Jump to content
Предање

Насилно преваспитавање штићеника

Recommended Posts

verovatno virus heriona zaostao u srcu, mozg, ui bubrezima... recite mi molim vas ko jos veruje onim snimcim?

A TI SE MEDO CUVAJ VRIUSA AH1N1 0202_238

?????? ?? ???? ???? ?? ?? ?? ???? ?? ????.

??????? ?? ?? ?? ????? ?? ?? ?? ???? ??? ????? ???? ?????? ...

?? ????? ?? ?? ?????, ??? ?? ???? ????  confused

MEDO NISAM MISLILA NISTA LOSE... ALI NISMO BILI PRISUTNI DA BI MOGLI BILO STA KOMENTARISALI,SAMO MI JE NEJASNO DA NEKO KO JE PRAVOSLAVAC MOZE DA BIJE BILO KOGA...ZNAM DA POSTOJI ONA IZREKA DA JE BATINA IZ RAJA IZASLA,A MISLIM DA SVI ZNAMO ZASTO SU ADAM I EVA PALI,TAKO DA NAM JE JASNA TA IZREKA 319.gif

јеси изрекла лоше.

иначе, велика слова се схватају у овој куцаној форми као викање, ипак их ређе користи.

ја бих ти ипак саветовао да не пресуђујеш ко је православац или не, да то ипак оставиш Богу.

па имаш штиво од 23 стране, па прво окрени мало, прочитај, види ко је шта прошао, погледај и клипове које смо поставили, па се онда врати и реци шта мислиш.

ако то урадиш, мислим да ћеш имати другачије виђење, ако не и мишљење.

ја сам и даље мишљења да је боље 10 по гузици, него избацивање на улицу и експрес воз у пакао дроге.

ја сам био присутан у том паклу дроге, па ми је далеко јасније шта се дешавало у рехабилитационом центру.

ако немаш стрпљења за тако нешто, па онда си већ донела свој суд и суд ти је погрешан.

Христос посреди нас сестро klapklap

MEDO NISAM MISLILA NISTA LOSE... ALI NISMO BILI PRISUTNI DA BI MOGLI BILO STA KOMENTARISALI,SAMO MI JE NEJASNO DA NEKO KO JE PRAVOSLAVAC MOZE DA BIJE BILO KOGA...ZNAM DA POSTOJI ONA IZREKA DA JE BATINA IZ RAJA IZASLA,A MISLIM DA SVI ZNAMO ZASTO SU ADAM I EVA PALI,TAKO DA NAM JE JASNA TA IZREKA dada

0202_238

???? ? ?? ?????? ?? ???? ??? ?? ?? ?????? ? ????? ???? ?? ?? ???????? ??????? ????? ? ?????,?? ?? ????? ? ???????? ? ?????????,?? ?? ???? ??????????,?????????????.....

Боље и да добије по туру али да се излечи и спасе него да му полиција пребија ребра и кости,да се греши о родитеље и пријатеље,да се бави криминалом,проституцијом.....

Batinama se nikada nista nije resavalo...Sta si ti radila kada su te roditelji tukli? Verovatno kao i vecina radila iz inata. dada

Ја нисам имала ту срећу да ме родитељи туку,кад заслужим, пошто ме је одгајала бака :smiley:

али богами,добијала сам батине...строга је била,Царство јој Небеско и нисам смела да радим ништа из ината 0202_238

Са ове дистанце,могу рећи само,хвала јој за све :smiley:

Верујем да тако мисле и штићеници који су добијали очинске по туру од оца Бранислава :smiley:

???? ? ?? ?????? ?? ???? ??? ?? ?? ?????? ? ????? ???? ?? ?? ???????? ??????? ????? ? ?????,?? ?? ????? ? ???????? ? ?????????,?? ?? ???? ??????????,?????????????.....

Batinama se nikada nista nije resavalo...Sta si ti radila kada su te roditelji tukli? Verovatno kao i vecina radila iz inata. 0202_238

Boga mi! Batine moje majke su na mene imale vrlo pozitivan efekat. I ja sam joj se zahvalila na njima i iznova joj se zahvaljujem jer da me nije tukla mene sad ne bi bilo. Reci tad nisu imale efekta na mene.

Batinama se nikada nista nije resavalo...Sta si ti radila kada su te roditelji tukli? Verovatno kao i vecina radila iz inata. 0110_hahaha
?? ?? ???? ??? ???? ????????? ????? ?? ?????? ...

? ???? ?? ?? ???? ? ??? ??? ?????????, ??? ? ?????? ? ?????.

?????? ?? ????? ?? ?? ?????? ?? ?? ?? ???? ???? ???? ?? ?????.

?????, ????????? ?? ??????? - ?????? ???? ???? ????? ?????? ???? ? ???????????????? ??????.

???? ? ???????????? ??????????? ?? ???????????.

?????, ????? ???? ???????????? ?????? ? ???? ??????, ?? ?? ??? ???? ???, ?????? ???? ????? ???.

????? ????? ?? ????? ???? ????? ???????? ?? ???????????, ????? ?? ?? ?? ??????? ?????? ????? ? ?? ?? ??????? ?????? ??????, ????? ????? ???????? ?? ?? ????? ????? ?? ??????, ??? ?? ?????? ?? ?????? ???, ? ?? ???? ?? ????? ???? ?????? ??? ??????.

? ?? ???? ????? ???? ?? ????? ?? ?? ??????, ?????? ?? ?? ?????????? ??????? ?? ??????.

???? ?? ??? ???? ???? ?? ???? ???? ?? ?? ??????, ????? ????? ???????? ? ???????????? ??????.

??? ?? ???????? ???, ?????? ????????? ?????????.

??? ?? ?? ??? ?????? ?? ???????? ??????? ??????, ??? ??????? ????, ? ???? ???? ?? ???? ? ???? ???? ???? ?? ????? ??? ????????? ???????? ????? ???????? ???????? ?? ??????? ????????, ? ?? ???? ???????? ?? ????????.

???? ?? ???:

????? ?? ??? ???? ??????? ???? ?? ???????? ??????, ????? ???? ???? ?? ???? ?????????? ??????, ??? ????????? ? ???????????.

????? ?? ??????????,

????????????? ????.

U „Crnoj reci“ nisam tukao radi ličnog zadovoljstva, ali ponekad je štićenika neophodno istući za njegovo dobrobran.jpg

LOZNICA - Sve je isto, al’ lopate nema!

- Nikad nisam prestao da se bavim spasavanjem duša onih koji su na svom životnom putu posrnuli. I posle hajke koja se vodila protiv mene, kad sam optuživan da sam batinaš i siledžija, nisam odustao od svoje misije i još uvek pomažem zavisnicima da se pokaju - počinje svoju priču ekskluzivno za Kurir protojerej Branislav Peranović, upravnik centra za odvikavanje od bolesti zavisnosti „Sretenje“ u Jadranskoj Lešnici.

Otac Branislav je javnosti postao poznat pre tri godine, kad se pojavio snimak iz rehabilitacionog centra „Crna reka“, gde je takođe bio upravnik. Na tom snimku jasno se vidi kako on i njegov saradnik tuku svoje štićenike lopatama i pesnicama. Jedan deo javnosti bio je zgrožen, dok je drugi podržavao ovakve metode lečenja narkomana.

- Javnost uvek traži žrtveno jagnje i ja sam prihvatio tu ulogu zarad očuvanja kampa. Jesam grešio, ali morao sam. Batine ne odobravam, imam odbojnost prema svakoj vrsti sile, ali ponekad je nažalost neophodno istući štićenika za njegovo dobro. U „Crnoj reci“ nikog nisam fizički kažnjavao radi ličnog zadovoljstva, već isključivo za dobrobit štićenika - objašnjava otac Peranović i dodaje da batine kao sredstvo lečenja više ne koristi. Umesto toga, uveo je rad sa zavisnikovom porodicom, koja mu kroz razgovore pruža podršku i pomoć u izlečenju.

Otac Branislav kaže da je suđenje protiv njega završeno i da je imao ogromnu podršku svojih štićenika, njihovih roditelja i šire javnosti. On očekuje da će sud presuditi u njegovu korist.

Branislav Peranović takođe navodi da se od nemilih događaja u njegovom životu i radu ništa nije promenilo. Mesto upravnika rehabilitacionog centra „Crna reka“ napustio je samoinicijativno pre tri godine, a na poziv vladike Lavrentija iz šabačke eparhije 2010. došao je u Jadransku Lešnicu, gde je nastavio svoju misiju.

- Centar je urgentnog karaktera, jer primamo mladiće koji su teškoj krizi, kako one koji se sami obrate za pomoć, tako i one koji ne žele da se leče. Tad, u dogovoru s roditeljima, pronalazimo najbolji način da ih dovedemo u kamp. Rad s narkomanima je kompleksan.

Želimo da ih preobratimo, da uvide svoje greške, da se postide i pokaju i povrate izgubljeno dostojanstvo, što je težak posao. Ovo im je prilika da poprave šta su pokvarili, pa se često dešava da posle boravka kod nas postanu bolji ljudi, s ispravnim sistemom vrednosti. Kako bismo bili sigurni u kvalitet izlečenja, uveli smo i patronažnu službu, koja obilazi sve koji su završili boravak u centru - kaže protojerej Peranović i ističe da nikad neće odustati od rada sa zavisnicima, jer je, kako kaže, „to nasušna potreba i njegova misija“.

IZVOR

Zanimljivi komentari sa sajta...

"Coveka licno znam i sve sto mogu reci-bravo.Svi vide samo negativne stvari. A kada decko koga je rodbina povukla iz Crne Reke zbog cele afere, zakolje majku na spavanju jer mu nije dala pare za drogu to niko ne pise.Napred Branislave,nek ti je Bog u pomoci."

"SAMO ONAJ KO IMA ILI JE IMAO NARKOMANA U KUĆI MOŽE KOMENTARISATI OVAJ PROBLEM. SVAKA ČAST SVEŠTENIČE ŠTO STE NASTAVILI SA RADOM..."

"Познајем момка коме је овај свештеник спасио главу. Толико о томе од мене."

"da su ih roditelji tukli na vreme ne bi zavrsili u rehabilitacionom centru...KO NE PLATI NA MOSTU PLATICE NA CUPRIJI..."

"Drzavne ustanove nisu u stanju da se nose sa ovim problemom a onda hoce da sruse nekog ko se bori i ima rezultate.Ja ovo mogu da razumem samo kao podrsku drzave narko mafiji.Znaci treba ubiti svaku nadu u izlecenje.Podrska ocu Branislavu,i jako mi je drago sto centar radi,mislio sam da je zatvoren."

"Dobar dan.Nikada ne dajem komentare,ali ovaj put moram.Hrvat sam katolik, zivim u Holandiji i znam sta je droga jer mi je brat imao problema s tim. Bravo Oce Branislave.Definitivno jedini nacin za spas narkomana.I da mi brat opet padne u slicne probleme samo zato sto ga volim mislim da bih se ovaj put obratio ocu Branislavu .Covjek se posvetio necemu od cega su svi dgli ruke[cak i njihove obitelji],ali naravno opet se nadju neki koji blate ovog svecenika. Respect Branislave"

"Svestenik govori istinu znam decu to jest mladice koje je izlecio a losi su ljudi ! Znam roditelje od te dece porodice njihove oni su uticali na njihovo lose ponasanje jer nisu bolji ni roditelji nazalost !"

"Slava Bogu ! Zasto ne pitamo, koja to "naucna ili zdravstvena" institucija ima 30% izlecenja od najtezih oblika narkomanije ?! Gde su sada ti "Insajderi" - i koga su to oni "izlecili" ?! " Ko stedi prut - mrzi na sina svojega " ?!"

"samo da vas podsetim: prekjuce rasvetljen slucaj obezglavljene majke u jagodini, visegodisnji sin narkoman ju je ubio jer nije htela da mu da pare za drogu pa joj je cak i odsekao glavu jer je mislio da ce, ako je raskomada, uspeti da prikrije zlocin. Eto, kolka je bolest narkomanija, tuci pope dugo ti nama zivio, tuci propalicu dok mu pamet kroz debelo meso ne udje!"

...

A ovaj bih poesebno izdvojio, za mene najbolji:

"Ja na svu srecu nemogu da komentarisem i polemisem ali bih dao jedan mali komentar, popu bih ja dao dilere droge na prevaspitavanje a lopate bih licno kupio."

Мен се више свиђа метод владике Порфирија, тј. оца Бранка Ћурчина... али пошто не знам из прве руке о раду о. Бранислава већ само из медија не би да коментаришем његове методе