Jump to content

Ateisti - najomrazenija manjina?

Оцени ову тему

Препоручена порука

болесни људи пуни предрасуда ... мислим на ове залуделе што малтретирају људе.

ал опуштено, ви ћете да дођете после православних на ред, да се протестани питају ... ми смо "гори" од вас зато што "кривимо" Свето Писмо greengrin greengrin greengrin

"мали" проблем настане кад као православац упитам протестанта да ми каже коме су посланице упућене и од које они Цркве потичу, где је то апостолско прејемство, линија, на коју тако полажу пуно.

уосталом, ви можете и да лажете и да са сакријете међу њих, преживели бисте ...

поносни православац би изгино ал не би се одрекао вере :)

не знам за вас, ал ја се у овој држави осећам као странац кад кажем да идем у цркву недељом, људи ме гледају као марсовца. док сам причао да сам атеиста, док сам био атеиста, одговор је био - па добро.

и потпуно саосећам са овом девојчицом, истоветно сам прошао, почевши од својих родитеља па надаље, са надимцима на послу због моје вероисповести коју не тајим али ни не потенцирам - меда библија, меда чудотворац, макарије ...

а ово важи за "хришћанску земљу" :D

мени, као вернику, најтрагичније ми је да неко о хришћанству прави слику преко протестаната, таквих фундаменталиста какве само још ислам познаје јер имају и своје лудаке.

пс. ја сам растао на овим људима из клипа, и даље ћу, и немам намеру да их се одричем, па ни пред Богом :)

Бог би то још мање захтевао од мене ... ал неки то не разумеју.

Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1325994635' post='555538]

болесни људи пуни предрасуда ... мислим на ове залуделе што малтретирају људе.

мени, као вернику, најтрагичније ми је да неко о хришћанству прави слику преко протестаната, таквих фундаменталиста какве само још ислам познаје јер имају и своје лудаке.

Nazalost Medo imate ih i vi... ne toliko kao protestanti i muslimani... ali ih imate... i to sve vise svakog dana... zbog toga je postavljen klip... a ne da se stvara slika o hriscanstvu na osnovu ekstremista... niko ne kaze ni da su svi protestanti takvi, pa ni da su svi pravoslavci takvi...

Подели на овим сајтовима

Занимљиво....је да атеиста нема ни 0,00001 промил...

а толику фрку дижу...да би човек помислио да их има милијарда..

мислим да су атеисти склони преувеличавању...и да апсолутно никога посебно нису никада ни занимали...и да је ово један обичан ЕПП

Подели на овим сајтовима

Занимљиво....је да атеиста нема ни 0,00001 промил...

а толику фрку дижу...да би човек помислио да их има милијарда..

мислим да су атеисти склони преувеличавању...и да апсолутно никога посебно нису никада ни занимали...и да је ово један обичан ЕПП

Kao i obicno, tvoje misljenje je beskrajno zanimljivo i nadasve relevantno...

Подели на овим сајтовима

Kao i obicno, tvoje misljenje je beskrajno zanimljivo i nadasve relevantno...

Па доказ за моје тврдње си сам ти...

Вас на ЖРУ има 4 комада....и одржавате ваше теме...сваки дан..редовно..

епп

Отац Иван би вам требао наплаћивати рекламнни простор..

Подели на овим сајтовима

Па доказ за моје тврдње си сам ти...

Вас на ЖРУ има 4 комада....и одржавате ваше теме...сваки дан..редовно..

епп

Отац Иван би вам требао наплаћивати рекламнни простор..

Evo jos besprekorne logike... ja ti se divim do imbecilnosti... :)

Подели на овим сајтовима

Evo jos besprekorne logike... ja ti se divim do imbecilnosti... :)

Ја да сам слаго било шта...до сада би се 10 пута жалио администрацији...

али пошто говорим истину..можеш само да глумиш недоношче са тим дечијим опаскама..

:)

црна јела црни бор.. непримам ти одговор

Подели на овим сајтовима

Атеисти нису најомраженија мањина код нас, као што православни хришћани тешко да су апсолутна већина.

Проблем и нас и атеиста је лоша рачуница. Код нас рачун гласи-фиктивно нас има 97 процената у земљи, а фактички на Литургије редовно долази 1 посто. Шта је између 1 и 97 питање је... Ту је највећи број оних "најжешћих православаца"

Атеистима највећи проблем праве антитеисти. Себе сматрају "нај-правим" атеистима, а везе немају са атеизмом. Ја лично имам много добре другаре атеисте, и међусобно се ценимо и лепо дружимо...

Подели на овим сајтовима

Слажем се са Јане...

само верујем да је проценат оних који су редовни на Литургији и мањи...

а да не помињем Причешћивање и учествовање на Литургији..а не сао статирање као у позоришту..

Код нас у Цркви читавих 10 људи са хором...одговара на Литургији...

п.с

Занимљиво да ни један атиста из мог друштва се никада није жалио на положај...чак се шале...да велики број њих је и у Цркви :)

Подели на овим сајтовима

Ја да сам слаго било шта...до сада би се 10 пута жалио администрацији...

али пошто говорим истину..можеш само да глумиш недоношче са тим дечијим опаскама..

:)

Naravno, posto je dobro poznato se ja uvek zalim administraciji kada neko laze ili lupa gluposti, kao sto svi znaju da ateista ima 0,00001%, a dizu ogromnu frku i to samo zbog EPPa, jer sto bi inace pisali na forumu da nije to u pitanju...

Nisam ni napisao da lazes, naprotiv, napisao sam da su ti izuzetno zanimljivi odgovori... siguran sam da ce se mnogi zamisliti i shvatiti mudrost koja izvire iz svake tvoje recenice... ne samo na ovoj temi, nego inace... ti si suvi genije i ne znam samo da li je lako biti toliko inteligentan i obrazovan u ovoj zemlji koja ne ume da ceni prave vrednosti... sigurno si cesto usamljen?

Подели на овим сајтовима

Наравно...има 5 људи са којима могу да разговарам као равнима себи...

али ми Хришћани смо увек позвани да носимо свој Крст..па макар били то памет и разум...са расуђивањем...

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...