Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

w.a.mozart

Projekcije na forumu ŽRU i Šekspir... face 2 face

Recommended Posts

Primetivši da nebrojeno puta neki od članova projektuju svoje brige i misli drugima na forumu,čast mi je da u ime kolektiva otvorim ovu temu koja će nam-ako ništa drugo-dati makar nov način sagledavanja stvari... pokušajte

Elem,pojednostavićemo do maksimuma... delo se zove MLETAČKI TRGOVAC

http://sr.wikipedia.org/wiki/Млетачки_трговац

http://www.scribd.com/doc/76607471/Viljem-Sekspir-Mletacki-Trgovac

Jedan cool lik,bogataš koji se zove Antonio sedi kod svoje kuće i prilično je tužan-pri tom ne znajući zašto... pa kaže prijateljima koji su sa njim

Ja ne znam, zbilja, što sam tako setan;

Tišti me mora; ona, rekoste,

Tišti i vas; al' kako je navukoh,

Kako je nañoh ili stekoh ja,

Od kakve li je grañe, šta je rodi,

To imam tek da saznam;

I tol'ko seta zaglupi me ta,

Da jedva mogu sebe sam da poznam.

Najzanimljivije od svega je što sada njegovi prijatelji kreću da mu objašnjavaju zbog čega je tužan i u čemu je uzrok njegove sete.... AlI avaj! Prijatelji u stvari samo govore zbog čega bi ONI bili tužni da su na njegovom mestu.... pa se redjaju u procenama koje su čista projekcija njihovih želja i misli ...

Upravo TO pojedinci sebi daju za pravo da rade... INPUTIRAJU - što kaže Radovan lol

A šta su to prijatelji rekli Antoniju-pročitajte sami....

Vrlo često mi se u životu dešavalo da mi drugi interpretiraju misli,reči i dela... verujte mi-kad god su tropali i ubijali se-uvek sam shvatao skoro fizički da je upravo šekspir perfektno opisao takve likove.... potpuno jasno igh vidite,kao na dlanu i shvatate da vam oni nesvesno otkrivaju sebe

stoprocento radi...

Hvala na pažnji.... znam da ćete se smejati kada pročitate sve ovo (lol)

ja se uopste ne smejem i nije mi smesno, jer upravo malocas sam prekinuo drugarstvo sa drugom koji se napije pa vrsi sms nasilje nadamnom, a sve projekcija do projekcije, uvreda do uvrede, vise puta smo prekidali drugarstvo zbog toga, pa onda ajde opet, pa onda opet pa ajde opet, e pa ne mogu vise, ne isplati se, mucenje je to,i nema vise smisla, a ne zelite ni da znate sadrzaj tih sms poruka, tolku kolicinu bljuvotina niste jos videli na jednom mestu, probao sam vise puta ali ne ide, uvek se vraca na staro, strpljenju jednom dodje kraj, nije to ni strpljenje nego ludost, al eto pokuso sam, ne ide vise, sad ce mnogi reci 7 x 77 itd. ali nije to bas tako, posebno kad taj covek namerno odbija da se urazumi i za sve krivi onog drugog, nema smisla da mu dalje dajem prostora da me muci a sebe tako da uzdize, sadomazo ludilo, e dosta je bilo.

Vrlo često mi se u životu dešavalo da mi drugi interpretiraju misli,reči i dela... verujte mi-kad god su tropali i ubijali se-uvek sam shvatao skoro fizički da je upravo šekspir perfektno opisao takve likove.... potpuno jasno igh vidite,kao na dlanu i shvatate da vam oni nesvesno otkrivaju sebe

Bakisine, osim sto su otkrivali sebe, sto je sasvim razumljivo i normalno, jesu li otkrivali i koliko tebe poznaju ?

Ако човек не дише Духом Светим, наравно да не може изнедрити ништа ван сопствене телесно-чулне спознаје, и онда је поучавањем другога често закувао себи чорбу ("Лако је научити животињу, и лако је научити простака, али је тешко научити онога који је-ненаучен-већ постао учитељ другима"-Св. Николај Жички).

Још ако ту чорбу зачини листом гордости, па запржи кашиком егоизма, обавезно ће посолити месо још док је живо-уопште не бивајући свестан да соли живу рану...Христову, јер Човек је Боголик и Христолик.

"Јер каквим судом судите, онаквим ће вам се судити; и каквом мјером мјерите, онаквом ће вам се мјерити...".

Свако својим одабиром речи којима изражава своје мисли пројектује себе. Неко ће за исту ствар да употреби увредљив израз, неко благ итд. То сасвим лепо осликава какав је изнутра и шта од себе кроз те речи показује и људима око себе.

Ima istine u tome, ali opet je to promenljiva kategorija,u smislu da neko ko je bljuvao vatru postane pitom k`o jagnje, i obrnuto.

Niti taj koji je grub u izrazavanju ne mora da znaci da ma lose namere, kao i onaj sto je blag ne mora po difoltu biti dobronameran. Obicno i nije tako.

zapitajte se još i zašto sam otvorio temu... odgovor će vam možda reći nešto o vama

Хтео си даш комплимент свима који имају лепо мишљење о другима :)

Ја отварам ову тему кад ме заболи индиферентност моје околине.

Понекад,кад ми је лоше,кад се осетим веома слабо.

А и тада,увек се питам да ли је то моја индиферентност која ме боли.

И пронађем да јесте.

О пројектовању: по свету који носи у себи човек суди о свету око себе.

Човека можемо разумети само ако га заволимо док нам је још несхватљив,чудан,далек.

Тек нам љубав отвара очи.

Добронамерност или злонамерност су у нашем схватању нечијих грубих речи,а не у самим речима.

Кроз своју реакцију ми видимо другог.По својој реакцији ми упознајемо себе.

А да бисмо могли да видимо другог требало би да мало умањимо его,који има обичај да се шири и заклања поглед.

Добронамерност или злонамерност су у нашем схватању нечијих грубих речи,а не у самим речима.

Кроз своју реакцију ми видимо другог.По својој реакцији ми упознајемо себе.

А да бисмо могли да видимо другог требало би да мало умањимо его,који има обичај да се шири и заклања поглед.

Тачно, с тим што је некад неки гест просто злонамеран, па је и бесмислено себи говорити како је то само своја перцепција. Или, неки добронамеран гест може бити схваћен погрешно. А опет, неки гест из добре намере може у некој специфичној ситуацији бити заправо на штету.

Ко ће сад просудити шта ће се, на крају крајева, показати да је било корисно?

И шта је истина?

Имамо тему о овоме, и наизглед једноставан и очигледан појам истине је показао своју неухватљивост.

Зато, мислим, ни у чему не треба претеривати, већ бити разуман у свему, користити разум који нам је Господ дао и баш зато увек питати за савет. Јер ако смо искрени према себи, морамо признати да су наша сазнања и видици ограничени и зато увек треба питати, поготову код духовних ствари.

Znam zašto si profesore otvorio ovu temu:

da bi mi projektovali naše poglede na nju,i samim tim otkrivali projekcije naših projekcija

Хахаха, ако је тако онда можемо дедуковати да је Моци љубопитљив. :)

Тачно, с тим што је некад неки гест просто злонамеран, па је и бесмислено себи говорити како је то само своја перцепција. Или, неки добронамеран гест може бити схваћен погрешно. А опет, неки гест из добре намере може у некој специфичној ситуацији бити заправо на штету.

Ко ће сад просудити шта ће се, на крају крајева, показати да је било корисно?

И шта је истина?

Имамо тему о овоме, и наизглед једноставан и очигледан појам истине је показао своју неухватљивост.

Зато, мислим, ни у чему не треба претеривати, већ бити разуман у свему, користити разум који нам је Господ дао и баш зато увек питати за савет. Јер ако смо искрени према себи, морамо признати да су наша сазнања и видици ограничени и зато увек треба питати, поготову код духовних ствари.

Гарантујем да кад гледаш човека с љубављу врло лако можеш и да га упознаш и разумеш његове намере.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...