Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Sign in to follow this  
предање-мс

CD Најлепше божићне песме Православног Истока

Оцени ову тему

Recommended Posts

Дивна Љубојевић и "Мелόди", CD "Најлепше божићне песме Православног Истока"

4qif03.jpg

Овај CD, који може да буде леп поклон за Божић, у периоду између 6. децембра 2011. и 6. јануара 2012. стаје 100 (сто) дин.

За више информација о садржају CD-a погледајте:

http://divnaljubojevic.blogspot.com/

Guest - . . .-

То значи да нисте читали правилник при наручивању...

Дакле, наручује се преко постављача теме. Потребно је да будете члан форума, да пошаљете приватну поруку г. Младену Станковићу (предање-мс) и да се договорите.

Сви који су се јавили за CD обавештени су како могу да га поруче.

Хтео сам сам да поједине особе овде подсетим на постојање "Закона о ауторским и сродним правима". И овај као и сви други CD-ови Дивне и Мелода има заштићена ауторска права, чији су носиоци различити у различитим земљама, зависно од закључених уговора. Уколико неко без потписаног уговора са носиоцем ауторских права постави овај CD на интернет, онда тиме чини кривично дело за које се према нашем и међународном законодавству плаћа казна, а у тежим случајевима иде и у затвор. То поготово лепо функционише откад у Србији постоји специјална полицијска јединица за интернет кримминал којој је потребно само јавити где је тј. на ком сајту кривично дело извршено. Ја у конкретном случају "Мелода" знам да су у Србији наплаћене две вансудске нагодбе након подношења тужбе суду којима су извршиоци кривичног дела незаконитог и неовлашћеног коришћења CD платили казне од 2 односно 3 хиљаде евра. Наравно то су учинили тек када им је стигао позив за суд и кад им је адвокат објаснио које су им остале опције, осим вансудске нагодбе. Дакле - памет у главу!

О укусима, кажу, не вреди расправљати... С друге стране, има и она: "Нико није пророк у свом селу". Дивна са својим хором пуни дворане у Паризу у којима је пре ње од југословена наступао само Горан Бреговић. Летос сам имао пркилику да и сам одем са њима на концерт у Санкт-Петербург. Дворана Санктпетербуршке филхармонија из царског доба (у поређењу са којом Коларац изгледа као сеоски дом културе) са 1.800 седишта била је распродата неколико недеља унапред. Пустили су и пар стотина људи без карата, да стоје на балкону. Требало је видети те људе како побожно, у тишини стоје на прстима и слушају концерт са сузама у очима, и како ватрено аплаудирају на крају (пет или шест пута су их звали на бис, а када је хор коначно отишао публика је још дуго остала да аплаудира)... После концерта чекали су Дивну још два сата пред службеним улазом да би добили аутограме. Али то је Француска, то је Русија...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...