Jump to content
Sign in to follow this  
grigorije22

Kako se zivelo pod Gadafijem

Rate this topic

Recommended Posts

ја сам га баш готивио, пошто није дозвољавао новине и цркве три и кусур деценије ... упс, па то је суви одраз тираније.

хелоу, земља зове србенде да сјашу с емисије "не волим амере па ми гадафи изгледа ко супермен" ...

мени се не свиђају нити једни, а ти либијци су изгледа глупљи и од нас.

ја сам га баш готивио, пошто није дозвољавао новине и цркве три и кусур деценије ... упс, па то је суви одраз тираније.

хелоу, земља зове србенде да сјашу с емисије "не волим амере па ми гадафи изгледа ко супермен" ...

мени се не свиђају нити једни, а ти либијци су изгледа глупљи и од нас.

Pričam o čoveku sa njenog avatara, ne o Gadafiju. Hahah. :)

I da znaš da je Gadafijeva Libija bila najsekularnija država arapskog sveta.

ма укапирао сам, него сам коментарисао за Гадафија, Бог да му душу прости ...

ја волим секуларизам и подржавам га и код нас, а могла је да буде најперспективнија, што се мене тиче, ал тиранија је тиранија.

ма укапирао сам, него сам коментарисао за Гадафија, Бог да му душу прости ...

ја волим секуларизам и подржавам га и код нас, а могла је да буде најперспективнија, што се мене тиче, ал тиранија је тиранија.

Nije ni izbliza ravno npr. Saudijskoj Arabiji, gde žene bičuju i šalju u zatvor ako sednu za volan.

Nisam siguran zašto se sve ovo u Libiji izdešavalo ali jesam siguran da to nije bilo ni zbog kakve tiranije nikoga. Poslednja briga su im prava ljudi u Libiji.

Nije ni izbliza ravno npr. Saudijskoj Arabiji, gde žene bičuju i šalju u zatvor ako sednu za volan.

Nisam siguran zašto se sve ovo u Libiji izdešavalo ali jesam siguran da to nije bilo ni zbog kakve tiranije nikoga. Poslednja briga su im prava ljudi u Libiji.

знам из друге руке како је у саудији, не можеш ни телефон да окренеш преко интернета ...

https://www.pouke.org/forum/topic/8975-%D0%B4%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D1%98%D0%B5-%D1%88%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82-%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%BE%D0%BC-%D0%B3%D1%80%D0%B0/

ма добро, јасно је сваком што се Либија гложи сама са собом и ко ће на крају да скине кајмак, а да није било тираније - не би га ни јурили да га убију.

има нешто што се зове милтонова шок доктрина, нађи филм Shock Doctrine, биће ти јасније.

није баш цео документарац у винклу, ал ти си паметан дечко - филтрираћеш важно wc joj

има нешто што се зове милтонова шок доктрина, нађи филм Shock Doctrine, биће ти јасније.

није баш цео документарац у винклу, ал ти си паметан дечко - филтрираћеш важно wc joj

Hoću, druže! I hvala na komplimentu! :)

Pričam o čoveku sa njenog avatara, ne o Gadafiju. Hahah. :)

I da znaš da je Gadafijeva Libija bila najsekularnija država arapskog sveta.

Е, само да се зна ,ја сам мушко...бар ми тако кажу,и расту ми бркови :)

Ма мени је Муди био најготивнији због темперамента и ексцентричне генијалности,а био ми је ок и онај што је глумио Ивана Каркарова,иначе наш глумац, глумио је у "Кад порастем ,бићу кенгур" оног швалера у кожном мантилу што се хвали како је Батистути увезао Југо кабрио директно из Крагујевца :)

није баш цео документарац у винклу, ал ти си паметан дечко - филтрираћеш важно

Вероватно нисам довољно паметан, али тешко ми је да нађем једну истиниту ствар у том филму... :)

Вероватно нисам довољно паметан, али тешко ми је да нађем једну истиниту ствар у том филму... :)

а да, ти се ложиш да је милтонова економија супер ...

Каква год да је његова економија, у оном документарцу има много извртања истине и отворених неистина. Фридман заиста нема апсолутно никакве везе са свим тим ратовима и убијањем, он је човек био против милитаризма и сличних глупости. Залагао се за мирољубиву трговину, слободу и владавину права. Наоми лаже горе од Гебелса...

Што се његове економске теорије тиче, показала се лепо на примерима као што су Сингапур и Хонг Конг.

Каква год да је његова економија, у оном документарцу има много извртања истине и отворених неистина. Фридман заиста нема апсолутно никакве везе са свим тим ратовима и убијањем, он је човек био против милитаризма и сличних глупости. Залагао се за мирољубиву трговину, слободу и владавину права. Наоми лаже горе од Гебелса...

Што се његове економске теорије тиче, показала се лепо на примерима као што су Сингапур и Хонг Конг.

ја реко да се филтрира садржај, ал некако нисам укапирао да је било која земља била у икаквом добитку после инвазије амера, ни у економском ни у демократском смислу.

све укупно замешано, човека су још наградили нобелом за масовно исцрпљивање ресурса из земаља редом које је дотакао, а човек је свесно саучествовао у свакој промени власти обећавајући танте за манте, од подривања државе преко економских шокова па до тоталног исцрпљивања.

што се тиче сингапура и хонг конга, који су били утемељене колоније по 100 година, извинићеш ме, ал ја живим у србији где је шок доктрина истоветно спроведена и знам како живим и како сам могао да живим или сам живео а нечија освојена колонија немам намеру да будем. а нисам ни за слобу, јер сам једва чекао да му видим гузицу колико и овима сад.

сем тога, искрено не волим капитализам и корпоратизам јер обезличује све и сваког и постајеш робље неког ко диригује локални ресурс.

ја реко да се филтрира садржај, ал некако нисам укапирао да је било која земља била у икаквом добитку после инвазије амера, ни у економском ни у демократском смислу.

све укупно замешано, човека су још наградили нобелом за масовно исцрпљивање ресурса из земаља редом које је дотакао, а човек је свесно саучествовао у свакој промени власти обећавајући танте за манте, од подривања државе преко економских шокова па до тоталног исцрпљивања.

што се тиче сингапура и хонг конга, који су били утемељене колоније по 100 година, извинићеш ме, ал ја живим у србији где је шок доктрина истоветно спроведена и знам како живим и како сам могао да живим или сам живео а нечија освојена колонија немам намеру да будем. а нисам ни за слобу, јер сам једва чекао да му видим гузицу колико и овима сад.

сем тога, искрено не волим капитализам и корпоратизам јер обезличује све и сваког и постајеш робље неког ко диригује локални ресурс.

Ма то нема везе што пишеш... Фридман није учествовао ни у каквој "промени власти", "економским шоковима" или "подривањима државе". Човек се бавио науком.

Ено написао је неколико књига у којима лепо објашњава своје идеје "Capitalism and Freedom", "Free to Choose", узми па прочитај. Овај документарац је тотална небулоза, Треће око... Фридман нема никакве везе са некаквим "шок доктринама" и чудима. То су толико безвезне конструкције да није вредно коментарисати. Немојте да се ослањате на такве "документарце" као изворе информација, ту има свакаквих глупости и неистина.

слажем се, та његова наука је до савршенства функционисала, толико савршено да је само неким америма користила.

види, човек може да буде ко светитељ, ал ако је дао говедима у руке свој дар да нешто направе и они га злоупотребе а он то игнорише и не дистанцира се, онда је исти као они, само прећутно.

што се тиче капитализма, хвала не могу, боли ме глава од њега - од глади.

приметио сам како капитализам ради у америци, ено тамо неки шабани су истерани из кућа јер су их банкарским шемама преварили, крљају се са муријом по улицама већ неко време, људи су обезличени до крајње границе, да не улазимо у рад неких корпорација као што је Nike, које запошљавају децу са једноцифреним бројем година у својим прекоокеанским фабрикама и морају да се селе на сваких 5 година јер их неки новинар провали шта раде ...

није тај капитализам мазио никог, само сиса около и тако функционише.

на тараби свашта пише, ал је реалност грдна ако кренеш да се ложиш да ћеш да направиш згодитак ...

слажем се, та његова наука је до савршенства функционисала, толико савршено да је само неким америма користила.

види, човек може да буде ко светитељ, ал ако је дао говедима у руке свој дар да нешто направе и они га злоупотребе а он то игнорише и не дистанцира се, онда је исти као они, само прећутно.

што се тиче капитализма, хвала не могу, боли ме глава од њега - од глади.

приметио сам како капитализам ради у америци, ено тамо неки шабани су истерани из кућа јер су их банкарским шемама преварили, крљају се са муријом по улицама већ неко време, људи су обезличени до крајње границе, да не улазимо у рад неких корпорација као што је Nike, које запошљавају децу са једноцифреним бројем година у својим прекоокеанским фабрикама и морају да се селе на сваких 5 година јер их неки новинар провали шта раде ...

није тај капитализам мазио никог, само сиса около и тако функционише.

на тараби свашта пише, ал је реалност грдна ако кренеш да се ложиш да ћеш да направиш згодитак ...

Медо , ако вако наставиш да пишеш учлањујем те у видовдански клеропатриотски и неонационалистички антиглобалистички и љотићевскосоцијалистички НЏО да пљујеш капиталисте , поглавито Ђиласа, Мишковића, Беека и остале тајфуне , мислим све док не плате да напишемо нешто и у њиову корист ( ко што читах на е-новинама код оног Бранислава Зукорлића , ал је тај нафалиЈо тајфуне па то је страва, да знам да га није блам мене би било блам).