Jump to content
prota-vk

Шта радите ....како сте.....?

Оцени ову тему

Колико времена проводите на поукама?   

70 члановâ је гласало

1. 1. Колико сати дневно проведете на поукама?

• 1-2
      39
    • 2-3
      9
    • 3-4
      12
    • око 5
      5
    • више од 5
      2
    • некад по цео дан, само скокнем да једем и слично
      3
  2. 2. Колико година сте на поукама?

• тек сам дошао
      19
    • 1
      15
    • 2
      9
    • 3 и више
      27

Recommended Posts

Најдраже ми је кад сам у цркви у то вријеме, јер тако осмислим цијелу претходну седмицу, и молим се за наредну...

Али се зна десити да не буде тако, па се недељно прије подне проведе на крајње глуп начин, нпр. преспава се.

E Blagosiljam sve vas!!

Ovih dana sam priredio i drugo izdanje jedne male knjizice, dzepno izdanje upravo s ovim naslovom!! pa malo da vidim i vasa Razmisljanja! Jer potrebno je upućivati verni narod na učestalo posecivanje nedeljnih bogosluzenja!

kaze ona pesma jel: Najmilije Gospodu je, Kad u hramu skupa svi Sloznim duhom braca, sestre Sve to Hrista proslavi. !!

Ако је све како треба, зна се Света Литургија у 8:30,

него proto-vk, слободан сам упитати зашто ти брате не користиш ћирилично писмо, ... а братац?

Па недељом пре подне сам у цркви на Литургији а после у кафани преко пута, пијемо кафу, ратлук и тако то.

Кад не одем на Литургију у недељу, цео дан ми је некако безвезе. Осећам се празно. Много занимљив осећај. Као да сам пропустио нешто много важно. Нпр, није ми такав осећај ако сам пропустио Литургију радним даном али недељом...уф..то ми је већ трип неки. И онда после Литургије дођем кући, чека ме клопа. Па опет кафа али сад са дневном штампом. Уживанција. Цео дан је посебан, ритуалан.

Али, кад останем да спавам из одређених разлога (читај, изашао увече у град и слично) онда ми је дан бљак.

Guest Izida

Pomaze Bog,protice!Kako si mi?Bas mi je drago da si se aktivirao ovde.

Znas valjda sta ja radim.Idem na Liturgiju u Staru crkvu,a posle sluzbe sa staresinom hrama pod lipu u porti,popijem kafu,rakiju i neko mezence.E,a kad nas blagoizvoli posetiti vladika Hriz ima i pecenja.No,ja ti ne sedam pod lipu zbog kafe,nisam zeljna nicega vec zbog casice razgovora.A staresina uvek zbori visokoumno.

Nego,svrati malo na kaficu u Zenski kutak!Tvojoj sestri ce biti cast.I posalji u isti malo najlepsu protinicu SPC.

Guest Izida

Deda,i meni je nesto gadno,kad prespavam nedeljom Liturgiju.Sve se nesto osecam krivom,jadnom,bednom i gresnom.No,hvala Bogu,to mi se u zadnje vreme retko,skoro nikad,ne desava.Sad teram sebe i kad subotom izadjem da ujutru ustanem.Onda spavam popodne,pa ne odem na vecernju toga dana.

Guest свештеник Иван

Pomaze Bog,protice!Kako si mi?Bas mi je drago da si se aktivirao ovde.

Znas valjda sta ja radim.Idem na Liturgiju u Staru crkvu,a posle sluzbe sa staresinom hrama pod lipu u porti,popijem kafu,rakiju i neko mezence.E,a kad nas blagoizvoli posetiti vladika Hriz ima i pecenja.No,ja ti ne sedam pod lipu zbog kafe,nisam zeljna nicega vec zbog casice razgovora.A staresina uvek zbori visokoumno.

Nego,svrati malo na kaficu u Zenski kutak!Tvojoj sestri ce biti cast.I posalji u isti malo najlepsu protinicu SPC.

???? ??? ?? ????, ??? ???? ??? ???? ?? ????? ? ??????????

Падре, ево женског кутка. Имате тамо и Ћаскање уз кафицу. Мислим да тренутно Изида није ту.

https://www.pouke.org/forum/index.php/board,51.0.html

Пошто сте мушкарац, слободно свратите и у мушки ћошак да попијемо по неку, а не само код ових жена.  :)

Братија код моа (некада се звала Биртија код моа)

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,906.555.html

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.