Jump to content
Жељко

О контрацептивним средствима

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 4 минута, Natasa. рече

Župnik se bavi duhovnošću, dr zdravljem. Šta bi bilo da je zabranio kontracepciju???

Da uskočim samo jer mi se čini da možda ne postoji razumevanje - župnik ne bi ganjao ljude da uprkos rizicima rađaju decu dok žena ne umre, već bi preporučio najstrože praćenje plodnih dana ili potpuno uzdržavanje.

@kopitar čestitke na detetu i drago mi je što ti je supruga dobro.

пре 1 минут, Paradoksologija рече

Da uskočim samo jer mi se čini da možda ne postoji razumevanje - župnik ne bi ganjao ljude da uprkos rizicima rađaju decu dok žena ne umre, već bi preporučio najstrože praćenje plodnih dana ili potpuno uzdržavanje.

Da cilj je negrešiti a samo je metoda plodni- neplodni bezvrijedna.

пре 7 минута, Paradoksologija рече

Hvala!

Htio bih reći nešto o krutosti nas katolika po tom pitanju ...evo pokušah upozoriti o po meni neopreznom savjetu don. Damira stojića , majci 4 male djece u kojoj ona izražava zabrinutost za svoj brak jer muž ne želi više djece a ona po savjesti nemože koristiti kondom pa tako već duže vrijeme ne spavanju...ona ima neredovite cikluse pa metoda plodnih ne funkcionira.

Savjet Dona je bio da je on siguran 98 posto da je metoda plodni točna.

Ja sam na ovom forumu stao u odbranu majke ali me nisu shvatili..ne_shvata

http://www.katolicki.info/forum/viewtopic.php?p=38915#p38915

пре 1 минут, kopitar рече

Hvala!

Htio bih reći nešto o krutosti nas katolika po tom pitanju ...evo pokušah upozoriti o po meni neopreznom savjetu don. Damira stojića , majci 4 male djece u kojoj ona izražava zabrinutost za svoj brak jer muž ne želi više djece a ona po savjesti nemože koristiti kondom pa tako već duže vrijeme ne spavanju...ona ima neredovite cikluse pa metoda plodnih ne funkcionira.

Savjet Dona je bio da je on siguran 98 posto da je metoda plodni točna.

Ja sam na ovom forumu stao u odbranu majke ali me nisu shvatili..ne_shvata

http://www.katolicki.info/forum/viewtopic.php?p=38915#p38915

Zar nije inače uobičajen savet kod katolika nekome čiji supružnik koristi kontracepciju da se ne odriče, jer je to suprotno Pavlu? Već da ulazi u odnose i moli se za supružnika. 

пре 1 минут, Paradoksologija рече

Zar nije inače uobičajen savet kod katolika nekome čiji supružnik koristi kontracepciju da se ne odriče, jer je to suprotno Pavlu? Već da ulazi u odnose i moli se za supružnika. 

Da ali ona ne može dopustiti da muž koristi kondom jer su jedno tijelo i grijeh je zajednički...ovi na katoličkom forumu su mi rekli da je bolja i rastava nego smrtni grijeh. Pročitaj ako možeš..

Sad neznam ko je tu upravu jer i ja i žena koristimo kondom tj. u teškom smo grijehu po zakonu Crkve.

пре 10 минута, kopitar рече

Da ali ona ne može dopustiti da muž koristi kondom jer su jedno tijelo i grijeh je zajednički...ovi na katoličkom forumu su mi rekli da je bolja i rastava nego smrtni grijeh. Pročitaj ako možeš..

Sad neznam ko je tu upravu jer i ja i žena koristimo kondom tj. u teškom smo grijehu po zakonu Crkve.

Možda kod vas to tumače daleko strože nego biskupi u SAD. Tamošnji katihizis sam u delovima čitala, i ovoga nema. Videla sam i sveštenike kako javno savetuju konkretnim osobama da imaju odnose sa suprugom koji koristi kontracepciju i baš citiraju Humanae Vitae za to. E sad, nisam se detaljno udubljivala, ali mi baš surovo ovo zvuči.

Ne znam koliko ti znači, ali retko koji pravoslavni sveštenik bi ti rekao da ozbiljno grešite time što posle petog deteta i ozbiljne pretnje po život tvoje supruge koristite kondom. Jasno je da vam je brak u svakom smislu pravi, da su vam odnosi bili 'unitivni i prokreativni', da mozgom koji vam je Bog dao racionalno pristupate daljem braku, jer treba decu i odgajiti. Svako dobro.

Хајде да будемо реални. Коришќење кондома је онанија. И то је то. Мислим да сестра Деа из „Католички одговори“ је целосно у праву када каже: „Ako si vjernik, trudiš se ne sagriješit, ako nisi - jednostavno te nije briga“. Ко неќе више деца нека не општи и неќе да има, нека живи са своју жену/свог мужа као са сестру/брата, нису поцркали толико девственика и целомудреника неќемо ни ми. Ово није римокатоличка наука, него хришќанска.

пре 6 минута, Natasa. рече

Au sunce ti poljubim al' ste strogi ne_shvata.

Oni većinom svjedoče da plodni 100 posto funkcioniraju i da je samo to prihvatljivo , nemaju razumijevanje za one koji imaju neredovite cikluse i jako puno plodnih dana kažu da i kod njih plodni 100 posto moraju funkcionirati ,takav je slučaj i sa mojom ženom , mi smo poslije drugog htjeli raditi razmak od 2 godine ali nije išlo pa smo dobili 4 u četiri godine a onda se sa četvrtim zakompliciralo ono sa repturom maternice ..a onda smo shvatili da se mora nešto poduzeti...

пре 2 часа, Orthophill рече

@kopitar и његова супруга не би општили полово и она не би остала трудна. Сви би били здрави, живи и среќни.

Само што не би били баш среќни. :D

@kopitar, не разумем зашто је избегавање плодних дана океј, а коришћење контрацепције грех. У чему је разлика кад је циљ исти, односи без трудноће?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...