Jump to content

Да ли се све завршава са "рађајте се и множите"?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Ову тему сам покренула, јер мислим да у нашем народу, па и у Цркви влада једна тиха, али озбиљна забуна око тога чему један хришћански брак треба бити најпре оријентисан.

Често чујем: е, па децо, сад на посао, па да вас буде ко пилића, што ја чујем као: уколико вас не буде бар пар петоро у кући, сматрајте се неблагословеним или неблагочестивим.

Заиста, та сличица је лепа, али у много случајева је само сличица.

Немам снаге више да се одушевљавам и блажено смешим на "дечицу" која се причешћују.

Нешто фали и нешто у тој причи увелико трули.

Хајде да разговарамо о томе. 1324_womens

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 62
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Da pokusam i ja neku da srocim posle duzeg vremena.Treca beba,pa nemam kad da gledam u kompjuter...Ja za sebe mogu reci da kada smo se muz i ja vencali,ta zelja da imam decu je bila nesto neodredjeno,

A DA...zaboravih za neiskusne

Ma vazi Koliko ce pilica biti u kuci je iskljucivo izmedju supruznika i tu se niko ne mesa

Ову тему сам покренула, јер мислим да у нашем народу, па и у Цркви влада једна тиха, али озбиљна забуна око тога чему један хришћански брак треба бити најпре оријентисан.

Често чујем: е, па децо, сад на посао, па да вас буде ко пилића, што ја чујем као: уколико вас не буде бар пар петоро у кући, сматрајте се неблагословеним или неблагочестивим.

Заиста, та сличица је лепа, али у много случајева је само сличица.

Немам снаге више да се одушевљавам и блажено смешим на "дечицу" која се причешћују.

Нешто фали и нешто у тој причи увелико трули.

Хајде да разговарамо о томе. 1324_womens

Ma vazi Just_Cuz_19

Koliko ce pilica biti u kuci je iskljucivo izmedju supruznika i tu se niko ne mesa :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

:) Олвејз...

Као што Катарина лепо каже - крајње је некултурно мешати се људима у такве приватне ствари.

Jos nekulturnije od mesanja drzave u slobodnu trgovinu :D :D :D :D :D!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

evo iz prve ruke mogu da posvedočim da se svet zaista vrti oko tih malih PIIIIIIIP posebno u prvim godinama po rodjenju...Katarina i Zvonko ,mislim da isidorica nije htela da pretrišemo planiranje porodice pojedinačno-posebno ne medju nama u Crkvi već da porazgovaramo o ODNOSU izmedju supružnika koji kao da postaje rutina nakon radjanja dece-to je spoljna slika a unutrašnja i još bitnija je-koliko medju nama u crkvi ima zdravog odnosa medju supružnicima... a koliko patetike koja je neka vrsta štita za realne probleme... eto,znam neke ljude koji su zbog Crkve zapostavili porodicu-pre svega žene (što je naravno nemoguće ako imamo zdravu duhovnost i duhovnike a ne gurue) a slika sa decom koja se pričešćuju ide u prilog evharistijskog utopizma... sve to fino,lepo...pričestili smo se i to je to-ajmo sad kući-da živimo

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Пошто влада бела куга међу Србима, чега смо сви свесни, неки људи у хришћанским круговима воле да нагласе то: "рађајте се и множите се". Можда би требало додати: и добро васпитавајте своју децу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Пошто влада бела куга међу Србима, чега смо сви свесни, неки људи у хришћанским круговима воле да нагласе то: "рађајте се и множите се". Можда би требало додати: и добро васпитавајте своју децу.

1) Bas me cudi :rolleyes:

2) Slazem se facenew22222222

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

evo iz prve ruke mogu da posvedočim da se svet zaista vrti oko tih malih PIIIIIIIP posebno u prvim godinama po rodjenju...Katarina i Zvonko ,mislim da isidorica nije htela da pretrišemo planiranje porodice pojedinačno-posebno ne medju nama u Crkvi već da porazgovaramo o ODNOSU izmedju supružnika koji kao da postaje rutina nakon radjanja dece-to je spoljna slika a unutrašnja i još bitnija je-koliko medju nama u crkvi ima zdravog odnosa medju supružnicima... a koliko patetike koja je neka vrsta štita za realne probleme... eto,znam neke ljude koji su zbog Crkve zapostavili porodicu-pre svega žene (što je naravno nemoguće ako imamo zdravu duhovnost i duhovnike a ne gurue) a slika sa decom koja se pričešćuju ide u prilog evharistijskog utopizma... sve to fino,lepo...pričestili smo se i to je to-ajmo sad kući-da živimo

Тако је. Та слика је утопистичка, а проблем односа супружника и смисла њиховог брака ван бављења децом стоји.

Још већи проблем настаје када у Цркви са амвона чујемо један нејасан позив на породицу и брак, који почиње, а некад и завршава децом, тј. некаквим њиховим опстанком, који, искрено говорећи, више не разумем.

Било би добро да нам о томе проговори на теми једно свештено лице, 0212_rolleyes

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Али, уколико се не нагласи први део (а то је Христов благослов свадбе у Кани), поставиће се питање смисла борбе против беле куге!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Али, уколико се не нагласи први део (а то је Христов благослов свадбе у Кани), поставиће се питање смисла борбе против беле куге!

Pa i to se moze izrelativizovati. Medju Srbima vlada bela kuga (sto me i ne cudi), ali na planeti ima 7 milijardi dusa, vala, volesmo se i (pre)namnozismo 0102_laugh

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa i to se moze izrelativizovati. Medju Srbima vlada bela kuga (sto me i ne cudi), ali na planeti ima 7 milijardi dusa, vala, volesmo se i (pre)namnozismo 0102_laugh

Како живети после Литургије у своме дому??

Како пред другима бити пример, али не и фарисејски сладуњав??

Како је другобрачнима??

Итд., итд.....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

svakako da brak ima mnogo dublju dimenziju od radjanja dece(koja jesu plod ljubavi ali-Zato ostaviće čovek oca svog i mater, i prilepiće se k ženi svojoj) u krajnjoj liniji bračni drug je taj sa kojim delite sve u životu-a pre svega sebe... dati smo jedni drugima a onda doju deca i vakumiraju nas... ovde pričam i o sebi-koliko puta sam žurio kući,bla-bla... i realno jeste da ima obaveza ali posebno se ljudi u braku vakumiraju - čak mislim da nije toliko bitno da li supružnici idu na liturgiju(nije bitno za ovu situaciju a ne da uopšte nije bitno) već je bitno da li imaju vremena za šetanje,čitanje,ručak koji ne sprema žena,neki film itd.

mislim da dosta problema dolazi i od preterane brige - posebno žene umeju da brinu zbog dece a u istrajavanju im pomažu situacije kada ih ubedite da nema razloga za brigu i upravo tad kola podju nizbrdo LOL pa vam kaže-znala sam,neću više da slušam tvoje savete o deci

mnogo volim sa ženom da pričam - u nijedno vreme- što kažu kod nas... probudimo se tako oko 3-4 noću (zbog klinca) i obično se slatko ismejemo a nekad se i ona naljuti-ako pridjem do nje a onda pustim tihomira lol

skoro mi je priznala da se udala za mene jer je zasmejavam ( inače,kaže da je jedino ta osobina ostala od vremena zabavljanja LOL2 )

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...