Jump to content

Кардинал Кох - дијалог са Православном Црквом у ћорсокаку

Оцени ову тему

Препоручена порука

Чуо сам на неким вестима да се говори како Рацингер хоће да оде у мировину. Именовао је нове кардинале. Да ли све то скупа значи да неће још дуго, или је нешто друго у питању?

Подели на овим сајтовима

Мени је интересантан и тај лаички екуменизам у Србији.Код мене на Филозофском факултету су социолози религије писали и доста добре студије о томе.Рецимо,о местима заједничког ходочашћа, као што су Текије.

То је баш интересантно.Не знам како бих се осећао да се молим у неком католичком светилишту crossrc 8084.gif

Подели на овим сајтовима

Чуо сам на неким вестима да се говори како Рацингер хоће да оде у мировину. Именовао је нове кардинале. Да ли све то скупа значи да неће још дуго, или је нешто друго у питању?

Ако је занемоћао и треба да оде.

Мислим да се Цркве не требају брукати са доживотним папама и патријарсима, ако они нису у стању (због година, болести и осталог) да воде Цркву.

То је баш интересантно.Не знам како бих се осећао да се молим у неком католичком светилишту crossrc 8084.gif

Мени је увек лепо било на римокатоличкој миси, али увек.

Где год сам био: Милано, Париз, Штутгард, Лос Анђелес, Њујорк, свуда је имало неког шмека.

Најлепше је било у Милану, у цркви где су целовите мошти светог Амвросија Миланског.

Била је вечерња миса и био је дубок и јак доживљај.

У Француској, по малим црквама (из 10-12 века) мисе буду прелепе.

Ако смо у ћорскокаку, онда морамо у рикверц...

:)

На жалост, нема ништа од ових комисија и чуда.

Они су се уватили за папу и не пушћају!

Али, њихов проблем.

Подели на овим сајтовима

Лазаре,да ли си у потпуности заједничарио тј. причестио се с католицима? gringrin Ако хоћеш то да поделиш с нама...каква је хостија? 1413_love

Подели на овим сајтовима

Лазаре,да ли си у потпуности заједничарио тј. причестио се с католицима? gringrin Ако хоћеш то да поделиш с нама...каква је хостија? 1413_love

Мааа...даћу ти ја хостију 1127_battle

Хаха, шалим се.

Али, ипак ћу нешто поделити.

Године 2008. сам био у Немачкој и певао сам Херувику на римокатоличкој миси.

Наравно, имао сам благослов наше Цркве за то и нисам певао сам, већ са колегама.

Њихов попа (који је служио мису) ми је рекао да је "осетио дубоку мистику Истока", али му је "жао, јер не може ме причестити".

Ја сам само направио чудну фацу...јер нисам ни тражио.

Мада, лепу нам је вечеру после спремио и био јако пријатан :)

Подели на овим сајтовима

Мааа...даћу ти ја хостију 1127_battle

Хаха, шалим се.

Али, ипак ћу нешто поделити.

Године 2008. сам био у Немачкој и певао сам Херувику на римокатоличкој миси.

Наравно, имао сам благослов наше Цркве за то и нисам певао сам, већ са колегама.

Њихов попа (који је служио мису) ми је рекао да је "осетио дубоку мистику Истока", али му је "жао, јер не може ме причестити".

Ја сам само направио чудну фацу...јер нисам ни тражио.

Мада, лепу нам је вечеру после спремио и био јако пријатан :)

Подели на овим сајтовима

:)

На жалост, нема ништа од ових комисија и чуда.

Они су се уватили за папу и не пушћају!

Али, њихов проблем.

Очигледно да нема и поред све добре воље... РКЦ се неће одрећи папског примата, а док је тако ми не можемо да прихватимо заједницу.

Подели на овим сајтовима

Лазаре отворио сам ону тему коју смо раније крзнули на форуму, где можеш да образлошиш свој став према РКЦ: линк.

Почео сам са одговором.

Хвала за херувику :)

Очигледно да нема и поред све добре воље... РКЦ се неће одрећи папског примата, а док је тако ми не можемо да прихватимо заједницу.

Апсолутно тачно!

Подели на овим сајтовима

РКЦ се неће одрећи папског примата, а док је тако ми не можемо да прихватимо заједницу.

А шта ћемо да радимо са другим стварима које нас деле? Мислим да је неуспех оваквог дијалога и у томе што се не обраћа пажња и на друга питања.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...