Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Sign in to follow this  
ribar

Секте и култови

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

sad znam ko su ovi likovi ...

o njima su mi pricali drugari, okupili su se 1999. godine tu oko dana pomracenja sunca kod zamka vlada tepesa, zvanog drakul (8-16 avgusta).

znaci drogiranje dan-noc, igranje i muzika dan-noc. nije vazno koja droga i muzika, samo da je maskenbal.

otprilike su izdrzali tempo od tri dana, pali u nesvest od spavanja i vratili se kuci.

ne znam sta je one drzalo i koliko, ali ono je bila potpuna ludnica.

samo tokom dana su se mesali sa njima, nocu se vracali gore, vise u planinu, ovi moji nisu smeli, drzali se "civilizovanog" dela "zurke".

ne znam da li je potpuna istina, ali zamak je bio obuhvacen senkom, i bio je jako blizu centra pomracenja...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

????? ?? ?? ?? ???????? "?????????" ??????????? ???????? ? ????????, ??? ? ??????????? ? ??????.???? ????? ?? ??? ????? ?????????? ? ???????, ?????? ?? ??? ??? ? ???? ????????? ???????? ?? ????.???? ??? ???????, ??? ?? ? ????????? ?????????...????, ?? ??????????? ???????? ?????? ?????? ???, ?????? ????????????? ?? ?? ??? ???????? ? ??????.  8)???? ????? ??????? ?? ??????? ??? ??????? ?? ?????? - ??? ???

Poklapamo se brate apsolutno u misljenjima.Mogu da zamislim sluzbu koju im drzi Akakije ovako ornima posle,,nocnog bdenja''.Jos ako je i on bio sa njima da im uzvrati posete......Zali Boze samo ovu decu sto vuku sa sobom i uce ih djavolskim rabotama od malena

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ТЕОЛОГ

Погледао сам клип и стварно сам се саблазнио!  :o

Ту преовладава шаманизам и сатанизам, а мени су причали бајке као на њих силази "Свети дух".  :wink:

Не знам да ли је то стање транса постигнуто без употребе наркотика, али евидентно је да су у прелести и то жестокој.

Не знам пуно тога о зилотима, па ни о Акакију и Новом Стјенику, али у овој несвакидашњој авантури сам га подржао.

Можда сам неук, али не разумем те антагонизме "малих разлика" поготово што се овде на форуму сасвим људски опходимо са атеистима. Међутим, то изгледа зависи више од њих, а мање од нас - много су бре срдити и не може се лепо разговарати са њима.

Мене пак занимају сасвим конкретне ствари за спасење, а не те тривијалности.

Ево нашао сам нешто занимљиво из новина из тог периода.

Упозорење: чланак садржи и неке експлицитне нападе на Светосавље, али пошто је ово подфорум о сектама... 8)

http://www.pravda.rs/srbija/2781/pravoslave-na-udaru-bezbozhnikahttp://www.pravda.rs/arhiva

Монах Максим: Поуке ради, клепио сам голаћа неколико пута! Тек да му дам до знања да границе неморала са Запада не може више да помера на Исток.

Ето, нисам знао да их је уствари Максим васпитвао, а не Акакије.  :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest Alefshin

Poklapamo se brate apsolutno u misljenjima.Mogu da zamislim sluzbu koju im drzi Akakije ovako ornima posle,,nocnog bdenja''.Jos ako je i on bio sa njima da im uzvrati posete......Zali Boze samo ovu decu sto vuku sa sobom i uce ih djavolskim rabotama od malena

?? ??????????! ??????? ????? ?????-????????????, ??? ?? ???????? ?????????( ? ?????????? ??????), ?? ?? 2 ????????? ?????? ? ?? ????? ?? ????? ? ????.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

?? ??????????! ??????? ????? ?????-????????????, ??? ?? ???????? ?????????( ? ?????????? ??????), ?? ?? 2 ????????? ?????? ? ?? ????? ?? ????? ? ????.

zar zbog akakija i njegovog pogresnog ucenja, efrosinija bivsa igumanija manastira Stjenik, nije odlucena, razmonasena ? a ostale monahinje su u "statusu quo" dok se ne pokaju ... nesto malo znam o tome sta se desavalo, kako je jedna od tih monahinja koja otisla sa efrosinijom, sestra moje poznanice ...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Треба разликовати видове отпадања од Цркве: СЕКТАШТВО, РАСКОЛ И АПОСТАСИЈУ.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest Alefshin

zar zbog akakija i njegovog pogresnog ucenja, efrosinija bivsa igumanija manastira Stjenik, nije odlucena, razmonasena ? a ostale monahinje su u "statusu quo" dok se ne pokaju ... nesto malo znam o tome sta se desavalo, kako je jedna od tih monahinja koja otisla sa efrosinijom, sestra moje poznanice ...

???? ????, ??? ???????( ?? ?????? ???????????????) ?? ???????? ????? ? ?????? ?????? ????. ? ??????( ?????? ?? ???????????? ????????? ? ????) ?? ????? ??????? ????? ????????? ????? ?? ????????? ???????????? ???????. ???????, ?? ????? ???? ???? ?????, ??? ???? ????? ? ?????? ?????? ????.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

verujem vam obojici, al kao sto vidite, slabo ja to razlikujem. nije mi bas mala stvar da neko otpadne u ludilo zbog necijeg, da izvinete, idiotskog ubedjenja.

jos povuci sa sobom i par dusa, za koje odgovara. ceo splet okolnosti koji im se desio je bio sumanut, ali nisam ocekivao da ce tako daleko otici da "zauzimaju" manastir i misle da "brane" Pravoslavlje.

kao sto rekoh, odande jednu od njih znam, pa i ne mogu bas najzrelije tome da pridjem.

sta je apostasija?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Oce Gorane Vase misljenje kao svestenika visoko cenim i postujem  kao i misljenje brata Aleksandra kao ljudi koji su veoma dobro upoznati i zive u ovoj tematici,ali ovo morate nama mirjanima da obrazlozite malo bolje kako se ne bi zbunjivali.Evo jednog clanka iz lista ,,Pravoslavlje'' gde opet drugi svestenik pise nesto savim drugo.

Уредништву НИН-а

Навијање против Православља

("Православље или смрт", НИН, бр. 2801 од 2. 9. 2004.г.)

Поштована Господо!

У НИН-у од 2.септембра 2004. године (бр.2801, стр.30-31) ваш новинар Владан Стошић је приказао "Старокалендарце", којима је лозинка "Православље или смрт" и према којима је "СПЦ упала у јерес", а у антерфилеу је дао и бомбасту изјаву њиховог самозваног и самопроглашеног "поглавара" Акакија "како Патријарх (Павле) мрси у време поста"!

Ваш текст је очигледно наклоњен овој новониклој секти у нашој средини, где је Српска православна црква давно пре њих старокалендарска, и то је, наравно, ваша ствар. Али, ваша презентација ове секте у НИН-у не само да је урађена крајње непрофесионално него и нетачно и злонамерно.

На пример, наводите изјаву "њиховог симпатизера Петра Николића, сина нашег покојног режисера Живка Николића" (и глумице Весне Пећанац, која је њихов члан, што нисте рекли), а тај несрећни младић је клинички случај психичког болесника што је свако ко га је једном срео могао лако да види. Но, Ваш новинар није био кадар то ни да види, али ни да прочита у сопственом тексту где је пренео његову изјаву, где овај младић (кога искрено жалим због тога што му трну зуби што је неко пре њега јео кисело грожђе) каже:"Мој отац је био религиозан, али није веровао у Бога"(!?!). Затим, следи шире навођење речи "јеромонаха Акакија, незванично поглавара Цркве истинских хришћана", које су препуне лажи и клевета на Српску Цркву и њене Патријархе: Германа ("постављеног на чело СПЦ од титоистичке богоборне власти", уз позивање на прљави памфлет Драгољуба /ваш новинар га зове: Драган/ Вурдеље, вишеструког (па и комунистичког) обавештајца из Трста), и Павла, који се у Грчкој "омрси док је још увек пост" у Србији  итд. Где тај бивши скин-хедс и секташ  некдашњи и садашњи Акакије, а и ви за њим, нађосте да Патријарху Павлу припишете да "мрси у време поста", кад он такорећи не мрси ни ван поста, а не пита се несрећни секташ да ли је љубав у Хришћанству и јединство у вери и Литургији целе Православне Цркве важније и од сваког поста и, нарочито, од фарисејског "чистунства", својственог овим и свим другим секташима?

Но, да не дужим (и не наводим са стварношћу безвезну изјаву раскалуђерице Ефросиније (Николић) о наводном "потписивању Екуменске повеље о заједничком причешћивању", као и ваш закључак како ови секташи "нису фанатици већ су само преданији верници од осталих"), него да укажем на крајњу непрофесионалност вашег новинара који помиње "брошуру епископа Атанасија Јефтића /његово презиме је: Јевтић/ "Заблуде расколника тзв. старокалендараца", у којој епископ наводно "није желео да се упушта у полемику са старокалендарцима" и, такође, како ђакон Радош Младеновић "упркос обећању није доставио одговор" вашем новинару.

Као прво, ђакон Радош Младеновић, кога познајем, вашег је новинара упутио на књигу Епископа Атанасија и то је био његов "одговор", а да је ваш новинар хтео могао је исту набавити (јер су изашла до сада два издања, од којих је друго издање поптуније) и лепо видети да то није "брошура" него врло стручна и препуна детаљних и прецизних података и необоривих аргумената богословско-еклисиолошка студија, са навођењем свих релевантних извора и конкретних одговора на сва црквено-канонска и теолошка питања, која, ради смутње простом народу, постављају секташи тзв. "старокалендарци", који су код нас пресађени из Грчке и добро финасирани од Манастира Есфигмена, који је у расколу са целом Светом Гором и нашим Манастиром Хиландаром. Књига Епископа Атанасија је доступна сваком у Београду и другде и у њој су детаљно приказани сви главни вођи ове новопечене и новоувезене секте у Србији. Епископ Атанасије је о томе и јавно говорио на студентској трибини на Машинском факултету у Београду (марта 2003. године) пред најмање 2.000 слушалаца, али зар то интересује ваш лист, који је, из пера новинара Јањића, септембра 2003. године веома ниско покушао да дискредитује Епископа Атанасија поводом објављивања "Меморандума Српске Цркве о Косову и Метохији", када нисте хтели да објавите пун одговор из Информативне службе СПЦ (па се чудите што вас они скрећу на друге кад тражите сарадњу)....

С обзиром да се са сличним секташима и сличним подвалама анатемисаних и проклетству предатих распопа из такозване "црногорске полицијске цркве" (регистроване у цетињској станици милицији пуне две хиљаде година после Христовог оваплоћења) срећем, готово свакодневно, у Црној Гори надао сам се да макар у НИН-у, који редовно читам, још има здраве памети која је кадра да се не поводи за самопрокламованим анонимусима и тако НИН претвара у "медиј жељан сензација", како и признаде новинар Стошић у уводу текста.

Јереј Велибор Џомић,

Парох Подгорички

http://pravoslavlje.spc.rs/broj/900/tekst/zaustavite-gazenje-elementarnih-ljudskih-i-verskih-prava/

Uopste takodje ne zelim da ovde  postavljam blog te istinske srpske pravoslavne crkve kako se nazivaju gde se vidi njihov odnos prema Nasoj crkvi

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest Alefshin

О.Велибор говори о овом покрету као о секти због јавности, да не би упали у прелест, међутим ја овде користим прецизнију терминологију. Него, то је сувише дуга прича да би се о томе на овој теми расправљало-све је то лепо изложио вл. Атанасије у својој књизи `Заблуде

тзв. старокалендараца`

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

e oce svaka ti cast, a ja bas hteo da je potrazim negde da je procitam :)

kucah da nadjem na 4shared audio predavanje u organizaciji Srpskih Dveri, kad naidjoh na ovo:

http://www.4shared.com/dir/4110027/b23c03a4/sharing.html

a i ovo

http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=6&t=3118&st=0&sk=t&sd=a&sid=c9ea2cb4eb776d0dca7bc7214992e92e&start=0

ne znam da li je sve na dushi-radovanje, ali svakako ima zanimljivih stvari :)

uglavnom evo audio snimka predavanja na Masinskom fakultetu o zabludama raskolnika tzv starokalendaraca:

http://www.4shared.com/file/46125155/3cfda3bf/Vl_Atanasije_Jevtic_-Zablude_raskolnika_tzv_starokalendaraca-__V_Dim_-Istina_je_jedna-.html?s=1

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

ahaha a ja mislio da je ocev link knjiga, pa sam izgleda udvostrucio link O:)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
АДМИН

BEOGRAD - „Nakon više od dvadeset godina u Srbiji se iznova aktivirala sekta Božja deca, poznata i kao Familija ljubavi, pod se čijim geslom „Bog je ljubav, a suština je seks!“ u stvari krije klasično vrbovanje za prostituciju, pedofiliju i pederastiju, a sve navodno u Hristovo ime“, izgovorio je preksinoć u Kolarčevoj zadužbini, na tribini o verskim zloupotrebama, Zoran Luković, policijski inspektor i naš poznati ekspert iz te oblasti.

Poznato je, naime, da je sektu Božja deca osnovao još 1968. godine u Americi, u vreme najveće ekspanzije hipi pokreta, izvesni Dejvid Mozes Berg, vrbujući mlade ljudi na muzičkim koncertima, po parkovima i plažama za slobodnu ljubav i život po komunama. Novo pojavljivanje ove sekte u Srbiji, prema Lukovićevim rečima, svakako je iznenađenje za one koji redovno prate zbivanja u toj oblasti.

- Iz nekoliko izvora imamo potvrdu da se sekta Božja deca, ili Familija ljubavi, kako je već ko zove, ponovo aktivirala u Srbiji, što svakako treba da nas zabrine. Reč je o opasnoj manipulaciji, mladim ljudima i vernicima pre svega, jer se navodno u ime Hristovo pospešuje prostitucija članova komune, čak i pedofilija i pederastija. Najčešće se pojavljuju maskirano, kao humanitarne organizacije i fondacije. Prvo su im na udaru izbeglice i lica slabijeg materijalnog stanja, kojima komuna može biti neki trenutni izlaz - priča Luković.

Najveću ekspanziju ova sekta je imala, kako saznajemo, sredinom osamdesetih godina, jer su bili rašireni u 86 zemalja, sa preko 20.000 članova.

- Slabljenjem hipi pokreta i opadanjem popularnosti rok muzike, gubili su na značaju, ali realno nisu nestali, već su ostali umreženi u Evropi. Postoje indicije da su sada veštački aktivirani u nekim evropskim zemljama u tranziciji, kao novi način vrbovanja mladih za prostituciju i dece za pedofiliju. Pod okriljem navodnih humanitarnih organizacija i fondacija ulaze u izbeglička naselja da daju poklone, organizuju kurseve i igraonice, a posebno su indikativni pozivi za putovanja u inostranstvo. U iznajmljenim stanovima stvaraju komune, a onda je tu dozvoljeno sve što navodno pospešuje i jača ljubav: muzika, seks, droga i alkohol - objašnjava inspektor Zoran Luković.

Inspektor Luković u izjavi za Kurir naglašava još jedan bitan detalj iz ove oblasti.

- O radu sekti najčešće se malo zna i nakon ovih novih informacija najgore što se može desiti je da neko samoinicijativno pronalazi i rešava te slučajeve. Najveću medveđu uslugu čine nam oni koji se lično obračunavaju, paljenjem i skrnavljenjem evanđeoskih crkava. Takav ispad i eksces može neke naše istrage znatno da unazad - apeluje inspektor Luković.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

јој мајко колико тога има ...

ко се све неће позивати на Његово Свето Име.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...