Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Поред тога што је врло занимљива и што има неке позитивне стране, серија је и пуна најружнијих сцена насиља, секса итд. Да ли је могло без тога?

...

Извор: http://www.imdb.com/title/tt0944947/parentalguide

Да ли су ове сцене неопходне да би се очувала гледаност?

Aj ne balavi sa svojim ruzicastim pogledom na svet.Knjige su jos daleko brutalnije od serije i totalno pokazuju sta je realnost postojanja u telu i borba za svoj zivot,kao i mesto u njemu.

"не балави"? Мислиш ли брате да си налетео на светог човека ако очекујеш да те саслушам када ми се овако обратиш у првој реченици? Не познајемо се довољно да би било у реду да ми се тако обраћаш.

Uopste nisam hteo da me saslusas.

Patetiku vezbaj sa nekim drugim.

Ако ниси желео да те саслушам, зашто си ми рекао да имам ружичасти поглед на свет и остало о књигама и животу? Да ли си се обратио другима?

(Не љутим се.)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Одговори 2.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

У новом серијалу појављује се српски глумац, који ће бити љубавник госпође Ланистер Серсеи,тако да еротске сцене нећете избећи...        

Зато што је Хомер глуп, дебео, необразован и ради у електрани

https://www.facebook.com/vesteros.srbija/photos/a.278247449182788.1073741828.278238875850312/292496391091227/?type=3&theater

Постоване слике

Мислим да ова серија лепо приказује како је изгледао свет пре доласка Христа (у духовном смислу) и шта је пламен који је Христ бацио на земљу. 90 % ликова у серији су мало бољи или чак и гори од животиња,  и сав смисао живота им је што више напунити стомак и спавати са што више жена док није наступила смрт после које нема ничега. Серија негује изразито нихилистички поглед на свет и јадан ми је тај "живот" за који се они боре.

Али опет кажем ,верујем да је свет до доласка Христа заиста тако изгледао и могу да замислим како би чудно изгледале Христове речи таквим људима и како би се блага вест брзо примила међу људима гладним светлости у том мрачном свету без наде.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

90 % ликова у серији су мало бољи или чак и гори од животиња,  и сав смисао живота им је што више напунити стомак и спавати са што више жена док није наступила смрт после које нема ничега.

Ti bas ne izlazis puno? Upravo si opisao vecinu mladih u Srbiji...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

90 % ликова у серији су мало бољи или чак и гори од животиња,  и сав смисао живота им је што више напунити стомак и спавати са што више жена док није наступила смрт после које нема ничега.

Ti bas ne izlazis puno? Upravo si opisao vecinu mladih u Srbiji...

Пу, пу, помери се с места.  4chsmu1 Не бих се сложио са тим, никако. Можда не излазимо на иста места... или ја другачије гледам на људе.   algabacaju Има и таквих али сигурно нису већина.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne bih se složila s tim da su svi likovi u seriji tako prizemni, loši... ima i pozitivnih, koji čuvaju i neguju porodicu i ljubav, čast i dostojanstvo i za njih navijam. Takvi bi razumeli Hrista, a ostali su istog duhovnog stanja kao i mnogi danas po celom svetu, ali ne idu okolo sa mačevima i ne vitlaju s njima baš javno. Serija nije za decu i mislim da se ne moramo baš sablažnjavati nad njom. Nismo mali i razlikujemo dobro od lošeg, stvarnost od mašte, a ko ne razlikuje neće ga ni serija pokvariti.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не знам да ли је неко ископао ово већ, мрско ми је било читати све на ову тему. http://viewers-guide.hbo.com/game-of-thrones/#!/guide/houses/ интересантно ми је било...

Иначе, серија је прва лига... :cheesy:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mora da je super serija.

Bljak!

A šta se tiče realnosti života, hoće neko i da snimi kad ide da piški i da kaki? I ovo je realnost života, pa još svaki dan imamo, vidimo, ovo hteli ili ne... Kulturu malo drugačije zamišljam. Zamislite, i Hristos je vršio nuždu, pa što ne naslikamo ikonu gde Hristos diže haljinu, čuči i ... ili sa travom briše zadnjicu, pa pokažemo kako smo realni? Ruganje čoveku i svetinji je isto ako se ne poštuje jedna granica, ako se nema jedan tabu.

Eto, serija mi je bila nesimpatična iako nisam ni gledao ni čitao, čisto instiktivno...

Када будеш прочитао књигу (говорим о књизи...серија није ни 100 део прићи књизи и у односу на књигу је смешна,искрено речено!),ако ти икада можда падне на памет,онда можеш донети позитиван или негативан суд о њеној дубини,смислу и вредности.Овако,не само да немаш право донети било какав суд,већ је то крајње бесмислено...сводити,тек тако,Арагоронову изјаву о "реалности живота",човека који је за разлику од тебе прочитао књиге које су изашле до сада из дотичног серијала, (где би човек који је прочитао до сада написане књиге из серијала "Плес леда и ватре" знао да је Арагорн у једној синтагми сажео сву,фантастично описану,моралну,философску и психолошку комплексност живота ликова,да је помислио на скоро савршене описе њихових унутрашњих превирања,недоумица,страхова,радости,на питање части које представља матрицу живота многих јунака,на могућност истинске и постепене трансформације лоших у добре сплетом чудних,скоро мистичних,животних околности и обратно,на истинску љубав која не само да изостаје већ представља прву и последњу мисао код неких јунака и тако даље) на твој доживљај реалности као "пишокакењске" је тривијално,поједностављено до бесмисла и надасве жалосно...заиста немам жељу да те увредим и ако мислиш да сам то урадио,опрости ми,заиста ми то није намера...али ниси клинац коме морам да објашњавам да су "2+2=4".
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мислим да ова серија лепо приказује како је изгледао свет пре доласка Христа (у духовном смислу) и шта је пламен који је Христ бацио на земљу. 90 % ликова у серији су мало бољи или чак и гори од животиња,  и сав смисао живота им је што више напунити стомак и спавати са што више жена док није наступила смрт после које нема ничега. Серија негује изразито нихилистички поглед на свет и јадан ми је тај "живот" за који се они боре.

Али опет кажем ,верујем да је свет до доласка Христа заиста тако изгледао и могу да замислим како би чудно изгледале Христове речи таквим људима и како би се блага вест брзо примила међу људима гладним светлости у том мрачном свету без наде.

Као што рекох...прочитај књиге (до сада су изашле 4) па онда донеси суд о томе да је "нихилистички поглед" окосница света кога је креирао Џорџ Р.Р.Мартин.Пустите серију.Серија је таква каква јесте и мени има делова који се не свиђају (поготово што су убацили неке ствари које апсолутно не постоје у роману).Ни једна серија рађена на основу неког романа никада не може ни 100-и део интерпретирати сву комплексност књиге...то је ваљда јасно свакоме ко је завршио средњу школу и одгледао барем једну серију урађену на основу неког романа који је прочитао.
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa ne znam, ja odgledah prvi serijal. Verovatno svako vidi ono što želi, a ja sam videla borbu dobra protiv zla i za te pozitivne junake navijam. Sad, verovatno ima i onih koji se identificiraju sa negativcima, ali to je onda u nama samima tj.sami biramo stranu. Volela bih da pročotam i knjige pa da steknem bolji uvid.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мислим да ова серија лепо приказује како је изгледао свет пре доласка Христа (у духовном смислу) и шта је пламен који је Христ бацио на земљу. 90 % ликова у серији су мало бољи или чак и гори од животиња,  и сав смисао живота им је што више напунити стомак и спавати са што више жена док није наступила смрт после које нема ничега. Серија негује изразито нихилистички поглед на свет и јадан ми је тај "живот" за који се они боре.

Као што рекох...прочитај књиге (до сада су изашле 4) па онда донеси суд о томе да је "нихилистички поглед" окосница света кога је креирао Џорџ Р.Р.Мартин.Пустите серију.Серија је таква каква јесте и мени има делова који се не свиђају (поготово што су убацили неке ствари које апсолутно не постоје у роману).Ни једна серија рађена на основу неког романа никада не може ни 100-и део интерпретирати сву комплексност књиге...то је ваљда јасно свакоме ко је завршио средњу школу и одгледао барем једну серију урађену на основу неког романа који је прочитао.

Врло могуће, али тема је о серији , и такве је моје мишљење о серији. И у праву си филм рађен по роману може да буде у најбољем случају само бледа копија.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pogledaj, i onaj famozni "srpski film" je realnost, jer onakih bolesnika sigurno negde ima. Sad da li trebam ja da gledam takav film, i još da ga hvalim.. baš i ne bih.

Neko je pomenuo lezibejske scene u tom serijalu - kladim se da su to bile dve seksi-lepotice. Zašto nikad nemamo lezibejsku scenu sa karakondžulama? I ona koja je silovana, sigurno je isto jedna seksi-lepotica.. Facit: Koliko je realnost u pitanju, a koliko naše lično seksualno maštanje?

Film je medijum, i medije imaju veliki uticaj na našu svakodnevnu društvenu (i ako hoćemo: i nacionalnu, versku itd.) kulturu. Prema tome, da li je brutalna realnost, bez obzira na uticaj u društvo, zaista povoljno, ili bi ipak trebali malo da pazimo na poruku koje društvo dobija?

Al je tebi veselo...  0110_hahaha

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ако си ти глуп, а представа тешка,

немој да се љутиш, није твоја грешка.

Ако си већ платио, кажи да си схватио.

- Бора Ђорђевић -

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...