Jump to content

Cime li se ovo zasluzi? <3

Оцени ову тему

Recommended Posts

0442_feel Leno, imam tako burne reakcije i promene raspolozenja poslednjih dana...

Inace, znam i razlog....od pre tri dana...cuh...da,da,da...

Cu postati mati tj da sam u dvanaestoj nedelji trudnoce...

Postoji jako puno okolnosti zbog kojih sam trenutno zabrinuta, samo se uzdam u Boziju milost kada je rec o bebinom zdravlju

Eto, ipak sam podelila jednu najlepsu emociju sa vama...

Zaista najlepsu :-[

Dok su ove jednostavne van svake diskusije sFun_bat

slava3 ! Neka si ti nama promenljivog raspolozenja i Sve cemo da "otrpimo" samo da ste ti i beba dobro ! :cheesy2:

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Одговори 82
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

0442_feel Leno, imam tako burne reakcije i promene raspolozenja poslednjih dana... Inace, znam i razlog....od pre tri dana...cuh...da,da,da... Cu postati mati tj da sam u

E ovako, odmah da kazem da nisam ljubitelj emisje "Sve za ljubav"....ali ovaj video se ne sme propustiti niposto! Dame uzivajte, muskarci ucite... I kao i uvek..nastavi cu sa dobro poznatom frazom "

E Dragi brate ... to mu dodje nekako ovako sa zenama

Leno, imam tako burne reakcije i promene raspolozenja poslednjih dana...

Inace, znam i razlog....od pre tri dana...cuh...da,da,da...

Cu postati mati tj da sam u dvanaestoj nedelji trudnoce...

Postoji jako puno okolnosti zbog kojih sam trenutno zabrinuta, samo se uzdam u Boziju milost kada je rec o bebinom zdravlju

Eto, ipak sam podelila jednu najlepsu emociju sa vama...

Zaista najlepsu :-[

Dok su ove jednostavne van svake diskusije sFun_bat

RADUJ SE! 0442_feel

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

„Iz iskustva znam da su ljudi podeljeni u dve kategorije. Treća kategorija ne postoji; ljudi pripadaju ili jednoj ili drugoj. Prvi podsećaju na muvu. Glavna osobina muve je da nju privlači nečistoća. Kada se, na primer, muva nađe u bašti punoj cveća prekrasnog mirisa, ona ga neće ni primetiti, i zaustaviće se na nekoj nečistoći koju nađe na zemlji. Počeće da kruži unaokolo i osetiće se sasvim lagodno u smradu. Ako bi muva mogla da govori, a vi zatražili da vam u bašti pokaže ružu, odgovorila bi: ’Ja uopšte ne znam kako ruža izgleda. Znam samo gde da nađem đubre, klozete i blato’. Postoje ljudi koji podsećaju na muvu. Ljudi koji pripadaju ovoj kategoriji navikli su da misle negativno, i u životu uvek traže loše strane, nipodaštavajući i odbijajući prisustvo dobra.

Druga kategorija jesu oni što podsećaju na pčelu, čija je glavna osobina da uvek traga za nečim slatkim i prijatnim da bi na njega sletela. Kada bi se pčela našla u sobi prepunoj nečistoće, sa komadićem bombone u uglu, ona bi zanemarila svu nečistoću i sletela na bombonu. Kada biste od pčele zatražili da vam pokaže gde se nalazi baštensko đubre, odgovorila bi: ’Ne znam. Mogu ti reći samo gde da nađeš cveće, slast, med i šećer’. Ona zna samo za dobre stvari u životu, dok su joj one rđave nepoznate. To je druga kategorija ljudi, koja ima pozitivne misli i vidi samo dobru stranu stvari. Oni se uvek trude da prikriju zlo kako bi zaštitili bližnje; naprotiv, ljudi prve kategorije se trude da izlože zlo i da ga iznesu na površinu.

Kada neko dođe kod mene i počne da optužuje druge ljude, dovede me u tešku situaciju i ja mu navedem ovaj primer. Tada mu kažem da odluči kojoj kategoriji želi da pripada, kako bi mogao da nađe ljude iste vrste i da se sa njima druži.“

starac Pajsije

likefaceeeeeeee

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

честитам Злато, баш се радујем што ћеш да имаш табанића 0442_feel 0442_feel 0442_feel 0442_feel 0442_feel 0442_feel 0442_feel 0442_feel 0442_feel 0442_feel

а да укапираш да нисам зликовац који квари другима срећу и радост, већ да ме нервира мас-медијски трип зарађивања на туђој грбачи, нудим ти овај клип :D

http://www.hell.tv/t...posal-ever.html

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Draga Zlato, ti si htjela da podijelis jednu lijepu emociju, jednu potrebu i san. Drugi to nisu tako razumjeli, a ti si se uznemirila, a posto se ispostavilo da si u drugom stanju, to nije nikako dobro. Trebas se cuvati svega sto te uznemirava, i biti potpuno sebicna iz ljubavi prema malom bicu...

Koliko god mi pricali protiv reality show-a, oni su nam realnost - zalosno stanje, ali tako je. Sluze tome da se mnozini ljudi nahrani glad za senzacijama, pa samo-izrazavanjem, komunikacijom... i za identifikaciju. Tako ljudi prepoznaju svoje emocije i potrebe. Ima i tu poucnih prica, i iskrenih ljudi (koje su sund-televizije vjerovatno izmanipulisale) ali koji su pristali iznijeti svoje najdublje emocije i prezivljavanja pred oci javnosti. Meni je strasno kad vidim letimicno (najcesce kad sam u gostima kod mojih staraca penzionera koji dosta toga gledaju) sta sve ljudi iznesu pred oci javnosti, i ne zelim da sudim da li su egzibicionisti, ili su samo zeljni paznje i razumijevanja... Mozda zeleci da nesto podijele, svoju srecu, ljubav, nesrecu, bol... cista ljudska potreba za komunikacijom. Kao kad pisemo 'statuse' na fb. Otudjeno vrijeme, komunikacija nam je postala i javna i virtuelna... pa i ovi forumi spadaju u isti red pojava. Sve to ima i svoje dobre i svoje lose strane.

Neko spomenu Dostojevskog. Zaista, drama, strast, najdublja ljudska osjecanja i tragedije. Zapleti 'ko u spanskim serijama'. Ali nije stivo koje bih preporucila jednoj trudnici.

Ali analogija izmedju njegovih junaka iz 'Idiota' jeste na mjestu. I ja mislim, da se ljubav ne dokazuje dramom, krupnim, strastvenim (javnim) potezima, nego postovanjem, blagoscu, prisutnoscu, pouzdanoscu... Rogozini strastveno vole, ali zabadaju noz u srce. A Miskini vole nesebicno, prijateljstvom i sazaljenjem, zrtvovanjem svog ja i svoje srece. E sad, sto mi zene mahom ceznemo za onim a ne za ovim, to je problem u nasoj glavi ;D Kad to nadrastemo, mozda i zasluzimo Miskine ;)

Inace, psiholog Zoran Milivojevic je lijepo razbucao taj mit o 'romanticnoj ljubavi', 'o jedinstvenoj drugoj polovini' i kako nam je on usadjen preko literature i mas-medija. Razliku izmedju ljubavi i zaljubljenosti it sl.

Ljubav se ne zasluzuje, ne ocekuje se spolja, ona dolazi iznutra, iz nase ljubavi prema Bogu, Bogu u sebi, u drugome, i tako se vraca... Najljepsu definiciju ljubavi je dao From 'briga, postovanje, poznavanje i odgovornost'. Voljeti iz punote, ne praznine, voljeti drugog tako da mu dopustis da bude licnost a ne dopuna tvoje licnosti ni servis za zadovoljenje potreba. E to preporucujem za citanje tebi, Fromovo 'Umijece ljubavi', Milivojevic... i Psalme, Pesmu nad pesmama, Price, NZ... okruzi se muzikom koju volis, blagim i prijatnim mislima... Misli s ljubavlju na svoju bebicu, i moli se Precistoj za odagnanje svake brige i straha... i bice sve dobro :)

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Divno,divno..lepo, srecno,radosno.... love1 :cheesy2:

Hvala Medo...Najlepse...

мислим да си се у право време обратила назад Цркви, таман ће табанић моћи још у твом стомаку да се причешћује :drugarstvo:

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...