Jump to content
Guest Evgenik

,,Мудрости" Мирољуба Петровића

Оцени ову тему

Recommended Posts

E da..inace nisam sklon da verujem preterano lekarima. To za 6 meseci bih se kladio da grese. Al opet covek sa tumorom na mozgu ne moze bas dugo da zivi...to je samo moje laicko misljenje.

Nego pokusavam da kazem da je Miroljub stavio zenu u prvi plan i o toj "zmiji koju treba dovesti u red" je napisao ceo tekst. Sta ona ima da se stavlja u red? Ako pacijent hoce da proba nesto alternativno sta mu ona moze da ga veze za krevet?

Mozda Miroljub projetkuje svoj zivot na slucaj pa mu je zato ta zena zanimljiva toliko?

Mozda ovaj njegov odgovor otkriva nesto o njegovom odnosu sa zenama :

Ja sam se ozenio tako sto sam se eksponirao svojim zivotom, svojim predavanjima i dr. I onda su razne religiozne zenske osobe pokusavale da uspostave kontakt sa mnom (nije ih bilo puno), ali su brzo odustajale kad su videle da sam ja "Crnogorac", kako su one govorile. Ja sam se samo ponasao po Bozjim zakonima, a one su rekle da sam ja "zaostali Crnogorac koji zivi u srednjem veku". Kad se pojavila zenska osoba koja je bila odusevljena sto sam "zaostali Crbogorac" i kojoj se svidelo to sto se ja volim gusle, i bavim se religijom na ovaj nacin, odveo sam je kod moje babe Andje iz Bjelopavlica da proceni da li je dobra da mi bude zena. Posto je baba bila prezadovoljna, ja sam je ozenio. Kraj price.

Ali danas, sa ovom pamecu, zenio bih se samo sa Jevrejkom iz Izraela, koja je odrasla u kuci sa puno dece i koja je ucena da bude majka i supruga. Takve su nekada bile zene i na nasim prostorima, nase bake i prabake, ali toga danas vise nema kod nas (mozda ima, ali ja ne znam).

Можда @pedja257 пројектује овај други МП одговор другом човеку на случај овог пацијента па му је зато занимљив МП однос са женама?  :.mislise. :)

Пеђо, једна од најважнијих ствари када радиш неки извештај, текст, постављаш питања или одговараш  је формулација проблема. Откривање проблема  олакшава одговор. Дакле, ми стално морамо имати на уму шта је проблем овог пријатеља, па је тако у сваком тренутку на свим деловима поруке на нама да се расветли његов проблем. Проблем је нит у поруци. Није МП ставио жену пацијента у први ред, већ је то урадио његов пријатељ. То је кључно питање: тражи се урзочно објашњење, почевши са речима као што су : зашто, како то, шта је разлог...да се она против алтернативној медицини? Евалуација питања: Хајде да дођемо до мишљења сопственим или туђим – почиње речима као што су: шта ја мислим о томе, како да проценим...? Акција: Хајде да дођемо до решења почиње са речима: Шта могу да урадим, како да променимо ситуацију...? МП је имао добру формулацију проблема  и делује у вези са проблемом пријатеља. То значи да мора да мисли  о решењима и буде у том контексту веза за предузимање акције. Онда се сва питања окупе у једну или неколико реченица које садржи средишње питање пријатеља (како помоћи?). У пракси то значи да не мора да посвети велику пажњу подацима питања. Полазна тачка му је „она“, дакле пријатељ пацијента је написао свој „највећи проблем“, a МП је у ситуацији у којој не може ништа рећи о њеној прошлости (њиховом заједничком животу), али ово је наравно у зависности од података пријатеља да може имати на располагању метод који користи да повуче одговоре из њих. То зависи од перспективе МП. Одговорио је из највећег проблема. Другим речима, болест пацијента и она срећу се у проблему.  Па кад је тако, онда не треба бити сувише широк, отежавати или одговарати на нешто друго. Прилична је усаглашеност између питања пријатеља, његових датих података и метода за његов проблем.

Ево неколико савета о томе како да формулишеш добар проблем на ову поруку где се каже: ближњи познаник је тешко болестан, реч је о раку на мозгу.

1. Обољења: Узрок канцерогених обољења је најчешће делимично због нездраве исхране, недовољно физичких активности, нездравих навика?

2. Зашто му службена медицина даје 6-8 месеци живота?

3. Зашто му је Супруга највећи проблем (противи се алтернативној медицини)?  

4. Како помоћи?

И тако даље...

Овај други одговор везан је за сасвим другу особу.

Порука гласи:

CikaMaka - poruka glasi:

Pozdrav svima,postovanje gospodine Petrovicu.Imam jedno pitanje,ustvari vise je pomoc za savetom.Ja zivim u Uzicu,imam 26 godina,imam devojku sa kojom sam 5 godina.Mi smo sto bi vi rekli u vasoj knjizi po bioloskom kljucu ljudi,verujemo u boga,zdravo se hranimo,vrednujemo dobrotu,ljubav i dobrog coveka.Ali ja tu imam jedan problem.Moja zamisam savrsenog zivota,zivota u prirodi,sa mojom porodicom,dalje od grada i losih stvari je ne ispunjiv zbog dve stvari.Kao sto svi znamo da danas je tesko naci posao,kako za mene tako i za nju iako smo zavrsili akademske skole na kojima smo samo bacili pare i vreme.Ona se jos nada da ce naci mesto u nekoj dobroj firmi i tako da cemo moci da polako gradimo nas mali svet,ali ja iz dana u dan gubim nadu u to jer vidim kao sto vi kazete da koliko brzo propada svet u kome zivimo,tu kocnice nema.Zbog svega toga se bojim,ako ne uspemo,ako cemo morati da se prepustimo i utonemo kao i svi,sta ce sutra sa mojom decom biti,jer ako tako bude,ona ce ziveti isto kao i ja,a ja sa mojom suprugom cu morati sve to da gledam bespomocan.Imate li vi savet za nas,kako iskociti iz ovoga,kako izbeci sve ovo zarad nas i nase budice porodice.Pozdrav

Miroljub Petrovic :Ti i tvoja "devojka" ste nesposobni za zivot, a pogotovo za brak. Treba da se ucis da zivis i radis u prirodi, a ne da blejis sa svojom "devojkom" koja trazi posao u firmi. Imas zemlje koliko hoces u okolini Uzica koja propada. Mozes za sitne pare da iznajmis malo zemlje i neku staru kucu i da krenes da radis i da se ucis da zivis u prirodi. Ako neces, onda placi zajedno sa svojom "devojkom" zbog "zle sudbine" koja vas je snasla.

:)):)) :))

miroljubov-fakultet.jpg

joooj  joooj  joooj  joooj  joooj  joooj  joooj  joooj  joooj  joooj  joooj  joooj  7896634  7896634  7896634  7896634  7896634  7896634  7896634  7896634

Кад би постојао порез на глупост, Мирољуб би банкротирао.

Кад би постојао порез на глупост, Мирољуб би банкротирао.

Ја сам скоро сигуран да он није баш толико глуп. Док за његове следбенике већ не бих ништа смео да тврдим...

Ја сам скоро сигуран да он није баш толико глуп. Док за његове следбенике већ не бих ништа смео да тврдим...

Ma kakvi glup, samo maksimalno koristi onu narodnu: "Najbolje se zarađuje na ljudskoj gluposti",

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...