Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

w.a.mozart

Da li se Gospod Isus Hristos smejao?

Recommended Posts

Ok,ja znam da neki tvrde da se Gospod prema predanju nije smejao...i to je u redu ako je tako...

Bez namere da izazivam predanje,mislim na pravoslavno predanje Crkve naše,ne na korisnika sa ovim nikom,ja bih se zapitao pred vama ovde,časni oci,bratijo i sestre,blagouhanija puni,da li je ovo moguće?

Ako podjemo od pretpostavke da je smeh jedna od osnovnih facijalnih ekspresija i  da nema čoveka koji se bar jednom u  životu nije nasmejao,kako je onda moguće da se Gopod,koji u svemu osim u grehu beše jednak nama,nije našao za shodno da se nasmeje.....Meni je ova ideja strana....

Uzmimo u obzir još jednu bitnu činjenicu....Sveti oci kategorično tvrde da Bog nikada ne očajava....

ovo je bio argument kada je jedan jeromonah odbio da blagoslovi ikonu jedne sestre koja je izgledala ovako....jer,kako reče on,nije pravoslavna...a nije pravoslavna jer Bog nikad ne očajava

http://www.kovsov.org/movies/pictures/Abortion_Icon.jpg

neću da ubacujem sliku ovde jer je veća od cele strane ali ako kliknete na link videćete je....

Meni ovo od tada zvoni u ušima,Bog nikada ne očajava,Bog nikada ne očajava....

U ovom svetlu mog ličnog razmišljanja,pozivam vas da me ispravite ili da prosto, bez ikakve namere da se ubedjujemo,argumentovano prodiskutujemo o ovome.....

Vaš,formalno nepravoslavni W.A.Mozart,mrtav od 1791. godine....Praštajte za šale meni nedostojnom

Guest Alefshin

Узгред, име праоца Јевреја, Абрахамовог син Исака( правилније Јицхак) значи `Нека се Бог смеје`, а знамо да свако име у Постању има дубљи значај.

znamo i da se Gospod na ikonama slika sa dugom kosom i bradom,ne mogu da se otmem utisku da se to javlja od 4. veka-od osnivanja monaštva i slikarskih radionica u manastirima...znamo da monasi imaju dugu kosu i bradu...a evo kako su Gospoda slikali prvi hrišćani....

Постављена слика

Постављена слика

nasuprot ovome....ovo je inače moja omiljena ikona Gospoda,ne zbog izgleda već zbog duha koji izražava

Постављена слика

evo jednog zanimljivog linka sa raznim freskama i ikonama na kojima je Gospod.....

http://www.jesuswalk.com/christian-symbols/good-shepherd.htm

A zasto bi iko i posumljao u verodostojnost tih tvrdnji da se nije niakd smijao?? 1500_baby joooj

i zasto bi se smijao, kad je ova planeta nista sem dolina tuge i placa??kad sam zna koliko ce nesretih dusa zavrsiti u paklu na onim strasnim mukama koje je opisao, da li bi tu bilo mesta za ljubav?

I zasto neko smtara da se osecas srece i zadovoljstav(ih ti brejkersi) obavezno refleksuje kroz osmeh?

konstantine,vrati se na prvi post i ne ska?i kao ždrebe pred rudu...koja dolina,kakav pla?..o ?emu ti to,dragovi?u moj...

Pa kad saznas o cemu pricam, dobices i sam odgovor na tvoju temu....al sta ja znam, treba mnogo vise da folozofiram ocigledno, al nije moj FAX.zavrsio sa ovom temom jer sam sve sto je bilo potrebno napisao 1500_baby

poslah ti pp

ja kad bi mislio da je ovo dolina plača,ne bi ni bio na forumu već bi se molio i plakao stalno...i što reče vladika nikolaj...život naš nije bizaran dan u večitom sumraku već bizaran sumrak u večitom danu

eto,ponovo filosofija 1500_baby

Како је спољашно изгледао наш Спаситељ Господ Исус Христос?

Како је деловао? По чему се разликовао од осталих људи?

Одговор на ово питање нам даје извештај једног цовека, који је послао Сенату у Риму.Тај човек је био проконзул Јудеје код цара Ирода, Публиј Лентул. Иначе, у то време сви управници римске области су били дужни да саљу известаје Сенату за сва значајна збивања у својим областима које су им биле доверене.

Извештај гласи овако:

,, У данашње време се појавио и сада је жив један човек, испуњен свакојаким врлинама, име му је Исус Христос. Народ Га поштује као великог Пророка, а његови уценици га називају Син Божји.Он васкрсава мртве, лечи од разних болести и телесних мана силом својих речи. Овај човек је висок са чврстим стасом. Цео његов лик је пун озбиљности и делује на све посебном силом, тако што свако кога погледа одмах осећа љубав према њему, а у исто време и посебан страх.Боја његове косе је слична боји зрелог ораха, равна до ушију, али без сјаја.Од ушију и низ плећа коса му је сјајна и коврџава, на средини раздељена, по обичају Назарећана. Чело му је глатко и ведро и нема никаквих пега на његовом лицу које је украшено благим руменилом.Нос и уста су му правилна.Боја браде је иста као боја косе; густа са средњом дужином,при крају раздељена. Његов поглед је тих, величанствен и пријатан.Његове очи имају небесну боју и сјај и продиру у дубини душе.Он је сасвим пријатан када позива и поучава; али строг и страшан када изобличује неправде. Црте Његовог лица, изражавају једну привлачност за усхићење и особитом величансвеношћу. Нико га није видео да се смеје,али су га често гледали како му сузе теку из очију.По расту је висок, руке су му праве и Он их често подиже горе. Плећа су му широка. Прича мало, са озбиљношћу и свака његова беседа је пуна смисла. Отворено да признам: овај човек лепотом надмашује све људе. У Њему истина је очигледна без лажи.

Читао сам давно овај 'извештај Публија Лентула' и мислим да је аутентичан и довољно детаљан. А даје одговор и онима који сумњају да ли је Господ имао браду.

Хвала брату Карађорђу.

iskreno,meni je totalno nebitno dal je imao bradu...ne znam dal misliš na mene,predanje....savršeno mi je svejedno dal je imao kratku ili dugu kosu i da li je nosio sandale ili je išo bos.....mislim da su to periferne stvari...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...