Jump to content
исидорица

Да ли се све завршава са "рађајте се и множите"?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Pa i to se moze izrelativizovati. Medju Srbima vlada bela kuga (sto me i ne cudi), ali na planeti ima 7 milijardi dusa, vala, volesmo se i (pre)namnozismo 0102_laugh

0102_laughКад погледамо целу слику од беле куге ни трага .

Sad tek vidim da sam potpuno pogresno procitao naslov teme, dakle ucinilo mi se da pise: Da li se zavrsava vreme onog "radjajte se ..." tj. da li se vreme ispunilo, priblizio se kraj drame ovoga sveta i nema vise vremena za radjanje i punjenje zemlje.

Dakle da li je zbog blizine Carstva i Drugog dolaska prestala da vazi ova zapovest.

A ono, jos jedna tema o braku koja ce da smori.

P.S. Ipak ako ko kome uzme telefon, potom se vidite i danas sutra cmok, cmok, kmeee, kmeee, pozdravljam temu

I sad se raznezim...kada Hristos dodje muž i žena će vaskrsnuti u vidu jednog andjela isus-sinai 0442_feel 1307_womens
Да будем квариша као обично и да кажем да је то ипак у супротности са Исусовим речима „нити се жене, нити удају”... А и бивају „као анђели” у том смислу, не бивају анђели јер би то било унижење људског достојанства које је већ сада изнад анђелског...

lorens je zeznut lik... njegova knjiga -sinovi i ljubavnici- me rasturila... a knjiga-Apokalipsa- je analiza zapadnog hrišćanstva koja pleni

čak sam i sam piskarao o tome... još za star forum

http://dc310.4shared.com/doc/BkAfBgXH/preview.html

lorens je zeznut lik... njegova knjiga -sinovi i ljubavnici- me rasturila... a knjiga-Apokalipsa- je analiza zapadnog hrišćanstva koja pleni

čak sam i sam piskarao o tome... još za star forum

http://dc310.4shared...XH/preview.html

Aaaaa, ti si to maznuo greengrin greengrin greengrin

Da pokusam i ja neku da srocim posle duzeg vremena.Treca beba,pa nemam kad da gledam u kompjuter...Ja za sebe mogu reci da kada smo se muz i ja vencali,ta zelja da imam decu je bila nesto neodredjeno,mozda cak nametnuto uticajem sredine i zavirivanjem u moj stomak koji je poceo da raste od nervoze jer nisam mogla da zatrudnim skoro godinu i po dana...Dade,Gospod,dobismo prvo dete,tri godine kao ljudi zaspali nismo.Malo se primirismo,dodje druga beba,malo podnosljivja,ha,ha,a treca dodje potpuno nenadano.Mislim da tek sa trecom bebom ja shvatih sta znaci biti majka.Iskreno.Pa neka me pljune ko hoce.Na posterima,u filmovima,serijama,bebe sve neke mirne,dobre,spavaju,a i relanosti je nesto sasvim drugo.Pre svega,deca nisu ovce i nece bas uvek slusati sto im govorimo.Pa kad svo troje udari na svoju stranu,a u 4 zida,treba to izdrzati,a pri tom ne podizati ton,ne besneti u sebi...A i mi roditelji smo ljudi,nije nama uvek sve potaman(neki racuni stigli,nesto se pokvarilo,neko burgija,nerivra sa strane,a mi treba na decu da smo koncentrisani)/Treba sve to uklopiti,a to nije lako.Jos ako ne dobijete vrtic,pa morate 24 sata sa detetom biti,da trpi i ono vas i vi njega...Vidimo po novinama slike nasih poznatih mama,niti doje decu,niti sa njima provode vreme,izlaze u pola noci polugole na scenu,ali ko im sta kaze?A slikaju se sa tom decom koju verovatno neko drugi udesio za to slikanje...Ni obuci decu kada se negde krene nije lako.Kad pocnu po sobi da trce,vi za njima,oni od radosti sto idu napolje,pa se juri...Pa se penji po namestaju,pa skaci,a ja samo strecam da ne padnu(a kazu,dobro je za razvoj inteligencije da skacu po krevetu...).A kad nece da jedu sto ste skuvali,a trudite se da ima sve zdravo i sveze u tom obroku,a ono pljuje opnu od pasulja,od graska,pa nece ovo,nece ono...I oni imaju svoje zute minute...

Jednom recenicom,ono sto se vidi spolja,na slikama,u crkvi,nije bas onako kako je u domu...Mnogo zivaca je potrebno da se dete podogne,da se vaspita,da se kanalisu uticaji sredine...Treba da se mnozimo,slazem se,ali mislim da ne treba besomucno,samo da se prikazujemo u crkvi,pilici oko nas,kako to slatko deluje,a ja preznojena dok sam ih ujurila da ih nahranim i obucem,pa se stezem da ne puknem i lazno smeskam odusevljenim babama koje izvestaceno tepaju deci,a od njihovih unucica i dece ni traga ni glasa...Ima i drugacijih primera,ali mislim da je u vecini ovako kako opisah...Jos kad te najure iz crkve sto si unela kolica i to oni koji nikad dete drzali za vreme Sluzbe nisu jer SLUZE,pa ne razumeju da majku mozda boli kicma,da joj trnu ruke,da ima prosirene vene,ne,nego ima da dzici to dete i lici na neku ikonu,ha,ha,a zena se preznojava,jer to uopste nije lako.A jos kad dete pocne okolo da gleda,da se trza,bas moze Sluzba da se prati...Dete je dete...I treba ga pustiti da bude dete,da se igra,da skace,a ne da se uteruje u neke sablone da bi se babe u crkvi divile...A kad poraste,naucice se redu kao i mnogi od nas koji do pre svoje 20 i kusur godine u crkvu nikad usli nisu(ako Bozija volja bude).

Jos jedan problem koji imam je da sam imala 3 carska reza(pod totalnom anestezijom) i da doktor misli da mi nije za igru da radjam dalje...Bilo je tu i nekih komplikacija u toku poslednje operacije.Protiv abortusa smo i muz i ja,ali ako je meni zivot ili kvalitet zivota(psihicko i fizicko zdravlje) radjanjem dovede u pitanje,mislim da par ima pravo da odluci kad mu je dosta dece jer treba rodjenu decu podici i vaspitati i na put izvesti,a ne da se majka razboli svesno,a samo da bi se babe u crkvi divile kako puno pilica vodi oko sebe...

Dosta mladih zena(a ja nisam bas tako mlada) koje dolaze u crkvu sa decom poznajem,i sve imamo iste probleme sa decom,ili mi to mislimo da su problemi(to sto ne slusaju,sto trce okolo,sto skacu po stanu,sto nece da jedu lepo,bla,bla).ali ako se samo usudis da kazes da ti je tesko,odmah nisi dobra majka,misli na one koji nemaju decu,i ko zna sta sve nece reci...

Da ne trljam vise,najlakse je decu roditi,ali ipak par treba da proceni kada zbog dece brak pocne da krca,da muz bezi iz kuce jer ne moze da podnese vrisku i pisku i td.Dakle,onoliko dece kolika je duhovna snaga tog braka da izdrzi,da zbog dece ne propadne.

Svaka cast za otvorenu temu.Kakvo zrelo razmisljanje osobe koja jos i nema decu.Zaista se divim danasnjim mladim ljudima,kako su samostalniji u razmisljanju i ne daju da ih stihija nosi.

Veliki pozdrav od premorene mame dojilje zeljne da proseta malo u poslednjih mesec dana(kazem muzu,vise dobiju oni u CZ-u,nego ja,ha,ha,mislim taj 1 h setnje).Proci ce i to ,doci ce neke nove muke,ali treba to izdrzati,a da je lako,nije lako..Pomolite se sutra za mene,jer ja da vucem tri pileta u crkvu u kojoj nema grejanja i da im stvorim averziju od malih nogu,ne mogu...

Како живети после Литургије у своме дому??

Како пред другима бити пример, али не и фарисејски сладуњав??

Како је другобрачнима??

Итд., итд.....

Ziveti normalno i po savesti,takvi smo i primer bliznjima. Moja zajednica sa muzem(a nije duga,ima evo kako ulazimo u desetu) me je naucila da u braku nijedan trenutak ne propustimo da obradujemo zivotnog saputnika. Ako nastane nerazumevanje odmah se izgladjuje odnos,bar je nasa potreba takva. A deca su nepogresivo cvrst temelj braka.

Ziveti normalno i po savesti,takvi smo i primer bliznjima. Moja zajednica sa muzem(a nije duga,ima evo kako ulazimo u desetu) me je naucila da u braku nijedan trenutak ne propustimo da obradujemo zivotnog saputnika. Ako nastane nerazumevanje odmah se izgladjuje odnos,bar je nasa potreba takva. A deca su nepogresivo cvrst temelj braka.

Draga pianissimo, imala si veliku srecu i blagoslov da upoznas takvog coveka i imas tako lep brak slava3

svakako da brak ima mnogo dublju dimenziju od radjanja dece(koja jesu plod ljubavi ali-Zato ostaviće čovek oca svog i mater, i prilepiće se k ženi svojoj) u krajnjoj liniji bračni drug je taj sa kojim delite sve u životu-a pre svega sebe... dati smo jedni drugima a onda doju deca i vakumiraju nas... ovde pričam i o sebi-koliko puta sam žurio kući,bla-bla... i realno jeste da ima obaveza ali posebno se ljudi u braku vakumiraju - čak mislim da nije toliko bitno da li supružnici idu na liturgiju(nije bitno za ovu situaciju a ne da uopšte nije bitno) već je bitno da li imaju vremena za šetanje,čitanje,ručak koji ne sprema žena,neki film itd.

mislim da dosta problema dolazi i od preterane brige - posebno žene umeju da brinu zbog dece a u istrajavanju im pomažu situacije kada ih ubedite da nema razloga za brigu i upravo tad kola podju nizbrdo LOL pa vam kaže-znala sam,neću više da slušam tvoje savete o deci

mnogo volim sa ženom da pričam - u nijedno vreme- što kažu kod nas... probudimo se tako oko 3-4 noću (zbog klinca) i obično se slatko ismejemo a nekad se i ona naljuti-ako pridjem do nje a onda pustim tihomira lol

skoro mi je priznala da se udala za mene jer je zasmejavam ( inače,kaže da je jedino ta osobina ostala od vremena zabavljanja LOL2 )

Jedan od ''razloga'' sto sam se udala za mog muza je takodje sto me stalno zasmejava :) i unosi vedrinu u nas dom,onog trenutka kada postane tmuran meni se rusi svet...za zenu je mnogo bitno da ima postojanog i promisljenog muskarca kraj sebe,cvrstog karaktera i da zena muza slusa ali zaista da ga slusa sa puno ljubavi. Dugo mi je trebalo da ovo shvatim.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...