Jump to content
Sign in to follow this  
Ивановић

Корејанац изабран за епископа Московске патријашије

Оцени ову тему

Recommended Posts

Помаже Бог!

Архимандрит Теофан (Ким) изабран је одлуком Светог Синода за епископа новоосноване епархије у Републици Туви (Сибир). Интересантно је да је новоизабрани владика Корејанац, родом из Јужно-Сахалинска.

http://www.patriarchia.ru/db/text/1659170.html

Помаже Бог!

Архимандрит Теофан (Ким) изабран је одлуком Светог Синода за епископа новоосноване епархије у Републици Туви (Сибир). Интересантно је да је новоизабрани владика Корејанац, родом из Јужно-Сахалинска.

http://www.patriarch...xt/1659170.html

Korektno preneta vest, ako je to bila namera.Moj utisak je da je preneta kao ne slaganje,zaprpascenje... kako to pored toliko Rusa da je hiratonisan Koreanac. Voleo bih da gresim.

Lepo. Svi smo isti pred Gospodom bez obzira odakle smo i koje smo nacionalnosti. Moja sestra živi u Kanzas Sitiju i najbliža srpska pravoslavna crkva joj je na nekih 45-50 minuta vožnje. Pošto je obolela od raka sa kojim se bori već evo, hvala Bogu, tri godine (prognoze su bile 6 meseci), sveštenik joj je savetova da nema potreba da prevaljuje toliki put kad ima američu pravoslavnu crkvu blizu kuće. Zanimljivo je da je sveštenik u toj crkvi amerikanac koji je kao misionar neke tamošnje (američke) crkve otišao u Etiopiju i tamo se prvi put susreo sa pravoslavljem koje je prihvatio i doktoriravši na teologiji postao sveštenik. Vernici u toj crkvi su većinom amerikanci koji su najviše pre 5-6 godina prihvatili pravoslavlje. Slava Bogu.

3_VSN6764.jpg

Епископ Кизиљски и Тивински Теофан (Ким)

Ја сам текст, где се наводи и његов говор, схватила крајње позитивно.

Слава Господу!

2_VSN6809.jpg

Вијест сам пренио зато што сам одушевљен како у Московској патријаршији схватају шта је црква. Да у њој заиста нема Грка ни Јеврејина. Баш се то не би могло рећи код нас на Балкану. С тим у вези, ево како су Румуни из Черновица (Украјина) дочекали свог патријарха:

Да, да стање се много поправило. Имамо веома интересантну тему у овом пдф-у - "Украјина - хронологија раскола", где смо претили догађања у црним временима...Погледајте, ако Вас занима.

Слава Господу!

Kod nas ima sličnih primjera, recimo prvi indijanski biskup Charles Chaput u Filadelfijskoj dijecezi, o tome imate više ovdje:

https://www.pouke.org/forum/topic/12576-%d1%81%d0%b2%d0%b5-%d1%82%d0%be-%d0%bb%d0%b5%d0%bf%d0%be-%d0%be-%d1%85%d1%80%d0%b8%d1%88%d1%9b%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8%d0%bc-%d0%bd%d0%b0%d0%b4%d0%bf%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%be%d1%81%d0%bb/page__view__findpost__p__463143

Inače Južna Koreja se može reći da je skoro hrišćanska država isto kao i svaka evropska.

Tamo je čak bilo nekakvih tih problema jer su se budisti počeli osjećati ugroženi hrišćanskom većinom.

Kod nas ima sličnih primjera, recimo prvi indijanski biskup Charles Chaput u Filadelfijskoj dijecezi, o tome imate više ovdje:

https://www.pouke.org...post__p__463143

Inače Južna Koreja se može reći da je skoro hrišćanska država isto kao i svaka evropska.

Tamo je čak bilo nekakvih tih problema jer su se budisti počeli osjećati ugroženi hrišćanskom većinom.

Izveštaj Mitropolita Ilariona Alfejeva (OVSC pri MP), govori sasvim drugačije - govori se o tome da su upravo hrišćani najviše ugroženi.

Možda je tako u zemljama gde hrićani nisu u većini, ali se beleži njihov porast. Hrišćanstvo nije agresivna religija, - tu čovek dolazi sam.

Izveštaj Mitropolita Ilariona Alfejeva (OVSC pri MP), govori sasvim drugačije - govori se o tome da su upravo hrišćani najviše ugroženi.

Možda je tako u zemljama gde hrićani nisu u većini, ali se beleži njihov porast. Hrišćanstvo nije agresivna religija, - tu čovek dolazi sam.

Ja nisam spominjao ni neke a ni sve zemlje Azije tj. srednjeg i dalekog istoka ali izričito Južnu Koreju koja je u tome baš velikim izuzetkom i tamo tu situaciju imamo dobro izmapovanu tj. preglednu jer tamo je najviše katolika ustvari. Znači govorio sam isključivo o Južnoj Koreji, već u drugim susjednim zemljama situacija moë biti sasvim drugačija i ni izbliza slična toj u Južnoj Koreji. A to na što su se ti budisti žalili to je posebna priča, morao bih sad to prona§i gdje je taj post iili članci. U svakom slučaju nikakva velika ni značajna stvar u usporedbi s tim kako recimo u Indiji katolike javno linčuju i spaljuju žive po kućama i čitava sela je to neka sitnica i malihernost, ni blizu takvom nečem.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...