Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest Светлана

Поклоничка путовања, ходочашћа

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest Светлана

Гргетег, Јазак, Врдник, Мала Ремета, 25. јула 2009. године

Агенција за поклоничка путовања Православне Епархије бачке "Светињама у походе" организује одлазак на свету Литургију у манастир Гргетег на празник иконе Пресвете Богородице Тројеручице, 25. јула 2009. године.

цена 750 динара
Информације: 021 526 068 и 064 129 36 16

-----------------------------------------------------------------------------------

Крушедол, Грегетег, Хопово и Велика Ремета, 12. август 2009. године

Агенција за поклоничка путовања Православне Епархије бачке "Светињама у походе" организује одлазак на свету Литургију у манастир Kрушедол и прославу 500-те годишњице од оснивања манастира.

Датум путовања: 12. август 2009.
Цена: 750 динара
Информације: 526-068 и 064 129 36 16

Pomoz Bog draga braco i sestre,

Potrebna mi je vasa pomoc povodom ove Teme.

Ono sto mene interesuje jeste uopste stav Pravoslavne crkve (pa i Srpske pravoslavne crkve) povodom Hodocasca.

A drugo je prakticna pomoc. Imam jaku zelju (i potrebu) da ovoga leta posetim nase manastire u Crnoj Gori (mislim tu pre svega na Milesevo, Ostrog, mozda i Cetinje i Tvrdos). Ne bih volela da se te posete budu cisto turisticke prirode vec bih i provela nekoliko dana u Manastirima (naravno ako je to moguce). Posto ja zivim u inostranstvu i vrlo malo ljudi poznajem, bila bih vam zahvalna ako bi mi mogli dati neke preporuke, savete ili cak naredbe.

0104_cheesy

Da jos nesto! Da li je uopste pametno da se na put uputim sama??? Jer sam to tako planirala!

Zahvalna sam vam u napred.

Pozdrav

s

Треба да видиш да ли су организовани превози.Ја ти препоручујем,пошто сам из Подгорице,да ступиш у везу са особљем Духовног Центра.Могу те упутити на лица која тамо раде и на управника као и на директора Светигоре.Углавном,можеш ми се јавити на приватну поруку или овако јавно.Ти изабери како ти је лакше  amin-nas

добро нам дошла слави :drugarstvo: slavabogu

само једна мала напомена - манастир Милешева је у Србији, али врло близу границе са Црном Гором.

Hej,

samo da objasnim:

Izvinjavam se sto sam se pogresno izrazila! Htela sam reci da krecem iz Centralne Srbije u pravcu Crne gore... I da bih htela da posetim usput manastire. Izvinjavam se sto nisam napisala Mileseva u  Srbiji!  t1007

P.S. Duhovni centar - koji tacno mislis....  t4431

Hej,

samo da objasnim:

Izvinjavam se sto sam se pogresno izrazila! Htela sam reci da krecem iz Centralne Srbije u pravcu Crne gore... I da bih htela da posetim usput manastire. Izvinjavam se sto nisam napisala Mileseva u  Srbiji!  4chsmu1

ма није никакав проблем, него написах да евентуално не будеш у заблуди да је тамо, нисам знао да ли си упозната или не.

Subota 27.11.2010

Храм Светог апостола Томе Бежанијско гробље

Омладина храма Светог апостола Томе, уз благослов и позив архимандрита Гаврила, игумана манастира Лепавине, приређује
26.11.2010.године ходочашће у манастир Лепавину

Вођа и духовник овог ходочашћа је отац Драгослав Тополац, старешина храма Светог апостола Томе. Цена похода светињи је 2800 динара.

Драга браћо и сестре, ово ходочашће је уједно наша припрема за Божићни пост, за исповест и молитву пред чудотворном иконом Пресвете Богородице Лепавинске, као и надахнуће у борби за придобијање Царства Небеског.

План ходочашћа:
00:00 (поноћ, 26/27.11): Окупљање испред храма Светог Марка
00:30 : Полазак  удобним туристичким аутобусом
06:00 : Долазак у манастир Лепавину
09:00 : Света Литургија
11:00 : Ручак у трпезарији и духовни разговор са архимандритом Гаврилом
12:30 : Акатист испред чудотворне иконе Пресвете Богородице Лепавинске
16:30 : Повратак

Контакт телефон: 069 115-3968 или 064 302-7987

Imaš gore u desnom uglu pretragu pa kucaj brate kolko ti volja,malo se pomučiš i nađeš.

Ja sam našao nešto :drugarstvo: al ne znam da li te to zanima.

Пробао сам да куцам у претрази али ништа не избацује 89898989898989

Draga braco i sestre,

sa odredjenim zakasnjenjem zelim ukratko da vam prenesem utiske sa hodocasca  manastiru Lepavina. Prvo bih zelo da se zahvalim o.Dragoslavu kao vodji puta i bratu Draganu koji je prakticno preuzeo celokupnu organizaciju putovanja u tehnickom smislu, i obezbedio veoma komforan autobus visoke klase, sto hteli to priznati ili ne ipak doprinosi ukupnom pozitivnom utisku koje smo poneli sa sobom.

Po dogovoru, krenuli smo iz Beograda u Petak nocu i u ranim jutarnjim casovima stigli u manastir Lepavinu. Imali smo taman dovoljno vremena da se u porti manastira uredimo uz slobodno koriscenje poljskih wc. Posle toga smo usli u crkvu i celivali cudotvornu ikonu Majke Bozije. Dok su hodocasnici iz raznih krajeva polako pristizali, mi smo se priremali za Liturgiju. Ko je bio za pevnicom (vecina nase grupe) pripremao se u tom smislu, dok smo mi ostali ispisivali imena za molitvu  za zdravlje, koja se vrsila kasnije tokom dana.

Moj licni utisak Litugije kojoj je nacalstvovao o.Gavrilo a sasluzivali o.Dragoslav i ostali svestenici drugih hodocasnickih grupa je veoma lep. Za pevnicom kao da su pojali sami andjeli, sto svako moze da potvrdi ko je nekad bio u beogradskoj crkvi sv. Apostola Tome na novo-bezanijskom groblju i cuo nasu pevnicu.

Po zavrsetku Liturgije, po blagoslovu o.Gavrila, pozvani smo u salu i tamo primili posluzenje. Ova pauza je sluzila samo kao mali ali sasvim dovoljan predah i posle toga smo opet usli u crkvu gde je o.Gavrilo pred ikonom Majke Bozije procitao molitve za zdravlje i osvestao sve nas kao i stvari koje su hodocasnici doneli sa sobom a namenili za osvecenje.

Do rucka smo imali sasvim dovoljno vremena da obidjemo novoizgradjeni paraklis i pogledamo kako je zivopisan, da odemo do izvora osvestane vode, da kupimo nesto za uspomenu i tome slicno.

Rucak je kao i u svakom manastiru otpoceo molitvom i nastavio se uz citanje zitija za taj dan. Moram priznati da je hrana bila izvrsna kao i vino kojim smo bili posluzeni. Zavrsivsi obed molitvom, o.Gavrilo je svakog na izlazu blagoslovio i poklonio mu ikonu Lepavinske Majke Bozije.

Po blagoslovu o.Gavrila, nasa grupa je nakon rucka, procitala akatist pred cudotvornom ikonom u crkvi a onda nam se pridruzio i o.Gavrilo koji nam je besedio na razne dusekorisne teme. Bio je to jedan izuzetno prijatan razgovor u kom je bilo i sale i smeha ali i ozbiljnih tema. Ko nije imao prilike da do sada cuje oca ¨uzivo¨ moze to putem radia ili skajpa na kojima o.Gavrilo redovno misionari a sve informacije stoje na sajtu manastira. Neki od tih razgovora su i objavljeni u sada vec drugoj knjizi o.Gavrila ¨Duhovni razgovori¨, a kako smo saznali u planu je i treca knjiga.

I ako se nikom nije islo kuci, kada smo resili da krenemo, zamolili smo o.Gavrila za par fotografija. Ja licno nisam imao fotoaparat pa vam postavljam samo one slike koje sam dobio trenutno, sve ostale slike cu postaviti ako i kada ih dobijem.

Na kraju zelim da se zahvalim o.Gavrilu na toplom prijemu kojim smo docekani kao i svim ostalim saputnicima koji su mi ovo putovanje ucinili veoma prijatnim i korisnim. Na kraju bi zeleo da prenesem i svoj licni utisak da se i ovde kao i na svakom okupljanju vernih, uvek oseca jedinstvo u telu Hristovom, i da svako ko vidi lice Boga u svome bratu moze i jeste pricasnik same ljubavi Bozije.

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...