Jump to content
marija

Патолошки лажови

Recommended Posts

..Nije meni što ti mene lažeš nego što misliš da ti ja verujem...

većina ljudi koji lažu sebe i ne znaju da lažu, oni to vide kao istinu, jednu i jedinu

da bi shvatio soptvenu laž čovek se mora zagkledati duboko u sebe, izaći iz sebe i sagledati se očima drugih, okrenuti s eiza sebe i videti trag koji ostavlja za sobom

Ljudi na različite načine i iz različitih razloga obmanjuju druge. Ali veoma često obmanjuju i sebe same a da nisu svesni da to čine.

Zašto ljudi obmanjuju?

Da bi izbegli kaznu koja ih može sustići zbog nečega što su učinili ili nameravaju da učine.

Da bi sproveli ili dobili ono što žele.

Da bi izvukli korist za sebe.

Da bi zadobili moć.

Zbog uživanja u obmani.

Da bi sačuvali svoju slobodu, a izbegli otvoren sukob, ljudi će se ponekad poslužiti obmanom.

Da bi bili prihvaćeni, omiljeni, cenjeni, poštovani.

Iz stida Da bi se zaštitili.

Obmanjivati sebe je uvek pogubno.

Sebe obmanjujemo jer sebe odbacujemo. Jer ne prihvatamo ono što jesmo i kakvi jesmo.

Схватио сам да кад лажем, цела ситуација испадне много глупа. Ћак ми дође да се лепо ударим сГлавом у зид, али некад упали. Напр: Неиде ми се у школу и ја одма с мојом методама боли ме глава мука ми је и одма добијем 2 дана слободних  kisa

Лаж је веома  деликатна ствар.

Ja sam se bre izvesnog vremena bavila upravo ovim razmisljanjima. I najskrivenija laz koju sam uspela da pronadjem bila je lazno predstavljanje samog sebe, ali ne drugome... nego sebi samome.

Ove lazi koje su namenjene drugima manje-vise mozemo da prepoznamo kod sebe. Ali u laganju sebe mozemo biti sampioni. I to tako dobri da i tad kad pricamo o takvom laganju necemo misliti na sebe, nego opet na drugog.

I to upravo iz razloga koji si naveo:

Човек лаже јер не жели да буде виђен  у тами где егзистира

Ne zeli ni sam sebe da vidi u toj tami.

Mozda je tesko, ali je neophodno biti potpuno iskren prema samom sebi. I to do najmanje sitnice...

Ja mogu da kazem iz svog licnog iskustva- za mnoge neuspehe, padove, probleme, nisam cak krivila ni drugoga ni sebe, nego "okolnosti". I uvek "okolnosti". Tek kad sam pocela stvari da nazivam pravim imenom, da se suocavam sa svojim slabostima i svojom potrebom da ih sakrijem od sebe same, tek tad je i zid "okolnosti" poceo da se rusi...

Jedne veceri, muceci se sa problemom koji mi par godina nije silazio sa ledja, uzela sam papir i olovku i napisala ime problema. A onda krenula sasvim iskreno da trazim njegov uzrok, i upisala ga iznad problema, pa onda uzrok tom uzroku, i tako dalje. Mozda deluje smesno ali moze mnogo da znaci...

Jao jel mogu ja opet da odgovorim na ovo pitanje...

DAAAAA! Lazem... I sebe i druge, ne zna se koga vise. Lazem iluzijama, kao Dejvid Koperfild. I nemam pojma zasto. Ali bas nemam pojma... Cak ne znam ni kako to uradim. Prevarim i samu sebe, iznenadim se kad vidim sta sam napravila... `ispod gradova od peska dubok bezdan, bez dna...` Definitivno sam bolja i od Koperfilda   Hristos vaskrse

нормално, људи су лицемери, јер се живи палим животом, самим тим у опсени живота.

дакле, опонашању нечег што има смисла, ми правимо илузијом тотални бесмисао.

а најређи облик лажи је самоубиство.

то је децидивни доказ одбијања Истине и живота као реалности, самим тим спознајући је али не напуштајући илузију, илити лаж једног палог и промашеног битисања.

није што не може да се промени, већ што неће.

ретки су они који живе у Истини и не лажу ни себе ни друге, нити имају потребе таквим стварима д се баве.

имају искреност до прецепљујућег бола, искрено кајање, искрен живот, самим тим и будући живот.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,65.msg159639.html#msg159639

Lažem.Nekad da bi' izbjegla nečiju kritiku,osudu i šta ja znam...

nekad da nekog umirim jer se previše brine...

nekad samo da lažju odgodim trenutak istine jer bi istina u tom trenu

izazvala exploziju,a kasnije može proći sa "manje explozivnih sredstava"

i tako eto,  0110_hahaha kažem:  0110_hahaha ,pomozi mi od Tebe da se naučim vrlini...

Интересантно је да има много случајева у природи како животиње лажу од фазанке која се претвара да јој је сломљено крило и бежи да одвуче лисицу даље од свог гнезда, до кукавице која подмеће своје јаје има много таквих случајева међу животињским светом. Или на пример канцерогена ћелија се прерушава у здраву како је организам не би препознао и елиминисао, лаж на нивоу једноћелијског организма. О нама људима да и не говоримо, цело друштво и цео овај свет се ваља у лажи као свиња у брлогу.

Нисам неки лажов, никад нисам ни била, и изузетно лако ме је прочитати, тако да лаж као нешто што се користи за добијање неких повластица, или избјегавање казне и сл., је за мене стран појам, али лаж као нешто што служи за ширење позитивног расположења, или просто за уљепшавање неког догађаја јесте дио мене на жалост. Некад нисам ни свјесна да то радим, а некад јесам, и увијек ми буде жао што ми се то догађа.

hah, pomalo besmislena tema, kad si hrišćanin, po defaultu lažeš, sebe, a i druge heh. neka dignu ruke svi koji vide anđele i demone, mogu da im sredim recept za risar i lorezapam za 5 minuta, radnim danom 10-17h  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/aplauz.gif

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o

inace, treba razlikovati laz i foliranje. dosta njih laze, ali SVI foliraju, na ovaj ili onaj nacin, jer kada bi se svi "otkrili", ne bi mogli da dišemo od jurenja veštica i mentalnog auto i ne-auto  0110_hahaha whoooshanja tj bičevanja, što,  nažalost, nije originalno hrišćanski oblik ponašanja,o d kad je robovskog morala, od tad ljudi zavaravaju sebe da su bolji od drugih, zbog toga što dele određeni FIKSIRANI način razmišljanja.

kako ono ide algoritam religije, nađi ideju, ignoriši kontradiktorne dokaze, zadrži ideju zauvek  slavabogu

hahaha

pisemo se suckers

hah, pomalo besmislena tema, kad si hrišćanin, po defaultu lažeš, sebe, a i druge heh. neka dignu ruke svi koji vide anđele i demone, mogu da im sredim recept za risar i lorezapam za 5 minuta, radnim danom 10-17h  0110_hahaha

Добро то је твоје мишљење, и било би лијепо да се оградиш овим "ја тако мислим", и да не вријеђаш оне који вјерују, јер тебе нико није вријеђао колико видим. Ако ти се разговара на ову тему, слободно, ја оне који не вјерују не схватам, али их и не понижавам. Имаш тако лијеп ник, а тако ... нека си ти нама жив и здрав, даће Бог да видиш невидљиво.  slavabogu

hah, pomalo besmislena tema, kad si hrišćanin, po defaultu lažeš, sebe, a i druge heh. neka dignu ruke svi koji vide anđele i demone, mogu da im sredim recept za risar i lorezapam za 5 minuta, radnim danom 10-17h  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/aplauz.gif

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o

inace, treba razlikovati laz i foliranje. dosta njih laze, ali SVI foliraju, na ovaj ili onaj nacin, jer kada bi se svi "otkrili", ne bi mogli da dišemo od jurenja veštica i mentalnog auto i ne-auto  0110_hahaha whoooshanja tj bičevanja, što,  nažalost, nije originalno hrišćanski oblik ponašanja,o d kad je robovskog morala, od tad ljudi zavaravaju sebe da su bolji od drugih, zbog toga što dele određeni FIKSIRANI način razmišljanja.

kako ono ide algoritam religije, nađi ideju, ignoriši kontradiktorne dokaze, zadrži ideju zauvek  slavabogu

hahaha

pisemo se suckers

Провокатор!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...