Jump to content

О контрацептивним средствима

Оцени ову тему

Препоручена порука

Srbi troše jedan kondom godišnje 

U Srbiji se godišnje potroši samo 1,42 kondoma po glavi stanovnika, pokazalo je najnovije istraživanje.

Iako je 64.5% ispitanika u najnovijem istraživanju Durex-a zabrinuto zbog eventualne zaraze HIV-om, Srbija se na tabeli zemalja, po broju korišćenja kondoma u populaciji između 16 i 65 godina, nalazi neposredno ispod Indije i Tajlanda, a malo iznad Turske i Filipina.

Briga o zaštiti u zemljama u regionu je duplo veća, pa se tako u susednoj Bugarskoj, koja ima i sličan broj stanovnika, proda 3,53 prezervativa po glavi stanovnika, u Mađarskoj 3,07 komada, a u Hrvatskoj se potroši 2,61 kondoma po glavi stanovnika.

Durex-ovo istraživanje je pokazalo da ostale polne bolesti, izuzimajući sidu, zabrinjavaju 16,8% ispitanika.

I pored visokog procenta straha od side i drugih bolesti koje se prenose polnim putem, jedva polovina ispitanika, odnosno 52,1%, koristi kondom kao vid zaštite i kontracepcije.

Sreda 01. decembar 2010, Izvor: Blic

Подели на овим сајтовима

• Одговори 614
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Па Православље је против контрацепције. Нема ту шта да се мудрује. Али ако већ нагоне не можемо да обуздамо, боље и таква заштита него никаква.

Подели на овим сајтовима

Па Православље је против контрацепције. Нема ту шта да се мудрује. Али ако већ нагоне не можемо да обуздамо, боље и таква заштита него никаква.

Колико ти људи из твог непосредног окружења знаш да користе кондом?

Знаш и сам да нису сви који живе у Србији православци , а још мање верници који су послушни Цркви.

Подели на овим сајтовима

Знаш и сам да нису сви који живе у Србији православци , а још мање верници који су послушни Цркви.

Daj Željko, valjda si ukapirao da čovek živi u Švajcarskoj.

Подели на овим сајтовима

Овдје на западу је свакако морални хаос...овдје дјеца од 12 година користе кондоме а камоли омладина 0110_hahaha-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='crvenilo' />

Подели на овим сајтовима

U Srbiji se godišnje potroši samo 1,42 kondoma po glavi stanovnika, pokazalo je najnovije istraživanje.

Iako je 64.5% ispitanika u najnovijem istraživanju Durex-a zabrinuto zbog eventualne zaraze HIV-om, Srbija se na tabeli zemalja, po broju korišćenja kondoma u populaciji između 16 i 65 godina, nalazi neposredno ispod Indije i Tajlanda, a malo iznad Turske i Filipina.

Briga o zaštiti u zemljama u regionu je duplo veća, pa se tako u susednoj Bugarskoj, koja ima i sličan broj stanovnika, proda 3,53 prezervativa po glavi stanovnika, u Mađarskoj 3,07 komada, a u Hrvatskoj se potroši 2,61 kondoma po glavi stanovnika.

Durex-ovo istraživanje je pokazalo da ostale polne bolesti, izuzimajući sidu, zabrinjavaju 16,8% ispitanika.

I pored visokog procenta straha od side i drugih bolesti koje se prenose polnim putem, jedva polovina ispitanika, odnosno 52,1%, koristi kondom kao vid zaštite i kontracepcije.

Da,još nam samo hvale nevladine organizacije koji će sad pod vidom brige i staranja da ulete u škole sa časovima seksologije i da besplatno dijele durex-e što je jedna direktna provokacija.

Подели на овим сајтовима

Daj Željko, valjda si ukapirao da čovek živi u Švajcarskoj.

А у Швајцарску не користе кондоме, иначе, то је вако позната ствар.

Текст горњи је из бљиц пренет, пише лепо, нисам реко ја , него реко бљиц.

И односи се на људе из Србистана .

Број људи који оболева од сиде се повећава све више, нарочито у урбаним местима, а по статистици у Србији се слабо користи контрацепција.

Знам да има доста антипаписта у Србији , али не верујем да не користе кондоме  из револта према последњем папином блогослову за кондоме .

Подели на овим сајтовима

Овдје на западу је свакако морални хаос...овдје дјеца од 12 година користе кондоме а камоли омладина 0110_hahaha-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='crvenilo' />

Pa i ovde nije bolje, smo što niko ne koristi kondom.
Подели на овим сајтовима

Овде дјеца са 12 година то раде ал брез кондома, шта ти мислиш шта је боље ?

Подели на овим сајтовима

Ајде престани да ме копираш , мислиће неко да сам ја језуита.

Подели на овим сајтовима

Da,još nam samo hvale nevladine organizacije koji će sad pod vidom brige i staranja da ulete u škole sa časovima seksologije i da besplatno dijele durex-e što je jedna direktna provokacija.

Јутрос су делили по основним школама у Нишу.

Подели на овим сајтовима

Овдје на западу је свакако морални хаос...овдје дјеца од 12 година користе кондоме а камоли омладина confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' />

Ајде престани да ме копираш , мислиће неко да сам ја језуита.

Ti govoriš o deci a ja o ovima iz vladu a narod kako god okreneš i sa kondomom i brez kondoma ima da bidne.

Подели на овим сајтовима

Деца се бре проституишу на велико , по школама и ван школе.

О сексу знају боље него одрасли.

А контрацепцију не примењују.

Да ли сад због наше вере ми тој деци треба да проповедамо да користе или не користе кондоме, јер нас свакако већина њих неће слушати ако им кажемо да крену у Цркву ?

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...