Jump to content
Желе Зека

Хомосексуалац пред Путиром!?

Rate this topic

Recommended Posts

Хвала на комплименту, трудимо се у складу са могућностима и Богом дарованим талантима. :)

Bogu hvala!

Samo napred, brate sveti; tako treba! :)

Neka ti blagi Gospod da svako prosvetljenje i svaku pomoć na tom putu trudoljublja i borbe! ;)

Малопре му се ругаш, а сад благосиљаш и аминујеш...

Теби стварно не треба окретати леђа. :)

Ko zna, možda sam ja "prevrtljivi Latin"... :D

Evo, pošto vidim da mnoge intersuje i znatiželjni su, mislim da će biti interesantno nešto napisati o jednom od pomenutih naših teologa s fakulteta...

Kada je dotični pre 20, 25 godina počeo na predavanjima da pominje redovno pričešćivanje, svi studenti redom su bili sablažnjeni, podigla se ogromna halabuka i predavač je proglašen jeretikom.

Studenti su toliko daleko išli da je organizovano javno sučeljavanje tog predavača koga su optuživali za sve i svašta i studenata, a pozvani su i drugi predavači da čuju šta on to predaje i da ga osude.

Na toj javnoj debati ostali predavači su se naravno složil sa dotičnim i potvrdili njegovu telogiju na opšti užas i sabalazan većine studenata...

E, sad, svima nama danas (ili bar ogromnoj većini) jasno je sve oko redovnog i čestog pričešćivanja i slažemo se oko toga...

Ovo dokazuje da je ovaj predavač daleko ispred svog vremena.

Ko razume shvatiće... :)

I kako to sto je u pravu oko te stvari, pokazuje da je u pravu oko druge?

Znači tebi lično nešto odgovara i onda treba svima da bude ok?

Užas!

Pa isto tako može da kaže i homoseksualac... :)

Ne moze jer o kontracepciji ne postoji zvanican stav Crkve, a oci oko toga nisu jedinstveni. Sto se z homosexualnost ne moze reci.

Znači ponovo - kad nam nešto ne odgovora sami ćemo reći da je to izuzetak.

Ne radi se tu da li meni nesto odgovara ili ne. Po svim pitanjima laik i monah su isti. Blug, srebroljublje, gordost i jos milio drugih grehova su gresi i za monaha i za laika. Dok postoji nekoliko slucajeva, vezanih za monaske zavete, gde ono sto je greh za monaha nije greh za laika. Za laika nije greh ako ima imovinu ili ne duguje apsolutnu poslusnost starcu, ali za monaha to jeste. U svim drugim slucajevima, osim tih nekoliko, ne postoji razlika.

Tako da jesu u pitanju izuzeci. A ti se uzasavaj koliko oces.

Ama, čoveče, brate, Srbine! Homoseksualnost je osuđena kod monaha jer imaju zavet! A monaški kanoni se odnose samo na monahe? Je l' to toliko teško da se shvati?

Ok, posto je osudjena samo kod monaha a ne kod mirjana, nadji mi gde se pozitivno govori o njoj kod otaca kao o blagoslovenoj zajednici(kao sto postoji o braku muskarca i zene)? I ako se zabrana odnosi samo na monahe, zasto onda u Crkvi nisi imao niti danas imas homosexualne brakove?

Nađi mi kanon koji nije monaški a osuđuje homoseksualnost?

Tek kad mi dokazes da su ti kanoni monaski, tj. da se odnose samo na monahe a ne i na mirjane? Znaci ispada da Crkva vec vise od milenijuma gresi i nema pojma da su ti kanoni ustvari "monaski" i da se ne mogu primenjivati na mirjane? Navedi mi samo jednog kanonistu koji to tvrdi i po mogucstvu neke argumente u prilog te teze?

Znas, sad stvarno pocinjem da mislim da se ti malo z*jebavas sa nama. Ne mogu da verujem da je neko toliko ogranicen i toliko se trudi da progura svoju pricu da je spreman da prihvati svakakve nelogicnosti, pritom iskrivljujuci istoriju koja je po ovom pitanju vise nego jasna.

I kako to sto je u pravu oko te stvari, pokazuje da je u pravu oko druge?

Логичке грешке, Петре, логичке грешке. У праву је професор Перишић што студенте на теолошкој епистемологији руши као крушке.

Evo jednog interesantnog podatka...

Tradicionalna tibetanska i kineska medicina (akupunktura, akupresura, su-đok i sl.) koje postoje i uspešno leče hiljadama godina (kod nas uglavnom pogrešno poznate kao alternativna medicina) i koja ima odgovore na mnoge bolesti na koje savremena medicina nema - npr. u ranoj fazi može da izleči "SIDA", o kanceru da ne govorim, ima inetresantan stav o sklonosti ka istom polu...

Ovako kaže - da se kod bebe pregledom vidi ova sklonost te da se terapijom ona može suzbiti, smanjiti u određenoj meri do navršenja 1. godine života. Posle toga ostaje nada da se ono što je od sklonosti ostalo neće realizovati pod uticajem vaspitanja, okruženja i sl.

Je l' da da je baš interesantno...? :)