Jump to content
prota-vk

Шта радите ....како сте.....?

Оцени ову тему

Колико времена проводите на поукама?   

71 члановâ је гласало

1. 1. Колико сати дневно проведете на поукама?

• 1-2
      40
    • 2-3
      9
    • 3-4
      12
    • око 5
      5
    • више од 5
      2
    • некад по цео дан, само скокнем да једем и слично
      3
  2. 2. Колико година сте на поукама?

• тек сам дошао
      19
    • 1
      15
    • 2
      9
    • 3 и више
      28

Recommended Posts

Недеља је дан који трајно присутан у Цркви, и требамо скренути пажњуу нашим верницима на обавезан одлазак недељом у свети храм. Људи су преокупирани разним проблемима и другим небитним стварима.

треба чинисит све да људи задобију спасење и благодат.

Видим да ви кажете ако нисте отишли на Литургију, недељну да вам је дан пропао, да се осећате некако лоше итд.

Наши верници требају једни друге, а Господ је тај који на Литургији чини да се та топлина међу верницима још више осећа!

А деда..да у праву си уз кафицу обевазено иде ракија, најпре волим Кајсијевачу, затим Крушку, а потем тек Шљивову!! хаха

Па сад мало морам неке обавезе прво да решим,,па е после читамо!

Guest Izida

Protice,molim te,obzirom da se ti i ja znamo,red je da prvo svratis u Zenski kutak.A tu ces videti i protu,koga si nasledio.Mogu ti reci da si mu dostojan naslednik.I to me raduje.

Imam i ja rakijicu,pivce,vince...Sta ti dusa iste! :drugarstvo:

Moja dusa iste tvoje molitve! 8084.gif

Недељом ујутру сам или у цркви

а ако нисам тамо онда највероватније спавам.

Избегавам да излазим суботом или да се негде задржавам,

али понекад се деси...

а како је то један од ретких дана када се не мора устати...

онда поклекнем и останем да спавам.

ех.

Не буде цео тај дан, тако започет, баш безвезе,

али је велика празнина две недеље не бити на литургији.

Помаже Бог свима браћо и сестре...

Недељом пре подне се трудимо да будемо у цркви...

Мада, јавио сам се због нечег другог... углавном сви говоримо колико је кућно васпитање важно... Е, па желим да посведочим колико је то заиста важно на примеру своје породице... Константина смо измолили од Господа... крстили смо га са три месеца (силом прилика одлагали два пута крштење) и од тада се сваке недеље налазимо на Светој Литургији, сваке недеље се причешћује  и већ одавно (сада има 26 месеци) зна за основни ред, да се сам прекрсти, целива иконе, остави прилог, упали свеће, приђе светој чаши, узме нафору... Наравно уз нашу помоћ, али зато преко целе недеље пита када ћемо ''код Боге?''... А, онда је изненада пре две недеље почео сам да пева ''Слава Боги, слава Боги!!!''. Увече је такође сам осетио потребу да се пре спавања прекрсти и целива иконе, а од када је сам ставио крст са 7 месеци никада му га више није могао скинути, као ни бројаницу која му је на руци од осмог дана живота... Ето, браћо моја и сестре миле, нека вас пример Божијег па мог Константина, учврсти у намери да детету од првог дана помогнете да остане у заједници с Богом из које је и потекло...

Guest Izida

Bog ti pomogao,Stefane!Niko ti nista ne mogao!

Dobrodosao u nasu zajednicu!Nadam se da ce ti druzenje sa nama biti na duhovnu korist i na spasenje!

Konstantinov primer je zaista predivan i poucan!Poljubi ga!I pozdravi onu,koja ga je rodila!

Trudicu se da ustanem na liturgiju,nije lako-videcemo 1305_womens

???????????, ?? ???? ??? ????? ?? ????????? ?    https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/confused.gif

Isao sam redovno ne samo na liturgiju vec i na jurenja, vecernje, bdenja, ali....

Malo vise  sam se zapustio u duhovnom smislu, mada je plan broj jedan da se to isparvi.

Trudicu se da ustanem na liturgiju,nije lako-videcemo 0205_whistling

???????????, ?? ???? ??? ????? ?? ????????? ?    confused

Isao sam redovno ne samo na liturgiju vec i na jurenja, vecernje, bdenja, ali....

Malo vise  sam se zapustio u duhovnom smislu, mada je plan broj jedan da se to isparvi.

?????? ?? ?? ?? ???????????? ??????????? ?????? (????????????)... 0110_hahaha

Sve se da ispraviti...nisam se otudjio vec samo malo uspavao confused

Kosta,hajde ovako.Ja cu tebi da javljam dan ranije kad Crkva sluzi,a ti meni sutradan jesi li bio na Liturgiji.Ali,da mi javljas i ako jesi,iako nisi.

319.gif kolo2 klapklap klapklap 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha kolo2

in your dreams baby 0110_hahaha 0110_hahaha

0202_238  ???" ?????

Kosta,hajde ovako.Ja cu tebi da javljam dan ranije kad Crkva sluzi,a ti meni sutradan jesi li bio na Liturgiji.Ali,da mi javljas i ako jesi,iako nisi.

klapklap klapklap klapklap klapklap smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif

in your dreams baby 0110_hahaha 0110_hahaha

8084.gif  ???" ?????

Are you a lawyer?No....kucanje kucanje kucanje

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...