Jump to content
Guest - . . .-

Хоће ли Вама Нова година 2012 да започне Литургијом?

Recommended Posts

ljudi moji pa kolko sam puta ostao na ovom forumu do sitnih sati pa opet sutra ujutru u Crkvu, sta je tu problem?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Raduje me sto cu otici na liturgiju, jer ovo je za mene obicno vece, osim sto cu morati kasnije da legnem radi cestitanja i jos da dezuram da bih odvozila/dovozila djecu... ali nek je njima fino.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest - . . .-

Шта би на ово рекао свети Јован Златоусти чију Литургију служимо сада у недељу:

Крајње је неразумно ако због једног дана, проведеног у добром расположењу, очекујете да ће вам цела година бити таква. Такво мишљење не само да је неразумно, него је и последица ђавољег утицаја према којем, тобоже, у стварима нашег живота не би требало да се ослањамо на сопствену ревност и склоности, него на временске периоде. НЕЋЕ ТИ ЦЕЛА ГОДИНА БИТИ СРЕЋНА АКО СЕ ПРВОГА ДАНАУ ЊОЈ БУДЕШ ОПИЈАО,НЕГО АКО ПРВОГ И СВАКОГ ДРУГОГ ДАНА БУДЕШ ТВОРИО ВОЉУ БОЖИЈУ. Дан не бива лош или добар по својој природи – јер се дан од дана ни у чему не разликује – него услед наше усрдности или немара. Ако си творио правду, дан ти је добар; ако си сагрешио, онда је лош и обремењен казном. Ако будеш тако расуђивао и тиме се руководио, свакога дана творећи молитве и дајући милостиње, онда ће ти цела година бити срећна. Ако пак не будеш марио за врлине и ако будеш очекивао радост за своју душу у зависности од првог дана месеца и од рачунања дана, бићеш лишен свакога добра.

СВ. ЈОВАН ЗЛАТОУСТ 1. јануар 387. године по Рождеству Христовом

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sad ću kao pravi i vrli hrišćanin pravoslavac da zaključim: Hvala ti Gospode sve si premudrošću stvorio :D

Dakle zbog krize kojoj ne jenjava intezitet,nizom godina,kupovna moć našeg naroda se potpun srozala,

samim tim komercijalni fetiš,i konzumiranje fantazije popularno nazvano nova godina,

ove 2011,je napokon u razumnim granicama ( :D :D )

Bez šale,ali ove godine mi je sasvim podnošljivo,

obavezna trgovina namirnica jer su neradna dva-tri dana,TV pojačano gledanje(jer inače slabo pratim program),

petardi,zbog zakona o pucnjavi,i pojačanoj kontroli gotovo i da nema,

Malo me zeza svake godine ovaj dječji lobi,

jer im je power_up x 3: em nova,em tucindan,em božić

Liturgija?

Samo Bog_da da se ustanem živ i zdrav i pod obavezno!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Право да кажем ја задњих 15-20 година неславим Нову годину и овај дан ми је као и сваки други зато што свако вече не лежем пре 24 сата или ти поноћи , тако да ми никако неће бити тешко да започнем нову 20012 са Литургијом . Мада деду очекује поподне одлазак код унучића преобучен у Деда мраза само због њих и однесем новогодишње пакетиће што су деда и баба спремили за њих . Анђелчићи моји се радују поклонима . Па драга браћо и сестре срешћемо се сутра на Литургији !

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Наравно да ћу наставити да постим и за време "дочека" и не видим ту неку већу тешкоћу. Али нисам сигуран да ћу успети сутра да дођем на литургију. :(

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...