Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Зосима

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 6 часа, Џуманџи рече

Уај, мен? Значи, одг. ми до краја :D

Generalno deluje iz priče kao sjajan i častan čovek. Pogledaj šta sve govore o njemu :) 

On je tata Jovice Snežnog, stariji brat Deneris... Ubio ga je Robert Barateon u Bitci na Trozupcu.

Hos4oNFh.thumb.jpeg.cd320f42261dcebceabb6d78ed004a72.jpeg

1 hour ago, Аурор рече

Ova epizoda koju sam sada pogledao je najbolja do sada.

S07E04

Мени се уопште није допала, Санса по први пут почела да размишља, дијалози глупи (Ок, Брон :D и Давос је имао једну реченицу) и то је то.

Е, а ко је и одакле скочио на Џејмија кад је све време јахао сам ка Денки? Баш безвезно преживљавање...

пре 41 минута, Аурор рече

Generalno deluje iz priče kao sjajan i častan čovek. Pogledaj šta sve govore o njemu 

? Па у серији нико није говорио позитивно о њему (или ја непажљиво гледам :D ).

пре 2 минута, Џуманџи рече

Е, а ко је и одакле скочио на Џејмија кад је све време јахао сам ка Денки? Баш безвезно преживљавање...

Ser Bronn of the Blackwater!

пре 3 минута, Џуманџи рече

? Па у серији нико није говорио позитивно о њему (или ја непажљиво гледам :D ).

Nepažljivo gledaš ;)

пре 2 часа, Аурор рече

S07E04

Апсолутно се слажем! Брутално одрађена епозода! Буквално све што сам прижељкивао да се деси, десило се у овој епизоди.:algabacaju:

Дракарис!!!:pucpuc2::eit3du:

пре 10 часа, Аурор рече

S07E04

Ако нике фрка због осталих да ћутиш до понедељка. Не бих да скидам то пикселизовано срање, мислим да серија заслужује да се одгледа у 1080p. Посебно јер капирам да ће буду неке епске битке и те ствари.

пре 8 часа, Жедни рече

Апсолутно се слажем! Брутално одрађена епозода! Буквално све што сам прижељкивао да се деси, десило се у овој епизоди.:algabacaju:Дракарис!!!:pucpuc2::eit3du:

Исто. И @Џуманџи исто.

Мсм, знам за наслов теме, ал ето, молба свима који сте ипак огледали.

пре 17 часа, Avocado рече

Uzmi u obzir da su za razliku od knjige u seriji Tirelići prikazani kao vojno nesposobni (iako se i u seriji pominje da je jedino njihova vojska pobedila Roberta tokom pobune)... uzmi u obzir i da je Randyll Tarly jedan od većih i sposobnijih vazala Tirelića (on je komandovao pomenutom vojskom), a da je on prešao na stranu Lanisterovića, što malo menja odnos snaga... međutim, ono što su zeznuli u seriji je što se njegova i Lanisterska vojska iznenada zajedno pojavljuju pred Highgardenom, a Tarlijevo sedište je južno od Highgardena, a Casterly Rock i Kings Landing su severno od Highgardena... inače je ta varijanta da se svi oni okupe i došunjaju do Highgardena, a da babu niko ne obavesti o tome potpuno stupidna... kao i gomila stvari u ovoj sezoni (npr. to da se po mraku jedna flota prišunja drugoj i da se onda bore po mraku je još gluplja ideja)... a sve i da ih iznenade, zamak poput Highgardena ne pada u roku od odmah... naprotiv...

Deneris je sa svojom vojskom i saveznicima bila OP, pa su morali nekako da joj smanje snagu... mada su mogli da smisle i nešto pametnije...

Има један много добар клип где објашњава шта је главни проблем код Тајрела, и у књизи и у серији (мада се он само на серију фокусирао). Иако им се ни у серији не пориче да имају најјачу војску, да су с временом постали набогатији, да су и војнички способни што су доказали и у Робертовој побуни, проблем је што су се држали оног свог мотоа "Growing strong". Превише су чекали, калкулисали, сплеткарили, чекали прави тренутак, да ослабе непријатеље интригама уместо да се отворено сукобе са њима (што би носило и ризик пораза) и угасили га. Вероватно да то има везе и са погрешном калкулацијом коју су направили у време Робертове побуне, која је могла доста да их кошта. У међувремену Марџори и сви остали побијени и тиме су сви видели да су Тајрелови кућа која нема будућности, и тиме им додатно ослабила позиција. Много добро објашњење, ако нађем тај клип, поставићу га.

Иначе се у целом серијалу не фаворизују они неодлучни, као ни у животу. Славе и војничке победе долазе онима који су спремни да ураде апсолутно све и да газе преко лешева да би до свега тога дошли (Сем ако се не умеша нека виша сила, наравно. Као и у стварном животу :) ). Да је Едард Старк одмах ухапсио све Ланистере још док је био Десница, ништа од овога се не би издешавало. Да Серсеини непријатељи нису више пазили на своју репутацију него на своју победу, она би одавно била мртва. Ремзи је био сјајан и као стратег и као тактичар, и као одлучан командант, коме су прихватљиви одређени губици зарад победе над непријатељем (хладна и рационална калкулација без имало емоција која је најважнија ствар за војног команданта), развалио би Јову Сњежног, да Јова Сњежни није имао вишу сврху, због које се умешала виша сила и избавила га.  Руз Болтон је, са друге стране, капирао да има психопату који ће да убије и њега и његовог млађег сина због престола, оклевао је, пробао да преговара са психопатом, добио нож. 

Што каже Тони Сопрано Ралфију "Нећу да дозволим да ти било ко замера због одлуке коју ћеш да донесеш, јер ти мораш да живиш са том одлуком а не они. Али је још битније да та одлука дође у право време. Некад је никаква или закаснела одлука гора од лоше одлуке."

пре 17 часа, Џуманџи рече

Који вам је омиљени лик у серији и зашто Варис? :D

Рахметли Тајвин. Најбољи материјал за владара. Идеалан владар заправо.

Да није био на путу вишој сили која води и Јована, мислим да би доживео дубоку старост на Гвозденом престолу, и да би успео да уједини сва краљевства у миру, поново. 

Али авај, зима долази, а он би се исто ко луда Серсеи више борио за своју кућу јер не верује у духове.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...