Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Guest - . . .-

Говор мржње Атеиста Србије у сликама

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest - . . .-

Малочас сам се чуо са пријатељем који је огорчен са оним што је видео морао да ме контактира и да ми пренесе о чему се ради. Дакле, на трибини удружења Атеиста Србије које је одржано у Сентру за културну деконтаминацију (које води Борка Павићевић) а одржано је два дана пре Светога Саве 2012. године (25. јануар) кроз карикатуре Коракса је пренешен говор мржње према хришћанима православцима. Све се то дешавало за време говора Јована Ћирилова који на дилетантски начин излаже своје виђење Цркве и Светог Причешћа, другим речима хулећи на Свето Причешће, исмејавајући хришћане и веру у Христа а самим тим и интелектуалне способности верујућих људи. Наравано, ово о чему говори г. Ћирилов је са становишта мене као свештеника и теолога који се озбиљно бави овим питањима у најблажем случају смешно. Но, како видимо присутни га веома пажљиво слушају и одобравају што уједно показује њихово непознавање материје о којој причају.

Но, не бих се бавио анализм говора г. Ћирилова за кога сам имао лепше мишљење. Поставићу пар фотографија које су приказане, како рекох, за време његовог говора које јасно и недвосмислено показују на говор мржње према хришћанима:

Блаженопочивши Патријарх Павле, у интерпретацији атеиста и карикатуристе Коракса га приказују како љуби копито сатани:

iMqHC3Gs9Wnnx.png

И на крају Митрополит Амфилохије коме сатана шапуће на уво:

iboHifH0fG0ZTT.png

Све ово можете погледати (ако имате живаца и стрпљења) почев од 10-ог минута

Апелујемо на интелектуалну јавност да се стане на пут оваком исмејавању нашег Светог Патријарха који се упокојио и наших Владика јер овај говор мржње говоре људи без трунке поштовања за другачијост а позивају се на некаква демократска начела. Како сам од оних који, када се за нешто ухвати тера до краја, покренути многе да се овом злу стане на пут. Ово је класично вређање, ширење мржње и нетрпељивости.

На крају бих додао и ово: Атеисти Србије се заправо боре против Христа и то је јасно и недвосмислено показао и Јован Ћирилов. Зашто ни један једини атеиста НЕ СМЕ да направи било коју карикатуру Мухамеда или муслиманског виђења вере у Алаха? Не смеју, али зато знају да је велика трпељивост хришћана и то обилато користе кршећи и Устав наше земље вређајући по верској основи становнике ове земље.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Па знаш како, после јавне изјаве владике Амфилохија о смраду содоме и гоморе од стране геј популације,госн Ћирилов свакако није био одушевљен таквим квалификацијама,и за очекивати је да буде противу Цркве...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest - . . .-

Па знаш како, после јавне изјаве владике Амфилохија о смраду содоме и гоморе од стране геј популације,госн Ћирилов свакако није био одушевљен таквим квалификацијама,и за очекивати је да буде противу Цркве...

А шта му је крив Патријарх Павле и свим овим атеистима који ово подржавају? Разумем ја њих који су хомосексуалци или развратници да им сметају речи Митрополита Амфилохија или речи Владике Тасе када је оштар према ЕУ, али шта им је Патријарх Павле крив? Ово је класичан говор мржње који шири удружење Атеисти Србије у сарадњи са Борком Павићевић.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Фрапантно НЕЗНАЊЕ,нула,умна скученост,гледајте даље.Говор глупандера.Искључиво нападају СПЦ.Не смеју Мухамеда (јер знају реакцију типа Руждија).Нападају Христов месијанизам,Његов Божански идентитет,проричу крај Цркви као таквој.Никакво знање из области историје Цркве,философије,теологије...Слушајте лексику,логику,незнање,дикцију,бес,предрасуде,крива мишљења,лажи Воје Антонића који је непоштен,неморалан,говори неистине.Цитирају Достојевског,невероватно...Апсурдна лексика,истрошени протестантизам,просветитељство са закашњењем.Могу да разумем да су гневни због појединаца у Цркви али ово дно...Невероватно.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Коракс већ 20 година шири мржњу према Цркви, пре свега у листовима Данас и новосадском Дневнику.

А читава екипа у Центру за деконтаминацију, и говрници и публика, су "јадни, мали хрчци". Мада, одлично је што је ово покренуто и требали бисмо бити још гласнији, пошто окретање образа не значи да нас треба газити или да смо мазохисти.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ako su ovo vodeći i elitni mislioci ateističkog udruženja,onda čak i ja moram da konstatutujem ogromnu dozu neznanja a kako je inscita mater arrogatiae,to se vidi u krajnostima na koje su i ateisti bez obzira na njihovu ubijeđenost u slobodu mišljenja,objektivnosti,razumnost,logičnost itd i te kako podložni...samo bih rekao da svi oni koji sa ovim udruženjem imaju bilu kakvu vezu dobro preispitaju stavove ovih ličnosti sa klipa kada se razgovara o religiji uopšteno...velika ostrašćenost koju zdrav razum ne može da izrdži.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa, ... karikatura na prizemnom nivou, na privremenom radu u sluzbi opskurne dnevne politike nekulturnog taloga ovog razbijenog drustva, u rukama perjanice beogradske pozorisne avangarde primenjenog primitivizma... snoozer_11

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Позивам јавно Воју Антонића на разговор,миран и за столом ,ја ћу да частим пиће.Пренесите му то атеисти.Нек прође овај снег.Тема -управо ово што је говорио о Цркви и о Христу.Мирно,рационално без афеката,хладне главе и без вређања,са поштеним аргументима.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest - . . .-

Коракс већ 20 година шири мржњу према Цркви, пре свега у листовима Данас и новосадском Дневнику.

А читава екипа у Центру за деконтаминацију, и говрници и публика, су "јадни, мали хрчци". Мада, одлично је што је ово покренуто и требали бисмо бити још гласнији, пошто окретање образа не значи да нас треба газити или да смо мазохисти.

... ако сам луд нисам глуп.

Заиста, Црква је нападана споља и изнутра. Споља од стране површних људи који једино што виде о Цркве су некакве спољне манифестације које немају везе са оним што Црква јесте и са оним што Црква говори и инсистира. Не може неко због неколицине клирика да срозава целу Цркву.

Унутра је нападана од стране разних заблуделих људи који у име одбране вере прате разнразне квазидуховнике и духовне гуруе. Зар се то и не дешава по разним цркворушитељским сајтовима који се крију иза "светосавља, православља...?" Зар исти они који наводно бране Артемија или Симеона Виловског не праве исте овакве карикатуре за Митрополита или Владику Атанасија? Зар Жарко Гавриловић (кога само зато што га Црква није рашчинила и даље сматрам за свештеника) није писао скарадије о Патријарху Павлу, лажући као најгори комуниста?

Зато браћо, мало је стадо Христово. Но ми нисмо бесловесне овце да нас шиша ко стигне. Свакако да ћемо увек дати одговор свима онима који Цркву нападају, па макар били то и ови квазиинтелектуалци који своје постојање граде на НЕГАЦИЈИ другога.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Судећи према сликама на овом скупу, не бих рекао да су у питању атеисти него прикривени сатанисти.

Прави атеиста, ако у њему има савести и осећаја за друго људско биће, имао би елементарно поштовање према људима и не би се наслађивао хулом на оно што је другом човеку свето.

Како би сте ви, господо, који сте правили ове карикатуре осећали да на неком скупу неко узме карикатуре ваших ближњих, оца, мајке, жене, детета, које безмерно волите, или можда скоро умрлог члана ваше породице, и унакази их и прикаже у јавности?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

... ако сам луд нисам глуп.

Заиста, Црква је нападана споља и изнутра. Споља од стране површних људи који једино што виде о Цркве су некакве спољне манифестације које немају везе са оним што Црква јесте и са оним што Црква говори и инсистира. Не може неко због неколицине клирика да срозава целу Цркву.

Унутра је нападана од стране разних заблуделих људи који у име одбране вере прате разнразне квазидуховнике и духовне гуруе. Зар се то и не дешава по разним цркворушитељским сајтовима који се крију иза "светосавља, православља...?" Зар исти они који наводно бране Артемија или Симеона Виловског не праве исте овакве карикатуре за Митрополита или Владику Атанасија? Зар Жарко Гавриловић (кога само зато што га Црква није рашчинила и даље сматрам за свештеника) није писао скарадије о Патријарху Павлу, лажући као најгори комуниста?

Зато браћо, мало је стадо Христово. Но ми нисмо бесловесне овце да нас шиша ко стигне. Свакако да ћемо увек дати одговор свима онима који Цркву нападају, па макар били то и ови квазиинтелектуалци који своје постојање граде на НЕГАЦИЈИ другога.

Тако је, оче! Свака част!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Атеисти Србије,организујте нам трибину са још једним човеком ,са Златком Паковићем,пријављујем учешће.Пренесите им то.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...