Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

RYLAH

Теорије завере

Оцени ову тему

33 члановâ је гласало

1. 1. Ко влада светом?

• Масони/Илуминати
      9
    • Ванземаљци
      1
    • Папа
      0
    • Британска краљица
      0
    • Вампирске краљевске лозе
      1
    • Огромни гуштери
      10
    • Неко толико мрачан да чак ни заверолози не знају за њега
      12

Recommended Posts

Ово можда чак и није за овако неозбиљну тему. Одакле је ово, са неког сајта или шта? Мислим, обзиром да говори у Дому лордова, не верујем да је неки Индијанац, али опет ове цифре делују потпуно нестварно?

не контам шта си хтео да кажеш?

izmedju ostalog ocu da kazem kako je pradavno pre ove sadasnje/nase civilizacije postojala tehnologija koju mi danas ne mozemo da napravimo, a isto je tako "savrsena" (bila), tvrdim da napretka na materijalnoj ravni nema, uvek je isto

i da je Konan bio ustvari Srbin posle Lemurije tj Mu, i Atlantide

Удружење АС је пуно некрста, па не видим да неком од њих нешто фали. Ево, родитељи Воје Антонића су атеисти, он није крштен, а ја бих волео да једног дана будем паметан као он и да будем толики стручњак.

Јес, да је Бог као на ПЦ игрицама...па да то што причаш има икакве везе са животом...

Неће ни хвалити ником ништа...осим ако сами себи не направе било шта...

зашто би хвалило било коме.,...било шта?

Бог ...чека на све нас да се покајемо и нема намеру никога малтретирати ако неће...

јер имамо слободу одлучивања...

слободну вољу...

Да. Саслушао сам и тај клип и ту отац Јоил говори да јелејосвећење може да врати човека који је малочас умро. Када је говорио о људима које је ђаво запосео (углавном девојкама), он је увек истицао да нису крштене како треба (крстио је фратар) и да су због тога излуђеле.

Наравно, свака та прича се завршавала тако што би је он крстио на прави начин и оне су одмах постајале паметне.

Да не знам шта је крштење и да сам само слушао оца Јоила, мислио бих да је то флешовање BIOS ROM-a, па ако се не уради како треба, онда неће добро систем функционисати.

Што се конкретно тог описаног случаја тиче, кад будем видео, а не будем могао да нађем неко рационално објашњење, онда ћу можда да поверујем.

Прво, не знаш шта је крштење. Друго, ниси слушао све што је о. Јоил причао, или си слушао са предубеђењем да је он ретардиран. За разлику од ставова (углавном погрешних) које износи поводом неких историјских ствари или политичких, у које се углавном не разуме, него је чуо од некога за кога мисли да се разуме у те ствари, ове ствари о којима је овде реч износи искуствено, дакле, као неко ко је томе присуствовао, штавише, ко је чинодејствовао том приликом.

А што се конкретно описаног случаја тиче, јелејосвећење у том манастиру је на сваке две недеље, па чим будеш хтео да одеш тамо и да се лично увериш, јави ми се, даћу ти име манастира и локацију на ПП, па ако нађеш "рационално" објашњење (ово би ваљда подразумевало да је вера у Бога ирационална?) онда свака част.

Они који се позивају на Канта, а има их на овом форуму, рећи ће да је вера у домену ума, дакле надрационална што потпада под појам ирационална.

Не бих се сложио са тим.

Прво, појмовно. Надрационално и ирационално нису уопште исти појмови.

Друго, обзиром да ниси верник, тешко ти је да прихватиш да наша вера није ирационална, него је много више искуствена. Чак и највише искуствена и доказана. Тешко је веровати у неку фикцију, у нешто, а без икаквих доказа за то веровање. И због тога нам се Бог јавља кроз искуства, често тако да знамо да је само Његово дело у питању, када не постоји било какво "рационално" објашњење.

Још једна стцар: рационалност није везана за материју, него за искуствено и смислено поимање ствари, чак и критичко.

Имаш о томе чак и у Јеванђељима, у причи о неверном Томи. Знајући да је људима тешко да поверују у то да је Господ васкрсао, да се не ради о неком привиђењу, Господ је урадио две ствари. Прво, тражио је да једе, да би Његови ученици видели да се не ради о некој утвари или привиђењу, а друго, ставио је Томину руку у своју рану од копља, да Тома увери да је то заиста Господ, и да се још једном увери да Је васкрсао и у телу, а не само у духу, и, на крају, да се не ради о неком привиђењу.

Тако да рећи да је наша вера рационална, не значи да је материјална, већ да је заснована на доказима. А то да ли су ти докази прихватљиви некоме ко се у старту определио за то да је вера у Бога глупост, је потпуно друга ствар, која нема везе са нама, и која нас се, у крајњој линији, и не дотиче.

Хтео сам да кажем да нико од њих није запосет никаквим демонима (јер не постоје) и да су сви нормални и разумни људи.

Једини ко би код њих могао да дијагностикује поседнутост је Мирољуб Петровић.

па поента је да незнаш када си демоноиман...јер би се у супротном бранио...

зато те рогати и убедио да нема Бога...а самим тим..онда ни он не постоји..

Тако нешто ми је рекао и Мирољуб, пре него што ме је назвао страним плаћеником и бановао.

Црни прото па зар си се с Мирољубом дружио! :o

:D

Evropski masoni sastaju se u Srbiji

Izvor: Beta

Beograd -- Evropski masonski sastanak povodom obeležavanja 95 godina od osnivanja Velike Lože "Jugoslavija", 1919. godine, održava se u Beogradu od 5. do 7. juna.

16371495835391610184cff805382112_orig.jp

Uporedo sa Evropskim masonskim susretom, održava se i 45. Godišnja Skupština Regularne Velike Lože Srbije, a na oba događaja prisustvuju najviši predstavnici preko 30 Velikih masonskih Loža iz Evrope i sveta.

Kako se navodi u saopštenju Regularne Velike Lože Srbije, zahvaljujući tome Beograd i Srbija ponovo zauzimaju "izuzetno bitno mesto u evropskom i svetskom

Slobodnozidarskom bratstvu, što dodatno ojačava i afirmiše poziciju naše države".

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...