Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Guest Evgenik

,,Мудрости" Мирољуба Петровића

Оцени ову тему

Recommended Posts

Мало сам прегледао његов сајт и стварно не видим на основу чега он себе сматра православним хришћанином. Човек који за иконе каже да су демонска обмана, да не треба палити свеће и приносити тамјан, да су упокојени у неком стању хибернације, или овако нешто:

Monoteista moze da bude samo onaj ko zivi po Bozjim zapovestima koje je Bog dao preko Mojsija. Sve ostalo je manje ili vise neozbiljno. Oni koji ne znaju za zapovesti date preko Mojsija mogu da zive po svojoj savesti, i ako su iskreni, doci ce do cilja i takodje se mogu nazvati monoteistima. Ova druga opcija je dosta teza.

Isus i Muhamed nisu doneli nikakvu novu nauku, vec su samo pozivali na vracanje izvornim principima - a to je ono sto je dato preko Mojsija.

http://www.creation6...&rowstart=19200

Vec sam vise puta rekao da je uloga slanja Isusa i Muhameda da se ljudi pozovu na vracanje izvornim principima datim preko Mojsija. To jasno i Isus i Muhamed kazu. Oni ne iznose nikakvu novu nauku. To isto i mi treba da radimo - da zivimo po Bozjim zapovestima koje je Bog dao preko Mojsija i da svojim zivotom pokusamo da i drugim ljudima priblizimo taj koncept zivota i spasenja.

Ocigleno ne razumes sustinu. Preko Mojsija je dato "Ucenje" (hebrejski "Tora"), a Isus i Mojsije samo pozivaju na okretanje tom "Ucenju". I Mojsije, i Isus, i Muhamed pricaju istu pricu - svako u svom vremenu.

http://www.creation6...&rowstart=19220

не видим да се може сматрати православним. Такође, нигде нисам видео да Исуса Христа назива Господом. Он је за њега увек - Исус. И то је врло индикативно.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Вероватно сте и о овоме разговарали на овој теми (извињавам се, мрзи ме да све ишчитавам), но да питам: с обзиром на то да се он издаје за православца и да, ако сам добро схватио, држи предавања и на православним "местима" (манастирима, трибинама...) није ли потребно да се више црквене власти упознају са тим ко је он у ствари и да му се онемогући наступање? (Додуше, претпостављам да на тим предавањима не говори ништа о иконама, о његовом схватању односа Старог и Новог Завета и ислама и слично, него вероватно говори оно што може да "прође": о креационизму и тајним друштвима).

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ignjate gde naceg ovog, ko je on?

Ne znam ni ja.Nasao sam ga na yt. ali nisam upoznat sa njegovom filozofijom i stavovima koje zastupa.Bavi se teoloskim pitanjima ali ne znam da li je teolog ili je i On kao MP neki samostalni istrazitelj i filozof.Deluje kao da je pravoslavac,mada ko ce ga znati u danasnje vreme svi zivi drze predavanja iz teologije i snimaju klipove.Ako neko zna nesto vise o tom coveku neka kaze.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

nisam znao da se savez sklapa sa Bogom, zna se sa kime se sklapa savez

Sklapa se tako sto se povinujes 100% njegovim zakonima plus pokajanje i da vidis.

Samo mi nije jasno gde nadje Izrael da nam da atomske bombe?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...