Jump to content

Кроз Часни пост – Мисли за сваки дан

Оцени ову тему

Препоручена порука

Кроз Часни пост: Субота друге седмице поста

У ово време уздржања, Христе, засијао си светлошћу над онима који у греху ходе. Доведи нас до светога дана страдања Твога, да би смо Ти завапили: Устани, Боже, и смилуј се на нас.

Недељно јутрење – у другу недељу поста

Поуке Светих Отаца: …и размислићете о свакој заповести и оправдању Господњем. Испитаћете себе еда нисте што прекршили или занемарили, и у исправљаћете се у свему.
Свети Григорије Палама

Молитва:
Боже, помози нам да имамо Христолики дух и дах љубави, да се широм отворе двери Цркве Твоје. Помози нам да са другима деламо у Твојој љубави, као једна породица, једно тело, да би смо као чеда Твоја узрасли у духу заједништва. Амин.
Читања из Светог Писма:
Јевр. 3:12-16
Мар. 1:34-44.
Богомислена размишљања: Пазите, браћо, да не буде у некоме од вас зло срце невјеровања, одступањем од Бога живога.
Јевр. 3:12

Подели на овим сајтовима

• Одговори 166
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Кроз Часни пост: Недеља друге седмице поста

Друга недеља поста (Пачиста) у којој молитвено прослављамо

Светог Григорија Паламу, архиепископа солунског

У свету си живео блаженим животом, а сада се на небу радујеш у збору блажених, владико Григорије, јер својом кротошћу наследио земљу коју кротки наслеђују. Бог те је обогатио благодаћу чудотворства, која ти дарујеш онима који те чествују.

Тропар на јутрењу
у другу недељу поста
Време добродетељи је стигло, а Судија је на вратима. Не будимо суморна лица, већ држимо Пост приносећи сузе, покајање и милостињу; заплачимо јер греха наших има више него песка у мору; но, Избавитељу свих, опрости сваком од нас да би примили венац нетружлени.
Јутрење у другу недељу поста

Молитва:
Боже, Који си у прошлости говорио оцима нашим, пророцима и светима Цркве Твоје, говори и нама кроз Сина Твога Исуса Христа. Отвори срца наша, да би смо уз Твоју помоћ непрестано слушали Слово, и творили вољу Његову. Амин.
Читања из Светог Писма:
Јевр. 1:10-14, 2:1-3
Мар. 2:1-12.
Богомислена размишљања: Због тога морамо веома пазити на оно што чусмо, да не скренемо.
Јевр. 2:1

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Телевизија Храм, Архиепископије београдско-карловачке, доноси кратку видео форму у којој су приказане поуке Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија: 
    • Од obi-wan,
      Еви да и једну овакву тему отворимо, мислим да је већ добро време.
      Овде, `нако форумски, можемо да све то непроцењиво благо мало по мало сакупљамо и њиме гостимо душу.
    • Од JESSY,
      Св. Козма Етолски ПОУКЕ И ПРОРОЧАНСТВА
    • Од Иван Ц.,
      Поштована и драга браћо и сестре, поштовани чланови сајта Поуке и форума ЖРУ,
      Пре неких 15-ак дана сам најавио да ћемо, због разних ствари које се дешавају око нашег сајта, угасити све сервисе сајта Поуке. Са том информацијом сам изашао испред вас из мноштва разлога: личних, финансијских, црквено-политичких, људских...
      После неког времена, пажљиво сам прочитао све коментаре које сте писали на тој теми, која је за кратко време била изузетно праћена и читана, добијао лично гомилу порука и коментара подршке, те сам дошао до одрђених закључка:
      - Многим људима је веома стало до Поука. Искрено им је стало. Не гледају ово место као "једно од многих", већ се труде да заједницу изграђују на корист Цркве и на утврђење људи који овде долазе. Таквих је велики број и то су они због којих сам све и покренуо. Они су спремни да помогну и подрже Поуке, као што је то сада учинила наша администрација (и администрација која са мном сарађује на још неким мојим пројектима).
      - Други су они којима је свеједно, имало-немало... баш их брига. То је свакако легитимно и то су они који су после неколико кратких речи поздрава рекли хвала на свему, лепо је било док смо били заједно, то је то... По мени веома коректно и поштено. Нису се превише давали, нису превише ни добили, једна прича која је била ок док је трајала, некако као симпатија у средњој школи.
       - Било је оних који су одмах кренули да траже алтернативу мимо Поука. Тражили начина да направе неку нову заједницу, те бесплатни софтвер, те дискорд, те ово-те оно... И ако то подржавам, као и сваки сајт који изађе на интернет небу а тиче се Православне Цркве, мислим да је овде некако све промашено. Поуке не могу да имају своју копију. Било је много покушаја где су бивши, бановани или једноставно нечин изазвани чланови покушавали да праве своје неке форуме, сајтове итд... Да ли је један од њих опстао? Није. Јер то није једноставно ни лако. Такође, те бесплатне верзије некаквих сајтова су промашена инвестиција... заправо, покушајте - ко зна, можда и успе нешто - мада ја у то нисам убеђен. Такође, ту креће полемика колико кошта сервер, колико други сервер... наравно, људи не схватају шта све мора да се има и плати да би све функционисало... но, са таквима једноставно о томе не разговарам јер је све то неозбиљно. Поуке су много озбиљан сајт да бих дозволио да се на тако неозбиљан начин са њим ради. Зато је моја девиза - или најбоље или никако.
       - Било је и оних који су дошли на тему и кренули да вређају мене као оснивача, да вређају администрацију, до оних екстремних који су хтели да се чак и обрачунају са некима од нас Наравно, било је и оних који су се отворено радовали гашењу сајта. Њиховој радости није било краја. Немам неки посебан коментар за такве сем да ће им журка бити покварена
      У другој поруци ћу да опишем начин како Поуке могу и даље да постоје, и на који начин ће се то одвијати. Од тих принцима не одустајем, како сам већ рекао, по цену гашења сајта.

• Креирај ново...