Jump to content
prota-vk

Шта радите ....како сте.....?

Оцени ову тему

Колико времена проводите на поукама?   

71 члановâ је гласало

1. 1. Колико сати дневно проведете на поукама?

• 1-2
      40
    • 2-3
      9
    • 3-4
      12
    • око 5
      5
    • више од 5
      2
    • некад по цео дан, само скокнем да једем и слично
      3
  2. 2. Колико година сте на поукама?

• тек сам дошао
      19
    • 1
      15
    • 2
      9
    • 3 и више
      28

Recommended Posts

Guest regazza

A kakve veze post i ispovest imaju sa pricescecem?

A s cim imaju veze?

pa tako...lepo.....mislim dada

Objasni....

post je na?in života koji je Gospod još u raju zapovedio ljudima,kad nije bilo ispovesti...ispovest je li?na stvar pojedinca koja se ne može namontirati ve? treba da bude spontana...po li?noj želji i kajanju..ne može se mehani?ki ispovedati samo zbog pri?eš?a....bio sam u crkvi u bg..nema veze kojoj kada su sveštenici,kao prvo,kolektivno ispovedali  joooj a zatim govorili-kaješ li se-kaži kajem se.....toliko o tome....

liturgija je pre svega opšte narodno,javno delo i služba zahvalnosti Bogu..ja mogu sa dvojicom ili trojicom biti u prirodi i slaviti Boga i blagodariti mu i u prirodi...i uvek...prava liturgija nema kraja..... 0442_feel 0442_feel 0442_feel

Pazi malo...ne preteruj. Prvo mi nemamo slubodu koju je Adam imao.

Drugo, vidis i sam kazes bio je post i verovatno mislimo isto na Drvo poznanja dobra i zla.

Pitanje je ko je i sta je to Drvo i zasto su Adam i Eva umrli?

Za bg Crkve se dobro znaju kakve su i one ne treba da budu merilo.

Guest regazza

pa mi imamo ve?u slobodu od adam?eta....ništa nije merilo...dao sam primer koji ne sme nigde da se javlja

Nemamo vecu slobodu.

Nije bitno sta popovi rade.....bitno je da ti znas sta TREBA da se radi.

A post i pricesce su OBAVEZNI jer i jedno ima hristoloski karakter.

Ne moze svako da place i da ima taj dar....ali bitno je reci.

Guest regazza

?ekaj ja mogu da upucam nekog ..ladno...a adam nije mogo...nego je morao ?ovek da jede plod dobra i zla da bi saznao ono što ja znam po difoltu...

Greh je greh upucao nekog ili na drugi nacin rekao NE Gospodu. Samo znaj da se Adam NIJE MOGAO POKAJATI za razliku od nas koji mozemo. Adamu pokajanje nije bilo dovoljno.

Sloboda stvorenih bica ne moze  da se meri kvantitativno tj ko je imao vecu a ko manju nego je jednostavno imao drugaciju slobodu od nase.

Guest regazza

ovo prvi put ?ujem...molim pojasni...zašto se nije mogo pokajati

Svasta ces jos da cujes. :smiley:

Zato sto se pokajao ali to mu nije moglo pomoci nego je morao da dodje Sin da bi ga spasao od smrti.

Mi koji zivimo posle Hristovog vaskrsenja nama je dovoljno pokajanje i pricesce. Zato je ispovest bitna i vezana za pricesce.

Zato sto se pokajao ali to mu nije moglo pomoci nego je morao da dodje Sin da bi ga spasao od smrti.

Mi koji zivimo posle Hristovog vaskrsenja nama je dovoljno pokajanje i pricesce. Zato je ispovest bitna i vezana za pricesce.

?ek,zar nije svalio teret na ženu..kako se pokajao..ovo za ispovest se ne slažem za uslovljenost...-mora- ne postoji u pravoslavlju...to mi Hristos garantuje sobom-i predsobljem.... :drugarstvo:

Guest regazza

?ek,zar nije svalio teret na ženu..kako se pokajao..ovo za ispovest se ne slažem za uslovljenost...-mora- ne postoji u pravoslavlju...to mi Hristos garantuje sobom-i predsobljem.... 0110_hahaha

Adam se pokajao....i to duboko u srcu svom ali to nije bilo dovoljno, nije ga moglo spasiti smrti.

Niko ne govori o uslovljenosti nego povezanosti.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...