Jump to content

Помозите опстанак и развој највећег православног сајта у Србији- Поуке.орг

Оцени ову тему

Recommended Posts

• Одговори 283
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Драги пријатељи,   као што већина вас сталних посетилаца зна, Поуке.орг постоји тако што га издржавају сами чланови, пријатељи, посетиоци сајта. Идеја од почетка јесте да сајт постоји докле има потр

Сигуран сам да би била непроцењива штета за Цркву да се Поуке угасе. Верујем да то нећемо дозволити.

Поставите детаље око рачуна и колике су потребе сајта, па ће свако ко хоће уплатити према својим могућностима, никоме није стало да се рекламира по форуму.

• Гости

Још сам ово дужан да кажем:

Сајт постоји једино и само вољом нас ентузијаста који дајемо из свог џепа. Искрено, доста ми је више тога. Ако смо Црква и заједница и ако је ово заједнички пројекат- онда нека тако и буде.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Možda bi se moglo nalik vikipedije, da se ima poseban račun za sajt i da stoji koliko i kad treba, npr. kao naslov negde na forumu..?
I da ima bar kao kad se nesto instalira za svaki mesec da se puni taj par do potrebnog iznosa za donacije. Ovako 5-install-progress.jpg
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

Одмах да јавим: јавило ми се њих двоје да мало помогну.

Рекох, ко жели да помогне и у могућности је- нека ми јави на ПП, чет или на мејл urednik@pouke.org .

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

Хвала свима који су се одазвали у жељи да помогну када нам је тешко. Надам се да ћемо средити све ове проблеме и уједно да ћемо побољшати перформансе портала да се више не дешавају падови и грешке.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мислим да би било добро да се лепо одреди износ који ће сви активни чланови плаћати периодично, кад се подели на све нас, то неће бити много новца по особи да издвоји. Зашто да неколицина сноси све трошкове,кад можемо сви помало да дамо ?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

Мислим да би било добро да се лепо одреди износ који ће сви активни чланови плаћати периодично, кад се подели на све нас, то неће бити много новца по особи да издвоји. Зашто да неколицина сноси све трошкове,кад можемо сви помало да дамо ?

За сад смо плаћали ми из Администрације, како је ко и колико је ко могао. Такође и организациу сабора.

Ми ипоак не желимо да ико овде било шта плаћа, гледам да се увек снађем како знам и умем. Но, бојим се, да многи који би требали да имају слуха за све ово то немају. Зато морамо, да би све ово постојало, сами да финансирамо. Искрено се надамо да ће се то ускоро променити.

Овим показујемо да смо заиста заједница која литургијски живот показује и на инетрнету.

Хвала свима који ме зову и дају подршку и нуде помоћ. То нам даје снагу да ово место заиста има смисао свог постојања. Не могу да вам опишем колико сам срећан због тога.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Оче Иване,из искуства знам а верујем и ти следеће:

напиши лепо без пардона,колико би требало свако да помогне од мин до макс,па свако према својим могућностима,

такође,похвали велике донаторе-јавно.

такође прозови и оне са по 2000 порука а ни динара не уплаћују-јавно

јесте ово можда глупо неко би рекао,али брате,не може другачије,лени смо и егоисти 0205_whistling

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

mislim da je kod svih ljudi koji salju pare zbog nekog internet projekta, izuzetno bitno da budu dobro informisani, i to najmanje iz dva razloga. prvo jer imaju jasnu predstavu koliko treba da se sakupi (u svakom trenutku, jer i to se stalno menja, smanjuje, pa i onaj ko okleva lakse mu je da uskoci makar i sa manjom cifrom) i koliko oni u tom trenutku mogu da izdvoje (i to se menja, plata, licni planovi itd, nije isto izdvojiti xx iznos kad tek primis platu i isti taj iznos na kraju meseca kad je ¨gusto¨), drugo kada se novac sakupi nekako je lepo videti da je ¨i to odradjeno¨ i znati da je jednim malim delom i taj neko zasluzan za to. ima i drugih ¨posledica¨ transparentnost, npr postoji cudna okolnost da je coveku nekako lakse da daa kada vidi da i drugi daju jednostavno uspeh u sakupljanju ¨vuce¨ da se i drugi ukljuce, dalje npr covek zna da je uplata registrovana (da je stigla) onda moze da vidi koliko otprilike drugi daju, zatim vidi da novac ide upravo za ono za sta je namenjen,...itd

mozda ne bi bilo lose da se razmisli o, kako je Alexandar predlozio, vizuelnom i brojcanom resenju u vidu ¨bufernig trake¨ koja pokazuje stanje sakupljenih priloga, kao nekakvom malom zaglavlju foruma, gde bi npr stajale dve trake jedna za tekuci mesec a druga za onaj tamo mesec sa ciframa u dinarima koje bi odbrojavale ¨u nazad¨. dalje, ove cifre bi mogle da budu linkovi ka nekoj tabeli gde bi se video pregled uplata (recimo sifrovan) a svako ko uplati bi dobijao na pp zahvalnicu/obavestenje za svaku svoju uplatu sa sifrom svoje uplate koju uvek moze da proveri u tabeli.

cak bi mogao da se uspostavi neki logican kljuc po kojem bi se moglo s´vremena na vreme poslati uctiv pp u kome se neko poziva da pomogne akciju (npr broj poruka kroz vreme od poslednje uplate, kad taj broj poruka predje xx salje se pp)...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

До сада нисмо имали потребо да било шта тражимо. Сада имамо потребу јер имамо проблема са огромним протоком информација. Такође, планирамо да пређемо на неки други форум, и сада то испробавамо (највероватније IPB). Потребно је да се докупи још рам меморије и највероватније један сервер а куповина самог форума кошта најмање 100 долара + редовни апдејт од по 25 на 6 месеци). Сервер који нама завршава посао кошта око 150-200 евра + рам меморија је око 7 евра месечно (дакле око 100 евра за годину).

То је то што нам је најбитније.

Нисам хтео да постављам жиро-рачун јавно. Ко жели може да ме позове на ПП и ја му све појасним. Ко нема или не жели- није обавезан. Убеђен сам да ћемо сакупити довољно да прегурамо овај тежак пероид да нам све фукционише како треба. Ако којим случајем нешто новца остане, искористићемо га на организацију Сабора у августу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

Upravo zbog ovakvih prilika sam prošle nedelje kada sam bio u Srbiji napravio dinarski račun .

Samo što sam zaboravio da pitam kako funkcioniše elektronsko bankarstvo 0110_hahaha ali srediće se.

Ne bi bilo loše i ako može da se napravi Paypal nalog,čuo sam da sada radi i u Srbiji.

To je ipak najbrži način slanja novca a može da se ugradi i u forum tako da automatski linkuje na uplatu preko Paypala.Što bi olakšalo uplate svima koji su u inostranstvu.

Мислим да peypal и даље не функционише. Док он профункционише код нас-прође баба са колачима... ми ово треbа хитно да одрадимо. Већ сам предузео кораке...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

То је Ок, да сви, поготово редовни чланови учествују.

Него једно питање, ако није тако велика кинта због чега епархија не учествује новчано. Овај сајт ради са благословом владике Јована, осим ако благослов није "Добро де, имаћемо један сајт, а сад се снађите, имате мој благослов". Мислим да епархија има довољно новца да покрије све (наравно ни форумаши, као заједница не би требали да се искључе). Али ако још није сазрјела свијест код велике већине форумаша, а кроз овај сајт се врши мисија Цркве, онда је једино логично да владика дријеши кесу facenew22222222. Тако би требало да иде и у црквеном животу, онај ко се крштава не плаћа ништа (јер тек улази у заједницу, у којој се свештеник издржава новцем који се даје по реалној потреби, могућности вјерника и наравно љубави вјерника), а не да имамо случај да се људи не крштавају, јер немају да плате, јер је у тој епархији по заведеном крштењу толика уплата у епархијску касу и слично.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      ВОДА ЖИВА
      Кад би ти знала дap Божји, и ко је тај који ти говори: дaj Mи да Пијем, ти би тражила oд Њега и дao би ти воду живу. (Јн. 4, 10)
      Кад би ти знала! Да, често у животу, када се налазимо у тешким околностима, када нам се догађа да се свим силама противимо ономе што нам предстоји да извршимо, кад бисмо само знали да се баш у томе састоји извор живота за нас, ми бисмо наравно, спремно примили све што нам се шаље. Зато немојмо никада да занемарујемо ниједну, чак ни најтежу обавезу. Ако она долази пред нас, значи да је Господ Сам нама шаље, и не без циља. И можда никада нећемо добити велико духовно благо, које се састоји управо у испуњавању те обавезе, ако пропустимо прилику да урадимо оно што Господ очекује од нас.
      Неретко нам се дешава да трпимо увреде, неправде од наших ближњих, и смућујући се због таквог односа према нама, говоримо да је лакше покорити се искушењу које шаље Господ, него поднети толико бола од људи. Али није ли и то искушење од Бога? Ако Он допушта, значи да Он и шаље, и шаље ради нашег усавршавања. Примајмо све са љубављу и покорношћу, као да је директно из руку Самог Спаситеља и биће нам лакше. Молимо Га да нам да воду живу, чак и ако она за нас извире из горког извора.
      http://manastirpodmaine.org/voda-ziva/

• Од Milan Nikolic,
      Хајде да се јавимо нас колико треба који ћемо уплаћивати по 1.000,00 дин месечно за одржавање сајта и рад форума. Потребно је да будемо редовни. То је око пола дневнице месечно. За наш сајт, наш форум, мислим да вреди давати толико новца сваки месец.
      Ко жели нека се јави овде на теми или мени на приватну поруку, па ћемо када се сакупимо довољно тражити број рачуна и почети да плаћамо. Замолио бих само некога од администрације да нам саопшти колико уплатилаца би било оптимално. @Иван Ц. @Дејан @Поуке.орг инфо
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Човек је словесно биће и он непрекидно трага за смислом своје егзистенције, сагледавајући најважније аспекте свог живота. Ради се о унутрашњој мисаоној и духовној потреби. Ово је и психолошки, философски и теолошки концепт, којим се на особит начин бавио Виктор Франкл, аустријски неуролог и психијатар, познат и као човек који је преживео голготу Холокауста.  Звучни запис емисије   Најпознатији је као оснивач логотерапије, тојест терапије смислом, чије су технике и циљ концентрисани на смисао егзистенције и тражење тог смисла. О Виктору Франклу и логотерапији из угла православног свештеника говорио је протонамесник Игор Игњатов.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У условима епидемије у Москви, услед које се смањио број парохијана који долазе у московске храмове и услед које је дошло до значајног смањења прилога за потребе парохија, метоха и манастира Његова Светост Патријарх московски и целе Русије обратио се својој пастви с молбом за пружање материјалне помоћи парохијама. Ова молба поглавара Руске Православне Цркве је услишена.     По благослову Његове Светости патријарха Кирила приложена средства ће у најскорије време бити упућена Московској патријаршији за московске парохије и метохе ради помоћи у исплати плате клирицима за два месеца, преноси Патриархија.ru. Такође, средства ће бити упућена ставропигијалним обитељима у којима служи бело свештенство.   Осим тога, од приложеног износа парохијама ће бити упућена помоћ за свештенослужитеље с малолетном децом.   Поглавар Руске Православне Цркве позива московски клир да се помоли за здравље доброчинитеља који су пожелели да остану анонимни.     Извор: Православие.ру

• Креирај ново...