Jump to content
Guest - . . .-

Писмо које морам да поделим са вама (од посетиоца портала Поуке.орг)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Srbi pravoslavci se stide reći u Hrvatskoj da su pravoslavci, nosi to često konotaciju, prizvuk nečeg neprijateljskog, tuđeg itd. da ne bih upotrebio i išao za još jačim izrazima. Moje rođake muž je bio također pravoslavac Srbin, u Zagrebu i jako se za to stidio. Iako je u Zagrebu najmanje problema s tim. Poslije se moja rođaka od njega razvela, naravno ne radi toga što je bio Srbin ali valjda radi toga što je bio kompleksaš i inače u životu, ne samo što se tiče svog porijekla. Zato ne možete kriviti opet samo Hrvate, ako se neki pojedini iskompleksirani Srbi stide ili imaju od tog kompleks što su Srbima u Hrvatskoj a nisu nešto drugo.

Nisi osetio da sam ciničan.

Не нисам осетио да си циничан, ових дана ми не раде осећаји.

Знам за твоје белаје у Србији са хулиганима разнијех врста , али кажем ти није исто, бем ли га па пола рвацке је протерано због вере, то се у самој Србији још није десило и надам се да неће.

Moja sestra,sa majčine strane majci,dakle Srpkinja, živi u Zagrebu,udata za Hrvata.

Zet je vojno lice i na poslu su mu rekli da sa hrvatskim parama hrani četničku decu.

Kad je sestra našla novi posao,ja je pitam kako joj je na drugom radnom mestu a na kaže kao iz topa:" Odlično,vlasnik ne gleda ko je koje nacionalnosti".

Ne treba završiti psihološke škole da bi čovek mogao da proceni u kakvoj sredini živi.

Meni kad je umro jedan rođak u Hrvatskoj, u kapeli se ja pored sanduka prekrstim, umalo babe nisu popadale sa stolica sa sve upiranjem prsta i komentraima :"Vidi ga kako se krsti", a ljudi koji mi se ljubazno jave i osmehnu iza leđa vrlo podlo komentarišu moju ekavicu i naglasak...

Razumem zašto ljudi kriju da su pravoslavni,to bi im donelo dosta šikaniranja,naročito u manjim sredinama...

Пр пар година моје удружење Траблмејкер је издало један зборник урбане поезије, у којем су се нашли радови песника из неколико држава са простора бивше СФРЈ. На промоцију зборника су дошли и неки од аутора из Хрватске. Пошто нисмо имали могућности да их после промоције водимо на неко отменије место, заболи смо се сви заједно у паркић испод СКЦа - Мањеж.

У првом тренутку смо приметили да је гостима из Хрватске мало непријатно, и да се згледају међусобно.

Онда су нас коначно питали: А смемо ли ми са вама да седимо у парку?

Нама у првом тренутку није било јасно шта нас заправо питају, а кад смо схватили, објаснили смо им да нема никаквих проблема, и да су скроз безбедни.

Касније те ноћи (а био је 24. децембар) пратио сам једну од гошћи до банкомата. Било је већ око пола 3 ујутру, и почео је био да пада снег. Она се сва била распилавила, па је пролазницима у Кнез Михаиловој махала и викала: Сретан Божић!

Онда се у тренутку следила, и рекла - Аух, замисли како би изгледало да је сада 6. јануар, и да смо у Загребу, и да вичемо овако пролазницима Срећан Божић - не бисмо живу главу извукли!

Ни изблиза није исто...

Moja sestra,sa majčine strane majci,dakle Srpkinja, živi u Zagrebu,udata za Hrvata.

Zet je vojno lice i na poslu su mu rekli da sa hrvatskim parama hrani četničku decu.

Kad je sestra našla novi posao,ja je pitam kako joj je na drugom radnom mestu a na kaže kao iz topa:" Odlično,vlasnik ne gleda ko je koje nacionalnosti".

Ne treba završiti psihološke škole da bi čovek mogao da proceni u kakvoj sredini živi.

Meni kad je umro jedan rođak u Hrvatskoj, u kapeli se ja pored sanduka prekrstim, umalo babe nisu popadale sa stolica sa sve upiranjem prsta i komentraima :"Vidi ga kako se krsti", a ljudi koji mi se ljubazno jave i osmehnu iza leđa vrlo podlo komentarišu moju ekavicu i naglasak...

Razumem zašto ljudi kriju da su pravoslavni,to bi im donelo dosta šikaniranja,naročito u manjim sredinama...

A kad je умро мој рођак, у Лици, пре пар година, дошло нас је са разних страна било је и поприлично хрвата. Долази наш свештеник, и поздравља ме, ја му цијеливам руку.

Не зна се ко је био "угодније" изненађен дал срби ил хрвати. гледали су ме као да сам са крушке пала.

A kad je умро мој рођак, у Лици, пре пар година, дошло нас је са разних страна било је и поприлично хрвата. Долази наш свештеник, и поздравља ме, ја му цијеливам руку.

Не зна се ко је био "угодније" изненађен дал срби ил хрвати. гледали су ме као да сам са крушке пала.

I ja sam iz Like :)

Činjenica jeste da je pad Srpskog narod veoma veliki.

Kada sam se vraćao iz Hrvatske ,na dan kada je umro patrijarh Pavle,došlo mi je da izađem na pola puta i idem peške samo da ih ne slušam šta komentarišu....

Uglavnom 90% Srba iz Like ,koje ja znam , imaju takve stavove.

Guest - . . .-

Желим да вас обавестим да наш брат који је и послао ово писмо је задивљен овом темом и много му значи. Чули смо се поруком на мобилном. Захваљује се свима који су овде нешто написали и поручује да се веома радо сећа старих форумаша од којих неки нису сада са нама. Све вас поздравља и жели све најбоље од Господа.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...