Jump to content

Muzika

Оцени ову тему

Препоручена порука

Provodeci sate za instrumentom upoznala sam kako muzika posebno deluje na covekovu dusu i organizam. Unutrasnje stanje coveka se moze upoznati po vrsti muzike koju slusa,zato i trebamo birati kojim melodijama otvaramo cula. Ona je jezik osecanja i svirajuci dela nekog kompozitora lako se moze videti kako je razmisljao,o cemu je zeleo da prica,kakvu poruku je hteo da prenese...npr. mocart je bio ciste duse,njegove melodije su prefinjene,nevine,razigrane,svetle. Bio je nadahnut decom i pririodom, oslikavao je decije dusevne fizionomije i zivot u prirodi. Njegovi ukrasi u melodijama su uglavnom cvrkuti ptica i do detalja su tonski preneseni.

Meni posebno draga, muzika J.S.Baha, donosi drugaciju atmosferu,za nju se mora imati sluh i paznja(kao kada citamo duhovnu literaturu),u njoj je mnogo toga dubokog i tajanstvenog zapisano. Bio je covek koji je svestan svoje snage ali on o tome nije razmisljao,ovosvetska slava ga nije interesovala,bio je ponizan i duboko religiozan,nije ga toliko ni zanimalo da li ljudi shvataju njegova dela ili ne. Metaforicno se moze reci da je za njega muzika bila bogosluzenje,svoja dela je stvarao u slavu Boga i u pojedinim svojim delima bio je inspirisan zivotom Gospoda Isusa Hrista i Presvete Bogorodice.

Ovde se mozete nadovezati i pisati o tome kako dozivljavate muziku,nekog muzicara i sta u vama bude njihova dela. Sta mislite o muzici koja je primarna danas u nasem drustvu i omladini? Puno pozdrava.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Пре неки дан прочитах у animal-smiley-075 новинама, неки доктор истраживао како су утицали лекови на две групе болесних,

једна група је пила у обичним дозама лекове, а друга група исто тако али изутра и увече уз порцију омиљене музике

у дозама од по пет шест минута чини ми се...

И наравно, били су излечени брже и лакше ови што су пили лекове уз музику... mocart

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Cula sam za to,nazivaju ga '' Mocartov efekat ''. Poslednje dve decenije aktivnije se koriste muzikoterapijom,kazu da pospesuje zdravlje,brze oporavlja od bolesti,malisane cini inteligentnijim,umiruje epilepticne napade...jos kazu da visoka frekvencija pomaze da se mozak aktivira i paznja poveca i upravo kompozicije Mocarta su povoljne jer u sebi sadrze ,prijatnu harmoniju,ciste melodijske linije i poletan ritam. Opet mislim da muzici kao samoj pojavi ne treba pripisivati isceliteljska svojstva,verujem da nam je Bog dao muziku da svojim osecanjima koja ona budi, uzrastamo ka Njemu,a sto smo blizi Njemu to smo duhovno i telesno zdraviji. Zato je veoma bitno da pazimo sta slusamo,nije svaka vrsta muzike dobra,narocito ona sa besnim ritmovima. Omladina je dosta odlutala a '' maternje melodije '' naseg naroda su gotovo zaboravljene. '' Treba joj se vratiti kroz dusu obasjanu Hristom ''.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нисам ништа знала о Моцарту нити о исцелитељској снази музике кад сам схватила да ми дан најлепше почиње уз његове композиције,

а пошто сам склона да радим оно што ми прија без много испитивања зашто је тако,

нисам се ни питала зашто ми баш Моцарт ,од свих композитора прија највише, само сам наставила да уживам.

Касније сам,мало по мало сазнајући о овом генију дошла до закључка да је Господ преко Амадеуса послао човечанству диван поклон,савршену музику.

Mozart_painted_by_Greuze.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 4 weeks later...

Prelepa pesma a duduk tako mio instrument. Slusajuci ovu muziku covek moze da prepozna svu bol koja je Jermenima naneta u Osmanskom carstvu.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ajvanho8:

Moj dozivljaj ove pesme pocev od 2:18 kada se javlja donja terca (drugi glas) kao podrska u tuzi prvom,nakon kojeg se u prvom vec oseca vedrina,blagi polet,jacanje vere ( u 3:02), prigusen vapaj,zatim zatisje, (u 3:26 duhovno snazan deo,najtananija osecanja coveka) i naposletku uteha tj.prepustanje Volji Bozijoj...u 4:30 sledi sam razgovor sa jedinim Utesiteljem(srdacna molitva Bogu)...ovo je jedna od najuzvisenijih melodija koju sam cula,mnogo je volim.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Opet ja sa Rahmanjinovim...

Njegovu muziku sam zavolela dok sam se bavila Rusijom. Iz ljubavi prema Rusiji, rodila se ljubav prema svemu sto dolazi iz nje (ne bukvalno) :) :)

Zanimljivo mi je da je mogao jednom rukom da obuhvati raspon od 30 santimetara na klavijaturi. Njegova muzika me opusta skroz.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...