustvo Crkve se slaže da se sa seksualnošću nije igrati i da bez nje mogu samo oni sa posebnim darom od Boga...

U tom smislu mi homoseksualce na neki način teramo na greh pošto im ne dozvoljavamo da se žene ili udaju, zar ne?

Са последњим се не слажем. Јер, хомосексуалност је грех било она практикована "званично" (у некаквом геј браку, што је за хришшаћнство оксиморон) или "незванично". Са друге стране, хетеросексуалност је грешна само онда када се претвори у блуд. Са хришћанске тачке гледишта, за разлику од хетеросексуалности, не постоји благословена хомосексуалност. Не постоји никакав начин да се тако нешто у Цркви благослови, да му се, као браку и мушко-женским односима, да светотајинска димензија. Хомосексуалност је у хришћанству само једно - грех. И ту нема збора. Како са хомосексуалцима (који су хришћани), то је већ друго питање, на које сам се потрудио да дам одговор у горњим постовима.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Са последњим се не слажем. Јер, хомосексуалност је грех било она практикована "званично" (у некаквом геј браку, што је за хришшаћнство оксиморон) или "незванично". Са друге стране, хетеросексуалност је грешна само онда када се претвори у блуд. Са хришћанске тачке гледишта, за разлику од хетеросексуалности, не постоји благословена хомосексуалност. Не постоји никакав начин да се тако нешто у Цркви благослови, да му се, као браку и мушко-женским односима, да светотајинска димензија. Хомосексуалност је у хришћанству само једно - грех. И ту нема збора. Како са хомосексуалцима (који су хришћани), то је већ друго питање, на које сам се потрудио да дам одговор у горњим постовима.

Možda nam je teško da se složimo ali tako je...

Zar nisu i drugi, treći i četvrti brak pokajni? Dakle, drugobračni i ini supružnici priznaju da su grešni i sa tom svešću im se dopušta naredni brak - jer je bolje to nego u bludu...

A naravno da za Crkvu brak ostaje jedan

Po čemu bi se to razlikovalo od homoseksualca?

Da me ne shvatite pogrešno - samo pokušavam da problematizujem da bismo došli do rešenja.

Logički - stvari stoje upravo ovako kako navodim, čini mi se...

Подели на овим сајтовима

Zar nisu i drugi, treći i četvrti brak pokajni? Dakle, drugobračni i ini supružnici priznaju da su grešni i sa tom svešću im se dopušta naredni brak - jer je bolje to nego u bludu...

Тачно. А шта да се хомосексуалцима допусти а да не буду у блуду? Када то хомосексуалност не би била блуд?

У томе и јесте поента. Зато се не може хомосекауалност поредити са хетеросексуалношћу. Друго и трећебрачницима се допушта нешто што је начелно позитивно - мушко-женски односи. Са друге стране, не постоји варијанта хомосексуалности која би у Цркви била дозвољена, у светотајинском смислу. Јер, ако хомосексуалцу "дозволимо" да има једног партнера да не би блудничио са њих пет или десет, опет чинимо нешто што је неприхватљиво - благосиљамо нешто што је у свакој опцији грех.

Неупоредиви су хомосексуалност и хетеросексуалност, те се зато не могу правити онакве логичке аналогије какве си навео. Твој суд је формално логички исправан, али, вероватно то знаш, да такав (формално логички исправан) суд не значи увек и истинити суд. За истину није довољна само логичка исправност већ и истинитост премиса. Хомосексуалност је у свакој опцији - грех. Хетеросексуалност није, а може да буде у неким околностима (блуд). Те две премисе мораш узети у обзир да би ти суд био не само формално логички исправан већ и истинит.

Подели на овим сајтовима

Хомосексуалца не би требали одбацивати, њима треба помоћи. Јер то је "Содомски грјех". Ако њега одбацујемо, онда можемо слободно одбацити и не прихватити алкохоличара, блудника, зависника о дрогама, онима који не могу без дувана, и сваког другог. Њима треба помоћи..... Стога сам мишљења да хомосексуалца треба причешћивати, али ако ће он радити на себи, наравно са свештеником разговарати о томе и борити се против тога. Ја мислим да је Старац Пајсије рекао: "Људи се рађају са таквом страшћу, али против тога се треба борити". Познајем једног момка који има такав проблем. Али се причешћујући и живећи у Христу, успјешно бори против тога. Битна је само воља.....

Подели на овим сајтовима

Ja samo nažalost vidim da Crkva ima uopšteno problem sa seksualnošću. Najbolje bi je bilo ukinuti.

Нема Црква, имају људи.... :) 

Подели на овим сајтовима

Наука објашњава да је сексуални нагон нешто што се тиче природе и хормона, генетских предиспозиција и сл. Све то заједно јесте датост - управо из разлога што је ствар ДАТЕ природе, коју добијамо, мимо наше воље, рођењем. Наука нам описује ту ДАТОСТ и зато је тај податак драгоцен у нашим етичким судовима. Знајући да је сексуални нагон датост а не слободан избор, кажемо да је хомосекусалност невољни грех.

Што се тиче абортуса, наука није та која може рећи да ли је он добар или лош. Наука опет описује стадијуме развоја плода. Човек је тај који суди шта ће са њим чинити. Да, наука каже да плод до одређене доби не може живети ван тела мајке. Да ли ћемо тај податак искористити да закључимо да је абортус исправан или није, то је на нама.

Са хомосексуалношћу је сасвим другачије. Ту нам наука јасно показује да хомосексуалност није вољна већ дата, нагонска, природна.

Ако би смо узели часне сестре, и њима је ДАТОСТ да рађају и да имају хормоне, па оне ипак остају невине до краја живота. Што доказује да је наша воља изнад телесне датости. Ми треба да господаримо телом а не да служимо телу. Свети Ап Павле је јасан у томе да педерасти неће наследити Царство Божје, Хоћемо ли им ми уинити добро ако им дозволимо причест?

На исповести нико не проверава дали говоримо истину, ко их може спшречити да се причесте, Али Бог који види шта је у нашим срцима ће учинити да такав нема користи од тога већ штету. Црква не може дозволити причест ономе ко се јавно представи као неморалан, што би хомосексуалци желели. Да се морал потпуно уништи. Јер шта су Десет Божјих Заповести него морални закон без кога нема друштвеног живота. И сваки који је неморалан ради против друштва у коме живи. Јер сви смо уди хХистовог тела, каже Св, Ап.Павле. Значи једно друштво.  Јер неморални заводе и друге на неморал а друштво пропада, Ајде сви да Будемо Хомосексуалци, таман би се србство брзо угасило што светски моћници и желе. Ко није за друштво није ни за Цркву, узалуд се тај причешћује.

Подели на овим сајтовима

Ми треба да господаримо телом а не да служимо телу. Свети Ап Павле је јасан у томе да педерасти неће наследити Царство Божје, Хоћемо ли им ми уинити добро ако им дозволимо причест?

А када тебе или мене пустимо причешћу? Зашто мислиш да си мањи грешник од њих? Ако си пажљиво читао, говорили смо о причешћу оних који су свесни свог греха и који су у подвигу, у борби са својим страстима. Нисмо говорили о причешћу "поносних хомосексуалаца".

Да, учинићемо добро ако им дозволимо причешће. Чу, дозволимо!? Зна се ко може да вернику да епитимију. Епископ. 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...